folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ne Yani Yargıya Güvenmiyor Musunuz?

Ne Yani Yargıya Güvenmiyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

Kamuoyuna

Gazetemiz Başyazarı ve İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, evine yapılan baskınla, cuma günü sabaha karşı saat 04.30'da gözaltına alınmıştır.

Devletin kendisine 15 yıldır yakın koruma tahsis ettiği, ikametgâhı, çalıştığı yer ve tüm yaşamı toplumun bütün kesimlerince saydam olarak bilinen İlhan Selçuk'un 12 Mart ve 12 Eylül askeri darbe dönemlerini anımsatan bir yöntemle gözaltına alınmasının anlamını kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

AKP'nin kapatılması davası sonrasında, siyasi iktidar ve yandaşları tarafından bu davanın yörüngesinden çıkarılması çabası yoğun olarak sürmektedir.

Bu bağlamda, kamuoyunda "Ergenekon" operasyonu olarak bilinen ve uzun süredir devam etmekte olan soruşturmanın, AKP'nin kapatma davasıyla ilişkilendirilmesi ve Cumhuriyet gazetesinin bu yolla sindirilmek, susturulmak istenmesi oyununa alet olmayacağız.

İsmini Atatürk'ün verdiği Cumhuriyet gazetesi, kurulduğundan beri 84 yıldır demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti sistemini savunmaktadır.

Bu uğurda pek çok şehit vermiş ve birçok badire atlatmıştır.

Cumhuriyet gazetesi, demokratik hak ve özgürlüklerin ve laik Atatürk Cumhuriyeti'nin korunması mücadelesini sürdürecektir.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Seçuk'a uygulanan bu haksız gözaltı işlemine karşı gazetemiz tarafından derhal yargıç nezdinde hukuki işlemler başlatılmıştır.

Cumhuriyet

-Genel Başkan Baykal CHP PM Toplantısı Öncesi “AKP Artık Kadrolaşma Dönemini Geride Bırakmıştır. Şimdi Kendi Derin Devletini İnşa Etme Aşamasına Gelmiştir” Dedi
      -“Bu böyle gitmez. Bu böyle gitmemelidir. Bu böyle gidemez. Bunun böyle gitmesinin bedelini cumhuriyetimiz ödüyor. Bunun böyle gitmesinin bedelini Türkiye’nin ulusal bütünlüğü ödüyor. Bunun böyle gitmesinin bedelini Türkiye’nin hukuk devleti ödüyor. Bunun böyle gitmesinin bedelini Türkiye’nin demokrasi kültürü ödüyor. Türkiye bu kadar başı boş, bu kadar sorumsuz yönetiliyor olamaz”

-“Ülkenin siyaseti, ülkenin hukuku, ülkenin yargı organları çok ciddi tehdit altındadır. Anayasa artık kenarından, köşesinden AKP’nin günlük ihtiyaçlarına göre kurcalanan, oynanan, saygınlığı, ağırlığı, kutsallığı, ciddiyeti hızla ortadan kalkan sıradan bir belgeye dönüşmüştür. Bu iyi bir gidiş değildir”

-“Elbette Türkiye’de hukuku, demokratik düzeni tehdit eden ne varsa bunun ortaya çıkması lazımdır. Bunun aydınlığa kavuşturulması hepimizi sadece mutlu eder. Ama insanları, memleketin saygıdeğer düşünürlerini, yazarlarını, demokrasiye inanan insanlarını baskı altına almak için iktidar olanaklarının kullanılması hiçbir şekilde kabul edilemez. Kafamızda bu temel gerçekleri tutarak olayları dikkatle izliyoruz.”

