Mustafayı İzleyen Varmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bu akşam izledim. lakin nedense beğenmedim. sebebi doğru düzgün Atatürkün gerçekliğindeki duruşunu anlatmıyor bile.

üstüne üstlük çıkarları için dini kullanıp sonrasında din karşıtı olan birisini tanımlaması ne kadar saçma. sürekli içki içmesinden bahsetmesi hele. en çok sevdiğim yanı Efeler gibi oynaması. birde latife hanımla ilgili hiç bir ayrıntı yok. bazıları atatürk tek olarak göstermesi yanlış diyor. haklılar aslında. müzik kısmını fragmanda beğenmiştim lakin film içerisinde müzik mi uğultu mu anlamadım bir etki alamadım bi türlü. oysa fahir atakoğlunun 12 eylül eseri çalacaktı ki. ve birde Devrimleri yaparken öyle basite kaçıp anlatılmış, düşünülmüşki. hani dicemki elinde belge yoktu falan Koskoca Türk ordusunun belgeleri bile yeterdi. ve yahut tahribatta araştırsaydı istediklerini bulabilirdi. ayrıca savaşta kominist rusyadan yardım alma olayında komünistliğe övündürülmeside saçmalık. ha birde özel hayatındaki kadına mektuplarından anlatmasıda yanlış bana göre. vurdum vurduk astım kestim gibi değildir atatürk, ne alakaki can dündar benzetirken herkesin lideri benim benim dediğim neyse o olur manasında derlemiş anlamadım. 

diyeceğim o dur ki: çok istekli çıktı karşımıza fakat hiçte öyle değilmiş film. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Bu eleştirinin üstüne izlicem ..

Konumu silenlere inat kürdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1- Haci asil ezber bozulan nokta sovyet yardimi bugune kadar hep perde arkasina atildi.Ataturk'un "Hakimiyet-i Milliye" gazetesinde cikan yazilarini okursan , sovyet-turkiye iliskisini daha net gorebilirsin.Hakimiyet-i Milliye gazetesinde Ataturk bizzat basyazarlik yapmis ve ilk zamanlarda cogu makaleyide farkli isimlerle basyazida yayinlatmistir.Sovyetleri yillarca ocu olarak gorduk amerikayi dost olarak gorduk ve geldigimiz nokta net.Oncelikle hakimyet-i milliye yazilari ve ardindan nutuk'u okuyabilirsen(sahaflarda ilk basimlari bulmaya calis 1950 lerin falan basimlari var , eksiksiz cikarilmamis bolumleriyle tamamini oku) Hakimiyet-i Milliye yazilari icinde "Kurtulus Savasinin Ideolojisi" isimli kitabini okumani tavsiye ederim.Bu kitaplar bilgiler uydurulan yazilarla dolu degil , bizzat resmi kayitlarda va belgeleri halen resmi arsivlerde olan bilgileri iceriyor...

2-Din konusundaki gorusler noktasinda da Nutuk ta Ata yeterince aciklama yapmis zaten.

3-Mahmut Esat Bozkurt'un 2ciltlik guzel bir ansiklopedisi var , kendisi Ataturk'un en guvendigi adamlardan birisidir , hukuki , diktatorluk gibi konulardaki elestiriler ve devrimin ozunde ne vardir gibi konulari cok guzel analiz ediyor.Ayrica yine soyle bir anektod var icki masasi kuruldugunda "memleket sorunlari" tartisilir konusulurmus , o icki sofrasina kurmaylariyla birlikte eksiksiz olarak oturur herkesin dilinin baginin cozulmesini istermis..

4-Ezber tarihi birazda bozmak gerekir.Ataturk dogdu karga kovaladi cumhuriyeti ilan etti , oldu.Bizim gencimiz Ataturkumuzu bukadar taniyor.Cikin sokaga sorun 100 gencten kactanesi Nutuk'u okumus ? Biz hatirlamiyoruz cunku atamizi...

5-Belgesel e gelince Can Dundar diyorsunuz kimseyi kandirmayada gerek yok , ben dundar i cok yakindan takip eden iyi bir okuyucusuydum ancak 2003 yilindan sonra boooyyleee bir doneklik hissine kapilmaya basladim.Avrupa agziyla konusmaya basladi , sonra projeler icin avrupa fonlarina yoneldi , sonra ahmet altanlardan , cengiz candarlardan farki kalmadi...

