folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ne Kadar Da Özel(Leştiril)Mişiz

Ne Kadar Da Özel(Leştiril)Mişiz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

-----------------------------

Tamam herkes işini yapsın fakat gördüklerimiz böyle değil, birilerinin boşalttığı alanda başkaları söz sahibi oluyor. Sana göre saçma birşey neye göre belirlenir? Cevap evrensel olsun, onun cevabını bulabilirsen söyle ben de ona göre cevap vereyim, saçma olup olmadığına.

birden çok cevabım var ama bu dipsiz konu biraderim

misal desem ki;  yaratıcının olup olmadığının tartışılmasıdır diye al sana evrensel bi o kadar da göreceli sonuçta bu bana göre olan bir görüş ve saçma bir konu yy tartışsak bişey çıkmaz birbirimize bişey katamadıktan sonra da ancak parmaklar kas yapar  hadi eyw ...

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:
    ontedi bunu yazdı:

Tamam herkes işini yapsın fakat gördüklerimiz böyle değil, birilerinin boşalttığı alanda başkaları söz sahibi oluyor. Sana göre saçma birşey neye göre belirlenir? Cevap evrensel olsun, onun cevabını bulabilirsen söyle ben de ona göre cevap vereyim, saçma olup olmadığına.

birden çok cevabım var ama bu dipsiz konu biraderim misal desem ki yaratıcının olup olmadığının tartışılmasıdır diye al sana evrensel bi o kadar da göreceli sonuçta bu bana göre olan yy tartışsak bişey çıkmaz birbirimize bişey katamadıktan sonra da ancak parmaklar kas yapar hadi eyw ...

İstediğim cevap gelmedi ama boşver. Bitirelim bari. 2 gün yokum, balık tutmaya gidiyorum, gelince bakarım artık, tartışmayı bilen herkese teşekkür ederim. Verdiğin cevaba hani nerede diyecektim ama vazgeçtim. Neyse kalın sağlıcakla. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek

merak ettiğim bir şey var devletleştirilince devlete söğen bir kısım kafalar var bunlar işine geldimi böyle zaman değişir özelleştirilir gene söğerler bu seferde devletçi olurlar be kardeşim laf değil bi uygulama tipi ortaya koyun o yanlış bu yanlış ee doğruyu deyin bu millete para lazım haa para lazım diye her şeyini sattırmayı öğreten öğütleyende ben değilim bu gün insanların yaşama amacı para kazanmak herşeyin iyisine ne şekilde olursa olsun ulaşmak bunu sağlayan benim zihniyetim değil

soruyorum özelleştirme istemiyorsunuz devletleştirme istemiyorsunuz nedir bu işin çözümü ? devlet yönetmek tv kumandasında 1e bas 1. kanala geç mantığı gibi kolay değil her ay geçmiş beyinlerin borçları ödenecek ülke büyüyor insanların istekleri var bunlar karşılanacak yatırım yapılacak iç ve dış siyasette aktif olunacak vs vs bunları yapabileceğim diyorsanız ki bu gün herkes hasan mehmet hüseyin vs vs nin yazdıklarını az buçuk ezberleyip atıp tutuyor madem o kadar biliyorsunuz aday olun bakalım halk size ne diyecek haa seçilmediğinizdede gene benim garip halkım suçlu olacak diyeceksiniz ki halk cahildi kandırıldı ulan bırakın bu yalanları lütfen susun da adam sanalım !!! 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    vampire bunu yazdı:

merak ettiğim bir şey var devletleştirilince devlete söğen bir kısım kafalar var bunlar işine geldimi böyle zaman değişir özelleştirilir gene söğerler bu seferde devletçi olurlar be kardeşim laf değil bi uygulama tipi ortaya koyun o yanlış bu yanlış ee doğruyu deyin bu millete para lazım haa para lazım diye her şeyini sattırmayı öğreten öğütleyende ben değilim bu gün insanların yaşama amacı para kazanmak herşeyin iyisine ne şekilde olursa olsun ulaşmak bunu sağlayan benim zihniyetim değil

soruyorum özelleştirme istemiyorsunuz devletleştirme istemiyorsunuz nedir bu işin çözümü ? devlet yönetmek tv kumandasında 1e bas 1. kanala geç mantığı gibi kolay değil her ay geçmiş beyinlerin borçları ödenecek ülke büyüyor insanların istekleri var bunlar karşılanacak yatırım yapılacak iç ve dış siyasette aktif olunacak vs vs bunları yapabileceğim diyorsanız ki bu gün herkes hasan mehmet hüseyin vs vs nin yazdıklarını az buçuk ezberleyip atıp tutuyor madem o kadar biliyorsunuz aday olun bakalım halk size ne diyecek haa seçilmediğinizdede gene benim garip halkım suçlu olacak diyeceksiniz ki halk cahildi kandırıldı ulan bırakın bu yalanları lütfen susun da adam sanalım !!!

İyice atıp tutmuşsun be hocam sen de. Yanlışa tabii ki yanlış diyeceğim. 3+2 = 5 kadar doğrudur. Sen de öyle bir dem vurmuşsun ki hakem gibisin. Zihniyetinin ne olduğunu akla kara arasında tercih yapamayacak kadar kalmakla özetlesem, umarım bana kızmazsın.

Cevap 1) Ben özelleştirme istemiyorum nedeni çok basit, patron sınıfının bir kadehi için hiçe sayılan ölümler.

Cevap 2) Kusura bakma, borcu borçla ödeyen zihniyet yapısı ben değilim. 400 milyar dolara ulaşan borcu görmeyip hala "biz istesek imf'ye olan borcumuzu hemen öderiz" gibi bir yüzsüzlük belirtisi olabiliyor insanlarda.