-Bir dost, kardeş ve Müslüman ülke olarak Afganistan’da, Afgan halkına karşı Türk Silahlı Kuvvetlerinin muharip kimliğiyle kullanılması çok ciddi sorunları beraberinde getirecektir”

-“Biz yargı sürecine anayasa değişikliği dahil olmak üzere siyasi bir müdahale yapılmasının kabul edilemez olduğu kanısındayız. Bu temel anlayışımızdır, temel değerlendirmemizdir. AKP’nin yapmayı planladığı müdahaleler bu konuda bir suçluluk kabulünün ortaya çıktığını göstermektedir. Bununda çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ortadaki iddia anayasamızın en temel bir ilkesi olarak laikliğe karşı siyasal çalışmaların yapılmış olduğu iddiasıdır. Yapılmak istenen bu iddianın yargı organının önüne götürülmesini siyasi bir mekanizmayla engellemeye yöneliktir” 21-03-2008

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek

kimse kendini gerilla savunucu ilan etmesin çok çocukça

cumhuriyet gazetesi kim la benim , ülkemin özgürlüğümü demokrasi mi savuncak?? kimden almış o hakkı??

önce adam olsunlar da halkın seçimine verdiği yetkilere haklara saygı duysunlar sonra palavrayı hepberaber sıkarız söz..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:
    -----------------------------

cumhuriyet gazetesi kim la benim , ülkemin özgürlüğümü demokrasi mi savuncak?? kimden almış o hakkı??

önce adam olsunlar da halkın seçimine saygı duysunlar sonra palavrayı hepberaber sıkarız söz..

kimse kendini gerilla savunucu idda etmiyor

sen tutup 83 yaşındaki adamı gece yarısı operasyonuyla (mafya liderlerine yapılanlar gibi) gözaltına alırsan bu tepki görür.

halkın seçimine saygı duymama gibi bişey yok, tabi sana göre halkın seçimine saygı duyma hiç muhalefet edilmemesi ne diyim anlayış işte 

ergenekon ne biliyomusunuz allah aşkına ortaya atıldı ergenekonmuş!!! ergenekondan dolayı ilk tutuklananlar 8 aydır hapiste ve daha iddaname bile yok siz neyi konusuyosunuz.

akp ye kapatılma davası açıldı iddanameyle birlikte burda 8 aydır iddaname nerde

bu kadar da olmaz ki ya ağzınıza iki tane şey dolamışsınız konuşup duruyosunuz.

There is no life without struggle
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Bi dk yav Akp yi kapatma davası açan da bizim yargı Ergenekon diye Önüne geleni içeri alanda. Bi taraftan güvenirken diğer taraftan niye tu kaka yapıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    bukalemun bunu yazdı:

sen tutup 83 yaşındaki adamı gece yarısı operasyonuyla (mafya liderlerine yapılanlar gibi) gözaltına alırsan bu tepki görür.

ergenekon ne biliyomusunuz allah aşkına ortaya atıldı ergenekonmuş!!!  ergenekondan dolayı ilk tutuklananlar 8 aydır hapiste ve daha iddaname bile yok siz neyi konusuyosunuz.

akp ye kapatılma davası açıldı iddanameyle birlikte burda 8 aydır iddaname nerde

şimdi böyle dedin ya içim acıdı harbi keşke uyanmasını bekleselermiş..

benm bir önceki sayfada ki yorumumu da oku dostum ben bilmem ergenekon felen tanımam dediğim şey kimse kimseyi boş yere içeri almaz alamaz ya Allah aşkına sen inanıyormusun kendi söylediklerine?? en ufak bişeyde biyerlerini yırtan adamları sen 8 ay içerde tutacan sebepsiz pehhh!!!

ülkeyi başımıza yıkarlar be herşeyi devlet halkla paylaşmak zorunda değil her b.. anlatsa devlet devlet olmaz gider imza toplarsın aihm ye gidersin şikayet edersin iddiasız içerde diye alırsın cevabını oturursun ... üstüne olur biter

*şu muhalefet yapılmasın anlayışımı nereye dayanarak yaptın nasıl yaptın cevap bekliyorum sıkıldım artık şu işkembeden yorum yapanlardan beni tanıtanlardan al sana kanıt

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=3&folderid=60268 burda ki yorumum da ne demişim ??

hey Allah ım tanıyomuş gibi konuşma arkadaşım tanı!!!!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    Necmettin Erbakan’ın Refah Partisi ile Fazilet Partisi peş peşe kapatıldı. Bırakınız kapatma davası açıldığı anı... Kapatma kararının ardından bile bugünkü kadar gürültü patırtı çıkarılmadı... Avrupa oralı olmadı. O günle bugünün farkı nedir peki?

