Mustafayı İzleyen Varmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    sarı zeybeği yapan da bu Mustafa yı da acaba şu an da birilerin emrinde mi can dündar +can dündarın "ADA"sını mı ele geçirdiler?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Remus bunu yazdı:
    -----------------------------
    renegadealien bunu yazdı:

Hocam, atatürkde insan, atatürkünde zaafları var, atatürkünde sewgilileri vardı ama

bundan 70 sene önce ölmüş adam kimle yattı kalktı sewişti başta olmak üzere bircok gereksiz- saçma sapan- anlamsız ayrıntının bu şekilde ortaya cıkması sacmalığın daniskası...

Üstüne üstlük, onu dinsiz gösterme cabaları cabası...

Atatürk olsa ne derdi acaba...

Hocam doğru kimle yattı kalktı o yönden bi eleştiri olabilir izlemedim ama..

Ama şurda hep çatışıyoruz niye dinsiz olarak gösterilince rahatsız oluyorsunki.Ben birçok samimi yazılan yazılarda ve kitaplarda onun dine inanmadığını da okudum.

Yani bide şurdan düşünmek gerekir, eğer dinine çok bağlı bir insan olsaydı osmanlı döneminde kendisine teklif edilen halife ve padişahlık mevkisine getirilmeyi reddetmezdi.

Neyse konu mustafa'nın dinine gelmesin bu ayrı bi konu.Ama haklısın hocam biyerde :) 

Atatürk Samsun'a çıkarken Bandırma Vapur'u İngiliz donanmaları tarafından açıkta durdurulur ve silah taşıyıp taşımadıkları kontrol edilir.Nitekim vapurdan tek bir silah çıkmaz ve İngiliz kuvvetleri vapura geçiş izni verir.Bu sırada Atatürk,

-Klasik İngiliz düşüncesi.Onlar sadece silaha,demire,topa,tüfeğe bakıyorlar.Halbuki biz yüreğimizi,imanımızı götürüyor demiştir.

Atatürk imanlı biridir,bu yansıtılmak istenmiyor birçok çevrece.Bunu uydurmuyorum,Tarih Araştırma Görevlisi'nin anlattığı şeyler bunlar.(ITU).

Halkımızda şu nokta karıştırılıyor.Atatürk dine karşı değil,dinin abartılmasına,dünya işlerini aksatıcak şekilde dünya işlerine sokulmasına ve din duygusunun sömürülmesine karşı.Yoksa çok kez camide cemaat ile oturup konuşmuşluğu net bilinen bir gerçektir.Din ile ilgili Atatürk'ün söylediği sözler de bunları destekler.

Dini vecibeleri yerine getirmek ve yobazlık çok çok farklı şeyler.Bunu herkes bilir.İşte bu konu da bu kadar net.Atatürk dinsiz biri değildi.

Compu hocamın söylediği gibi Nutuk okuyacaksanız bulabildiğiniz kadar eski basımları bulun.Etrafta bi dünya Nutuk dolanıyor,orjinali gayet kalın bir kitap iken neredeyse fasiküle çevrilmiş halleri mevcut :).O kadar eksiltilebilecek bişey değil Nutuk emin olun

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hoobastank
    hoobastank's avatar
    Erkek

avcılar avşarda izledim bekledigimi bulamadım diyebilirim filmi izlerken birbiriyle konuşan saatlerine bakan sonuna doğru çıkıp gidenler oldu kendi adımada boşa izledim diyebilirim can dündarın nasıl bir insan oldugunu bikez daha anlamış oldum

edit : 14 kasımda son buluşma belgeselinde görüşmek üzere arkadaşlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Kanımca filmde Atatürk'ü bizden biri gibi yani bizim gibi normal bir insan gibi göstererek daha da cok tanıtmaya falan özen göstermeyi düşünmüşler fakat sonuç fiyasko olmuş.

Şimdi aralarında  "Atatürk imamların kafasını kesti,Atatürk karıyla kızla basıldı,Atatürk şöle Atatürk böle" diyen gerizekalı kulakdan duyma bilgilerle laf konuşan öküz takımının ekmeğine yağ sürüldü.Sarı Zeybek güzeldi de orda tadında bırakması gerekirdi bu adam şimdi b0kunu çıkarmış vaziyetde.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

filmin en sonunda hatayla ilgili neden sonucu belirtmiyor ? hatay nitekim Türkiye Cumhuriyetine katıldı'ğına dair bir cümle yok.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

filmin en sonunda hatayla ilgili neden sonucu belirtmiyor ? hatay nitekim Türkiye Cumhuriyetine katıldı'ğına dair bir cümle yok.

filmi izlemedim senaryoyu tam bilşmiyom ama hatay Atatürk öldükten sonra bağlandı 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

filmin ses kaydı; telefona atıp dinleyenlere:) 10mb

http://rapidshare.com/files/160350949/film_ses_kay__305_t.rar.html

şifre: ibnejan

amr olarak kayıtlanmış. converter  ile mp3e çevirebilirsiniz.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

mayrip bunu yazdı:

filmin ses kaydı; telefona atıp dinleyenlere:) 10mb

http://rapidshare.com/files/160350949/film_ses_kay__305_t.rar.html

şifre: ibnejan

amr olarak kayıtlanmış. converter  ile mp3e çevirebilirsiniz.

RARDAN ÇIKMIYOKİ AMK

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

Çok eleştiri alan bir film

Atatürkü içki içerken gösterip Türk halkına kötü bir liderdi imajı yaratılmaya çalışılıyor

Bu filmin kimseye bi yararı olmaz hiç izlemeyin derim ben

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Blue_moon bunu yazdı:

Çok eleştiri alan bir film

Atatürkü içki içerken gösterip Türk halkına kötü bir liderdi imajı yaratılmaya çalışılıyor

Bu filmin kimseye bi yararı olmaz hiç izlemeyin derim ben

ulan saf içki içien adam kötü adammı.

polatı abiniz yaptınız astı kesi tütünün dibine vurdu kafa kesti o cici. atatürk içmiş korkmuş kaka.

bu ne lan sıyrılın biraz saçma sapan bilgilerden. biraz gerçekçi olun.

bence harika bir filmdi. ve ben o filmde atatürkü küçük düşürecek yerecek hiç bir şey görmedim.

herşey normal alatılmış. ama filmi beğenmedim beğenmedim derken böyle biryere takıldığımdan değil sarı zeybek gibi birşey bekledim o ümitle gittim duygu yoğunluğu yoktu.eleştirim budur.

nasılki cüneyt arkının saçma abartılı kahramanlığı ille  tooşşşaaak geçiyorsanız olurmu lan gerçekçi olun biraz diyorsanız.

işte gerçekçi bir şekilde sevdiğimiz saydığımız önderimiz ama insan olan zaafları olan atatürk

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 4782 Toplam Mesaj: 37