Cevap 3) Urfa'da Oxford vardı da biz mi okumadık desek yeridir. Aday oldukta oy mu verdiler (parti ismi felan bahsetmeyeceğim, boşuna sorma). Ülkede vatandaşlar oyunu "1 paket kömüre yada 1 paket şekere Avanta Kömür Partisi"ne satıyorsa buna ne denir, vermene gerek yok buna "yoksul bırak, sadaka ver" denir.

Cevap 4) 4 tane dolar milyarderinden 26 tane dolar milyardere yükseltmişiz, olan kime oldu? Sana, bana, ona. Ülkedeki eşitsizliğin günden güne arttığı şu günlerde sözümü "durmak yok yola devam" diyerek bitiriyorum.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    vampire bunu yazdı:

Kardeş bugün halka cahil derler yarın oy isterler bi dedikelri bi dediklerini tutmuyor. siyaset öyle camur atmakla yapılmaz sen halka cahil dersen,köylü dersen halk seni o koltuga otutturur ama tersten. K.Atatürk eminimki şu an kemikleri sızlıyodur kendisinin bu halka bi sözü vardı sanırım unuttular. '' Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. '' ama bunlar siyaset yapcaz derken ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için artık pek önemi yok. 

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karat
    karat's avatar
    Erkek
    İyide abicim bizim Amerika'da evimiz var napıcaz o zaman madem özelleştirme istemiyosunuz madem bu ülkenin bir metrekare toprağını satmak istemiyosunuz biz nasıl ordan ev alıcaz nasıl orda çalışacaz.Sizin mntığınızda bi garip yahu hep muhalefet her konuya itiraz .Yok bi çözümün niye yırtınıyorsun.Amerika'da biz iş kuruyoruz orda kendi imalathanemizi kuruyorsak biz orayı sömürüyor muyuz yani.Aman abi bilmeyenler bu işe parmak atmasın yoksa pandiği kendilerine dönüyor.BAK BİLEN ARKADAŞLAR NE GÜZEL SÖYLEMİŞ KÜRESELLEŞMENİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİN.Küresel ısınmanın önüne geçebiliyo musun ?Eee yapacak bişey yok sen kullanmazsan başkaları kullanır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    özelle$tik,küreselle$tik (!) (hemde baya bi)  :P
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

arkadşalar siz devlete gelir getirecek kurumları özelleştirirseniz elinizde sermaye kalmaz.Böylece neye yüklenirsiniz???Tabi ki vergilere.Peki vergiler sonunda ne oluyor?

Ne mi olcak millet karnını zor doyuruyor.Elin ingilizi gelip benim ülkemde benden daha iyi yaşıyor.

Size sadece şunu soruyorum bir tane daha Türkiye gibi bir ülke gösterebilir misiniz?Stratejik açıdan önemli, bolca meyve-sebze olan, madenleri bol olan, %90 BOR OLAN, askeri kanadı çok güçlü olan, milleti birbirine bağlı...

Yok yok yok..Fakat bunları iç savaş ile bitirmeyi planlıyorlar.Eğer bir ülkede insanlar yargının tam işlediğine inanmazsa kendi kanunlarını çıkartır.MAfya gibi bazı örgütlenmeler baş gösterir.Bir insanın maddi durumu kötüyse psikolojik sorunlar çıkar ve böylece holiganlıktan tutun kapkaça kadar tonla suç gider...

Size ne konuşuyorsunuz özelleştirmenin neresi iyi?Tabi devlet kurumlara adam gibi yatırım yapmazsa ha bire zarar ederse özelleştirme o an için iyidir.Çünkü tarikatlerdekilere, seçmenlere para vermek lazım.Fakat 10 yıl sonra dış borç günümüzün parasıyla 320 milyar dolardan 500-600 milyar dolarlara çıkacak.Neden?

Çünkü elimizde sermaye yok..Tebrikler bunuda biz başardık YAŞASIN AKP

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Satürn bu yıl dünyaya çok yakın olacağı söyleniyor tehlike yaratabilir bu iş kesin akp işidir bakın söylemedi demeyin! Herşeyin sorumlusu akp diye kafalara kazınmış. Bazı durumlardan bende memnun değilim ama bunlardan öncede süper güç bir ülke değildik. Ecevitin boka batağa saplanmış ekonomisi vardı ve bu saydıklarınızın hiç bi yararını görmedik petkim botaş cart curt. Devletin malını yiyen çok nasıl olsa.  Özelleştirilmelere karşı değilim hiç bi zaman. Botaşın bile yolsuzluklarla battığını hesap edersek bırakın yabancılar bize hizmet etsin değil mi?

Bu arada birinin yukarıda vermiş olduğu resimde, zamlarla beraber şu anki ekmek fiyatı 2 ytl galiba ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

evet hizmet etsinki tller yabancıların cebine girsin..Bizede giren malum...

Hocam bir aile şirketi düşün.Bende inşaat firması var.Çocuğumda bir dükkan.Eşimin güzellik salonu.Şimdi kalkıp hepsini satarsak elimize belli bir miktar para geçer.

Fakat 10-20 yıl sonra ne olacak?biz nerden ekmek yiyeceğiz?Yada aileme çalışacak ne iş kalacak?Bunun gibi.Türkiyeye para getiren herşeyi keserlerse  geriye tke birşey kalır.ODa vergi.İşte oraya yüklenirler.

Sende kalkıp özelleştirmeye karşı değilim derken 11 milyarlık clio arabaya 24 milyar verip oturursun başka hiç bir bok olmaz. 

Toplam Hit: 6234 Toplam Mesaj: 52