-Aradaki en büyük fark şu... Erbakan’ı ABD desteklemiyordu... Erdoğan’ı ABD destekliyor...

-Çünkü AKP ülke kaynaklarını yabancılara ikramda büyük cömertlik sergiliyor. ABD’nin bir dediğini iki etmiyor...

-Evet mesele parti kapatılması değil... Mesele ABD’nin himayesindeki bir partinin kapatılması için dava açılması... Nelere kaadirsin sen ABD... 

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:
    bukalemun bunu yazdı:

ergenekon ne biliyomusunuz allah aşkına ortaya atıldı ergenekonmuş!!! ergenekondan dolayı ilk tutuklananlar 8 aydır hapiste ve daha iddaname bile yok siz neyi konusuyosunuz.

şimdi böyle dedin ya içim acıdı harbi keşke uyanmasını bekleselermiş..

benm bir önceki sayfada ki yorumumu da oku dostum ben bilmem ergenekon felen tanımam dediğim şey kimse kimseyi boş yere içeri almaz alamaz ya Allah aşkına sen inanıyormusun kendi söylediklerine?? en ufak bişeyde biyerlerini yırtan adamları sen 8 ay içerde tutacan sebepsiz pehhh!!!

ülkeyi başımıza yıkarlar be herşeyi devlet halkla paylaşmak zorunda değil her b.. anlatsa devlet devlet olmaz gider imza toplarsın aihm ye gidersin şikayet edersin iddiasız içerde diye alırsın cevabını oturursun ... üstüne olur biter

bak arkadaşım bilmem tanır mısın ergun poyraz ı ama adam 8 aydır içerdi ve neden suçlandığını bile bilmiyor araştırır bakarsın.

kimse kimseyi boş yere içeri almaz alamaz demişsn ya bu ülke sanki her şeyi aştı da sen bunu söylüyosun, bu ülkede çıkarlar gereği her şey yapılabilir.

devletin gizli sırlarını anlatmasını kimse istemiyo devletten ama iddaname açıklanmalıdır. hukuk bunu gerektirir

bi de demişsin ya içim acıdı diye dalga geçer gibi, bu adamların yeri yurdu biliniyor çeteci felan da değiller, yurt dışına kaçacak da değiller. tutup mafya liderine operasyon yapıyomuş gibi 4.30 da adamı almaları yanlış

ki devlet sırlarını herkese açmaz diyosun ama fehmi koru efendi operasyonlardan önce kimlerin göz altına alacağını yazıyor köşesinde.

şamil tayyar adlı biri tutuyo tuncay özkan öldürülecek felan diyo    bu gazeteciler kaynaklarını açıklamıyolar bile ne döndüğü belli değil gerçekten

akp nin muhalefeti sindirme çabası olarak yorumuyorum bunu ben, bu ergenekonu akp yaratmıştır. 

There is no life without struggle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:

cumhuriyet gazetesi kim la benim , ülkemin özgürlüğümü demokrasi mi savuncak?? kimden almış o hakkı??

önce adam olsunlar da halkın seçimine verdiği yetkilere haklara saygı duysunlar sonra palavrayı hepberaber sıkarız söz..

Konuşmayacam diyeceğim ama yine konuşturuyorsunuz. Geriden gelen laflardan başlayayım. Derin devlet yani Ergenekon 1950'li yıllardan sonra sağ sapma içinde bulunan, komünizme karşı oluşturulmuş gerek siyasi gerekse operasyonel kişilerden oluşan topluluktur. Başını MHP ve AKP'nin akıl ağabeyleri çekmektedir. Birçok katliamda bunları gördük Çorum, Maraş, Sivas,  1 Mayıs işçi katliamı gibi birçok karelerde bu dinci-gerici, faşist güruhun adı vardır.

