folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Monitör' Ün Tuşu İle Hem Pc Hem Monitör Açılsın.

Monitör' Ün Tuşu İle Hem Pc Hem Monitör Açılsın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

bios klavyeden açmayı desteklemiyorsa kasanın içinden power butonunu söküp kabloyu masanın üstüne kadar uzat hocam. öyle cafcaflı bir iş değil ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı:
    -----------------------------

Ya hocalar :) Birşeye takılıp kalmayın :) Monitör düğmesi benim mantığımada yatmıyor zaten. Ama sadece monitörün düğmesi üzerinde yorum yapıp çözüm aramayın. Donanımsal olarak yapacak olsam merak etmeyin yeterli düzeyde bilgiye sahibim zaten. Ben sadece düğmeye eğilmeden herhangi bir klavye tuşuna basarak açsamda olur. Ama işte bu sistemi bazı bios lar desteklemediği için ekstra bir yazılım ile çözme şansım var mı bunu öğrenmek istiyorum. :) İşim donanımsal değil yazılımsak çözülmeli.

Monitorun icini acip power dugmesine iki kablo lehimleyerek kasanin power dugmesine kadar gidip yapabilirsin bunu. Ama sadece monitoru kapatmak istediginde o is yaş olur :-)

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

BaD_BoYs bunu yazdı:

Ya hocalar :) Birşeye takılıp kalmayın :) Monitör düğmesi benim mantığımada yatmıyor zaten. Ama sadece monitörün düğmesi üzerinde yorum yapıp çözüm aramayın. Donanımsal olarak yapacak olsam merak etmeyin yeterli düzeyde bilgiye sahibim zaten. Ben sadece düğmeye eğilmeden herhangi bir klavye tuşuna basarak açsamda olur. Ama işte bu sistemi bazı bios lar desteklemediği için ekstra bir yazılım ile çözme şansım var mı bunu öğrenmek istiyorum. :) İşim donanımsal değil yazılımsak çözülmeli.

2. mesajda bir çözüm sundum, bunlardan başka da bir çözüm yok gibi duruyor, başka bir çare de ayak baş parmağını kullanmak olabilir.

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Anakartın pw bölümüne tornavida sürterek açıp kapıyodum kasayı :| Bunun gibi yaparsın 1 dakikanı almaz kabloyu çek masaya, 2 kablo ucunu birbirine sürterler açılır pc. uğraşırım dersen de tuş yap bi tane yapıştır masaya :D

Windows'un altında çalışma olayını anlamadım. Pc kapalıyken nasıl çalışıcak program :/ Bios update le falan olmayanlar olur belki mouse tuşu, klavye tuşu ile açmak için ama pek bi fikrim yok o konuda salladım.

Altan naptın oğlum :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hoca neyin peşindesin?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

attackatak bunu yazdı:

bios klavyeden açmayı desteklemiyorsa kasanın içinden power butonunu söküp kabloyu masanın üstüne kadar uzat hocam. öyle cafcaflı bir iş değil ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

BIOS'dan atayıp herhangi bir tuşla yada belli bir kombinasyonla start vermek mümkün. Örneğin benim MSI BIG BANG. Ama monitör ile böyle bir hadise mümkün mü bilmem.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

hoca neyin peşindesin?

Hocam ilk mesajı okumanı rica ediyorum sadece :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Ben donanım olarak değil yazılım olarak yardım idtiyorum :) 3. Parti programlar v.s. anlaşıldı bu iş yaş :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

BaD_BoYs bunu yazdı:

Ben donanım olarak değil yazılım olarak yardım idtiyorum :) 3. Parti programlar v.s. anlaşıldı bu iş yaş :)

hocam bilgisayar kapalıyken nasıl yazılım çalıştırmayı düşünüyorsun ?

biosta yoksa o özellik o iş yaş. Denildiği gibi power düğmesinin kablosunu uzatırsın masaya kadar, düğmeyi oraya koyarsın.

Toplam Hit: 3954 Toplam Mesaj: 32