folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşumu Yetiştiremiyorum

Muhabbet Kuşumu Yetiştiremiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Meraba arkadaşlar benim bir muhabbet kuşum var alalı 6 falan oldu ama kuşu kendime bir türlü ısıtamadım elimi yaklaştırdığımda saldırıyor resmen parmağıma konmuyor kafesin içinden dahi çıkmıyor(kapısı açık olunca) acaba kuşun psikolojik bi sorunumu var : ) muhabbet kuşu yetiştirmeyi bilen varsa bir kaç taktik verebilirmi bu hırçınlığını nasıl alırım kuşun, ha birde kuşun kanadını kesme olayı nasıl birşey onu nasıl yapıcaz?

Ayet var, ayet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

biri 7 yaşında diğer 1.5 yaşında 2 tane kuş besliyorum 2 sorum var 1. kuş dişi mi ? 2.'si 6 aydır mı bakıyorsun 6 gün mü onu belirtmemişsin ? + Kuşun kanadını da kesme bi işine yaramaz bırak uçsun hayvan.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Hacım ilk başta kuşun kanadını falan kesinlikle kesme.. 6 ay diyosn yavruyken aldıysan alışması lazımdı o kuşun, ama yine bir ihtimal daha var alışması için. kafesi seccadeyle çarşafla yada bişeyle ört karanlık olsun kafesin içi. kuş karanlıkta dışarıdaki sesleri dinler kendi kendine konuşmaya çalışır. bu kapatma olayını gece yapma gece gerek yok zira. alıştırma konusuna gelirsek, kafese ayna koyma, ve evdekiler dışında insanların içine çıkartma ve devamlı konuşmaay çalış kuşla kafesin içine elini sok parmağına elinin üstüne gelmesi için uğraş fakat canını yakmadan..baktın olmuyo eş al yavrusunu alıştır bu dediklerimle. :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

5-10 tane muhabbet yetiştirmiş biri olarak şunu diyim. kafesin kapısını aç hiç elleme hiç ilgilenme. muhabbetler çok meraklı hayvanlardır bi süre sonra o senin yanına gelicek. ama hiç pas verme hayvana sonra senden korkmamayı öğrendikçe tepene çıkacak sonrada bıkarsın yeter git diye :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Muhabbet kuşları ( yavruyken nasıl alışırsa ilerdede hep öyle olur ) Eğer o kuşu aldığında öyleyse, çok zor onu düzeltmen.

Yavru erkek bir muhabbet kuşu alıyorsun, her gece karanlık odada onla sohbet ediyorsun sesini tanıyor her günde kafesini açıp sen hareket etmeden onun sana gelmesini bekliyorsun o zamanla sen istemesende gelir, takip eder sofrana dalar, insan gibi hareketler yapar..

Ticaretini dahi yaptım, çok besledim büyüttüm konuşturdum.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:
    -----------------------------

biri 7 yaşında diğer 1.5 yaşında 2 tane kuş besliyorum 2 sorum var 1. kuş dişi mi ? 2.'si 6 aydır mı bakıyorsun 6 gün mü onu belirtmemişsin ? + Kuşun kanadını da kesme bi işine yaramaz bırak uçsun hayvan.

dişi kuşlar daha yabani oluyolar. erkek kuş daha iyi hem konuşması hem sıcakkanlığı bakımından.. allah kuşuna ömür versin huzur kaynağı benım de  vardi ingiliz izmir kırması muhabbet kuşum, çocuk gibi oluyolar.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

ruhii bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

dişi kuşlar daha yabani oluyolar. erkek kuş daha iyi hem konuşması hem sıcakkanlığı bakımından.. allah kuşuna ömür versin huzur kaynağı benım de  vardi ingiliz izmir kırması muhabbet kuşum, çocuk gibi oluyolar.. 

evet hocam dişiler daha yabani oluyolar daha uzun sürüyo alışmaları.7 yaşında olan zaten insan gibi oldu :D film izliyo gitarın telleriyle oynuyo falan tam psikopat ama tabi yaşı yüzünden biraz ağırlaştı eskisi kadar hareketli değil.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

iLLuMiNaTi bunu yazdı:

5-10 tane muhabbet yetiştirmiş biri olarak şunu diyim. kafesin kapısını aç hiç elleme hiç ilgilenme. muhabbetler çok meraklı hayvanlardır bi süre sonra o senin yanına gelicek. ama hiç pas verme hayvana sonra senden korkmamayı öğrendikçe tepene çıkacak sonrada bıkarsın yeter git diye :)

Kesinlikle doğru.   Hatta kafese yem koyma, avucuna yem doldur uzaktan göster dayanamaz gelir. Bazıları yaşadıklarından dolayı insanların parmaklarından korkarlar, neden korktuğunu deneyerek öğrenmen gerekli.  Muhabbet kuşu yaşadığı ortamda sadece bir kişiye bağlanır, bu sen olmayabilirsin...

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

valla hocalar  6 aydır bi gram yaklaşmadı hayvan yaw şidmi kafam da karıuştı kafesi örtimi açık mı kalsın karanlık odadamı konuşayım napayım :D

Ayet var, ayet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Nası becerdin hakkaten onu? 10 tane falan baktım ben yarısından çoğu konuşuyodu bitanesini balkondan salıyoduk takılıp geliyodu.hayvanla bol bol konuş.senden korkmamayı öğrensin.sevildğini anlıyorlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

flassy bunu yazdı:

Nası becerdin hakkaten onu? 10 tane falan baktım ben yarısından çoğu konuşuyodu bitanesini balkondan salıyoduk takılıp geliyodu.hayvanla bol bol konuş.senden korkmamayı öğrensin.sevildğini anlıyorlar.

valla bende anlamadım

Ayet var, ayet
Toplam Hit: 4095 Toplam Mesaj: 33