folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşumu Yetiştiremiyorum

Muhabbet Kuşumu Yetiştiremiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:
    -----------------------------

valla hocalar  6 aydır bi gram yaklaşmadı hayvan yaw şidmi kafam da karıuştı kafesi örtimi açık mı kalsın karanlık odadamı konuşayım napayım :D

bence kafesi örtme ama kuşla muhabbet et eline al sev  o zaman daha kolay alışıyorlar ama dişi ise o da fayda etmeyebilir dişiler acayip hırçın oluyor.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

valla hocalar  6 aydır bi gram yaklaşmadı hayvan yaw şidmi kafam da karıuştı kafesi örtimi açık mı kalsın karanlık odadamı konuşayım napayım :D

bence kafesi örtme ama kuşla muhabbet et eline al sev  o zaman daha kolay alışıyorlar ama dişi ise o da fayda etmeyebilir dişiler acayip hırçın oluyor.

bu kuş ilk aldığımda 1 aylıktı burnu mavimsiydi erkek diye aldık ama şimdilerde git gide gri oluyor cinsiyeti ne acaba erkek mi dişi mi ?

Ayet var, ayet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

bu kuş ilk aldığımda 1 aylıktı burnu mavimsiydi erkek diye aldık ama şimdilerde git gide gri oluyor cinsiyeti ne acaba erkek mi dişi mi ?

burnu maviyse erkektir krem rengine yakınsa dişidir.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

valla  şuan tuhaf bi reng ikisnin karılımı dicem yanlış anlaşılacak : ) 

Ayet var, ayet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

sen caps koy en iyisi :F

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek

bizimde balkona gelmişti bitane çiçeklerin arasına sıkıştı abimle ben yakalamak için hayvanı resmen mundar ettik balkonda tüyler falan havada uçuştu her neyse 

yakaladık hayvan 2-3 gün hiç hareket etmedi , kafeste yoktu bi kotuya koyduk ordan yem su falan yiyordu herhalde ama ne zaman baksak sabit duruyordu:) 

sonra kafes aldım orda takılmaya başladı ama ne ötüyor ne kafesten dışarı çıkıyor hiç bi tepki yoktu , sanırım psikolojisi bozulmuştu aklında o balkon olayını 

çıkaramıyordu belki :) sonra sıkıldık hayvandan aldım elime zor bela, saldırıyordu sürekli :) bıraktım tekrar balkondan başkası yakalasa bile oda bizim gibi salar 

hayvanı bezdirdik hayattan :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Meraclitus bunu yazdı:

bizimde balkona gelmişti bitane çiçeklerin arasına sıkıştı abimle ben yakalamak için hayvanı resmen mundar ettik balkonda tüyler falan havada uçuştu her neyse 

yakaladık hayvan 2-3 gün hiç hareket etmedi , kafeste yoktu bi kotuya koyduk ordan yem su falan yiyordu herhalde ama ne zaman baksak sabit duruyordu:) 

sonra kafes aldım orda takılmaya başladı ama ne ötüyor ne kafesten dışarı çıkıyor hiç bi tepki yoktu , sanırım psikolojisi bozulmuştu aklında o balkon olayını 

çıkaramıyordu belki :) sonra sıkıldık hayvandan aldım elime zor bela, saldırıyordu sürekli :) bıraktım tekrar balkondan başkası yakalasa bile oda bizim gibi salar 

hayvanı bezdirdik hayattan :D

Hocam bileydim ben alırdım senden yazık hayvana tabi istanbulda mısın bilmiyorum ama :D

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

kendi yavrulattırdığım yavrular dışında muhabbet kuşlarını pek alıştıramadım bende, çok ufak alaman lazım kuşcudan

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

:D:D:D

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    ben de bi ara besleyeyim diyorum ya aslında güzel bi olay ama öleceklerini bilmek, her seferinde cansız bedenleriyle karşılaşma düşüncesi geri tepiyor düşüncemi, bizim vardı bitane aç bıraktık bi süre kafesi de açık bıraktık sonra sofraya geldi reçelde peynir de falan gezindi ekmek kırıntılarıyla boğuştu sonra günler geçtikçe daha da alıştı küçük biblolar vardı elinde su testisi çıkıyodu su testisi bi iple tutturmuşlar onu ortaya biyere bırakınca getirirdi bize çok şirindi
Toplam Hit: 4107 Toplam Mesaj: 33