6-Hersey bir yana biz bu koca adami , buyuk onderi hatirlamazsak , hatirlanmasina yardimci olmazsak , unuttururlar hemde oyle bir unuttururular ki kimsenin ruhu duymaz.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    iyide gerçek nasılda öle anlatılmış. içmiyormuydu içiyordu. din olayını da süper anlatılmış.resmi tarihin safsatalarının haricinde toz kondurulan birşey gördünüzmü hemen ayaklanıyorsunuz ben ATATÜRKÜ böyle gerçekçi seviyorum

https://t.me/pump_upp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Facebookdaki gruba yazdığım mesaj...

Türk milletinin tipik özelliği olarak, anında atlayıp Turkcell bunu nası yaparsın kampanyası başlattık...

Acaba içimizden kacı izledi filmi???

Tamamen saçmalık abidesi, bu devleti kuran yücelten şahsın, ölümünün üstünde 70 kusur sene geçen birisinin, 1920 de kiminle yatıp kiminle kalktığı, hangi yabancıya mektup yazdığı, sığır sürüsünü düşman sanıp tırstığını, gece karanlıkta uyuyamadığını, rakıya zoom yapılmış halde, atatürk yanlızdı düşüncesi verilmesi, bu kadar yobaz takımı var iken, özellikle Meclisteki son konuşmasında biz allahsızız imajı veriliyormuş gibi yansıtılması, Atamı anlatmaz, ancak ve ancak Türkiyedeki yobaz-antilaik-şeriat taraftarı takımın ekmeğine yağ sürer...

Acaba Atam hakkında, hala ve hala, alkoliğin tekiydi, ayyaşın sarhoşun tekiydi, allahsızın tekiydi diyerek muhalefet eden soysuz sopsuz takımının dolu olduğu bi memlekette, Eli öpülesi anasına daha 3-4 sene önce internette "Zübeyde hanım hayat kadınıydı" şeklinde tartışabilecek kadar hayasız insanların olduğu bu topraklarda, Atamın anasının kac kere evlendiği onu yüceltir mi, yoksa 3-5 çapulcuya geyik malzemesimi verir????

Acaba Atamın hayatında, nerdeyse cumhurbaşkanlığını bırakacak kadar önem verdiği Hatay mevzusu, ud taksimi sırasında, rakı bardağının üstüne basıla basıla göstermesiyle birlikte efkarlanmasından dahamı az önemsiz idi???

Yapılan film, onu karalamak için fırsat kollayacak şerefsizlerin ekmeğine yağ sürmekten başka hiç ama hiç bir işe yaramayacak birşey...

Buraya üye olan herkezin bu grupdan ayrılıp, Turkcele özür dilemesi gerekir...

Şahsen, turkcelle attığım mesajdan dolayı onlara biz özür borcluyum...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ha birde Atam uyansada, o can dündarın anlının ortaına bi tükürse...

doğumundan 120 kusur sene geçmiş adamın hayatını böle lacka etmeye utanmıyor musun sen???

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

herkes püskürmüş, yarın gitmeyi planlıyordum hiç para yedirmeyeyim madem, warez e düşer elbet :|

ama dediğiniz kadar rezil ise izlemeye utanırım :S

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

YesTERFoX bunu yazdı:
    -----------------------------

herkes püskürmüş, yarın gitmeyi planlıyordum hiç para yedirmeyeyim madem, warez e düşer elbet :|

ama dediğiniz kadar rezil ise izlemeye utanırım :S

-----------------------------

Hocam devrim arabalarına git...

Mustafaya 1000 basar...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

compü hoca dediklerin iyi hoş sovyet rusya ile ilgili tanımladığında doğru bana göre. lakin Atatürk böyle gösterilmez millete.yahu içki felan bırakın. konu bu değil. can dündar ibnesinin yaptığı film.Müzik cidden filmin içine sıçmış. hoca filmi izleyin hak vereceksiniz ben bu filmi Ataya saygısızlık olarak nitelendiriyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

lise 3 te yobaz bir tarih hocasi vardi serefsiz , zubeyde hanimin genelevden cikma oldugunu soyledi sinifin ortasinda , sonra birkac hakaret daha ben adami 3.kattan asagi atiyordum yapistim bogazina, ogrenciler-ogretmen-mudur falan zor biraktirdi , nevrim donmusum. :|

devrim arabalari filmi mukemmel ama , ilk gun gitmistim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek
    film benimde hoşuma gitmedi.

Ses Etme Hallederiz
Toplam Hit: 4776 Toplam Mesaj: 37