Üstelik ülke belirli bir temel üzerine oturtulmuştur, siz bu temeli yıkıp sistematik bir şekilde insanları tasfiye ederseniz karşı devrimin basamaklarını atmış olursunuz. Madem, AKP bu kadar demokratik, 

Uğer Mumcu, Turan Dursun, Sivas olaylarında adı karışanları açığa çıkarsın. Cumhuriyet Gazetesine gelince emin ol demokrasi, hukuk, laik ve sosyal yapıyı senden ve AKP'den daha iyi savunuyor. Eğer ki bu sözcüklerin o gazeteyi okumadan 

ağzından çıkıyorsa "BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ" derim.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    tugra bunu yazdı:..

Konuşmayacam diyeceğim ama yine konuşturuyorsunuz. Geriden gelen laflardan başlayayım. Derin devlet yani Ergenekon 1950'li yıllardan sonra sağ sapma içinde bulunan, komünizme karşı oluşturulmuş gerek siyasi gerekse operasyonel kişilerden oluşan topluluktur. Başını MHP ve AKP'nin akıl ağabeyleri çekmektedir. Birçok katliamda bunları gördük Çorum, Maraş, Sivas,  1 Mayıs işçi katliamı gibi birçok karelerde bu dinci-gerici, faşist güruhun adı vardır.

Üstelik ülke belirli bir temel üzerine oturtulmuştur, siz bu temeli yıkıp sistematik bir şekilde insanları tasfiye ederseniz karşı devrimin basamaklarını atmış olursunuz. Madem, AKP bu kadar demokratik, 

Uğer Mumcu, Turan Dursun, Sivas olaylarında adı karışanları açığa çıkarsın. Cumhuriyet Gazetesine gelince, emin ol demokrasi, hukuk, laik ve sosyal yapıyı senden ve AKP'den daha iyi savunuyor. Eğer ki bu sözcüklerin o gazeteyi okumadan 

ağzından çıkıyorsa "BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ" derim.

okuduk arkadaşım zamanın da onu da okuduk yemediğimiz b.. kalmadı böyle olduk bunu seçtik gökten yada tepeden inmedi bize bu fikirler..

yine diyorum dostum sen böyle yapmazdın da benm alıntım altında ergenekon u bilmiyorda konuşuyormuşum gibi dedin ben ne diyorum güzel kardeşim 'ben bilmem onu bunu kimse kimseyi boş yere içeri almaz vs..' diyorum sen okumadan yorum yapmazsın ama gözünden kaçtı heralde :S

bu arada neyi ne kadar savunduğumu savunacağımı bilecek kadar da benm hakkında fikir sahibi olduğunu bilmiyordum doğrusu..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    tugra bunu yazdı:

cumhuriyet gazetesi kim la benim , ülkemin özgürlüğümü demokrasi mi savuncak?? kimden almış o hakkı??

önce adam olsunlar da halkın seçimine verdiği yetkilere haklara saygı duysunlar sonra palavrayı hepberaber sıkarız söz..

Konuşmayacam diyeceğim ama yine konuşturuyorsunuz. Geriden gelen laflardan başlayayım. Derin devlet yani Ergenekon 1950'li yıllardan sonra sağ sapma içinde bulunan, komünizme karşı oluşturulmuş gerek siyasi gerekse operasyonel kişilerden oluşan topluluktur. Başını MHP ve AKP'nin akıl ağabeyleri çekmektedir. Birçok katliamda bunları gördük Çorum, Maraş, Sivas, 1 Mayıs işçi katliamı gibi birçok karelerde bu dinci-gerici, faşist güruhun adı vardır.

Üstelik ülke belirli bir temel üzerine oturtulmuştur, siz bu temeli yıkıp sistematik bir şekilde insanları tasfiye ederseniz karşı devrimin basamaklarını atmış olursunuz. Madem, AKP bu kadar demokratik,

Uğer Mumcu, Turan Dursun, Sivas olaylarında adı karışanları açığa çıkarsın. Cumhuriyet Gazetesine gelince, emin ol demokrasi, hukuk, laik ve sosyal yapıyı senden ve AKP'den daha iyi savunuyor. Eğer ki bu sözcüklerin o gazeteyi okumadan

ağzından çıkıyorsa "BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ" derim.

Sen sivas katlıamında otleden insanları kurtarmak için kımlerın çırpındığını biliyomusun. Ben sivaslıyım ve biliyorum..

Toplam Hit: 4800 Toplam Mesaj: 40