folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Neden Asosyalmişiz? Neden Toplumdan Uzakmışız?

Neden Asosyalmişiz? Neden Toplumdan Uzakmışız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    Öncelikle son 3-5 gündür çektiğim çileyi üstten geçerek anlatmak istiyorum.

6 aylık ödenmiş SSK primi vardı babamın. Rahatsızlığım nedeni ile daha önce gittiğim doktor kontrolünde ameliyat olmam gerekiyordu. Bunun üzerine şehir merkezine (yarım saatlik yol) gidip SSK dairesinden 6 adet aile fertlerine ait sağlık karnelerini alıp eve geri dönecektim. SSK dairesinde de yakın bir aile dostu olan bir köylümüz şef. Babam çok ısrar etti fakat o şef arkadaştan torpil-kayırma amacıyla bir selam almadan; "halk adamıyım amk herkes nasıl alıyorsa bende öyle alırım" karnemi diyerekten direk memur kişinin yanına gittim. Alışkanlıktan dolayı selamım kürtçe oldu. Fakat şansım o ki kavmiyetçi bir araba denk gelmiştim :) Velhasıl adam eksik belgeler, kaşe felan falan epey bişey saydı. 2 Gün yollara düştüm belgeleri tamamladım. Geldim tekrar kişinin karşısına. Demez mi sicil numarası yanlış düzelt :) Benimde canıma tak etti üst kata tanıdığın yanına çıktım. Dedim dayı olay böyle böyle. Aradı arabı bi kamyon fırça kaydı. Aşağı indim. Sicil numaramı arkadaş kendisi bulmuş, üstüne karnelerimi çıkarmıştı bile :) 3 Gün beni sırf selamım kürtçe diye uğraştırdığı işi 15 dakika da halletmişti. Beddua okuya okuya indim eve. Bu kısım devlet dairelerinde ki ibnelikten bir örnek :)

Oldu ertesi gün annemi aldım yanıma hastaneye koştum. Devlet hastahanesidir, karnemiz de var artık hizmet alacaz. Muayene almak için sıra alma amacı ile sıraya girdik :D 10 dakika sonra sıra için sıramızı alabildik. 1,5 saat bahçede sıramızı bekledikten sonra içeri bir girdik. Sıramızın üstünden bir sıra geçmiş :) Doktora meramımızı anlatırken doktor anneme ters ters konuşmaya başladı. Elimde ki sağlık karnesine, karşımda ki memura ve sıfatından yararlanarak anneme karşı ters laflar edip egosunu tatmin eden doktora baktım. Ve adetim olmamasına rağmen düzene küfrettim. Ardından doktora çok sağlam bir laf koyup dövmemek için kendimi zor tuttuktan sonra biraz da yumuşattım elemanı :) Özür dilettim.
    - buda ayrı bir dalga -

Kardeşimi ek kontenjandan okula kaydedecem bizim okula. Akşam baktım 19 boş kontenjan. İyi güzel puanda tutuyor dedim. Gittim okula müdürün karşısına. Şapkamı çıkarıp kibarca selamımı verdim. Hâl hatır sorduktan sonra ek kontenjan kaydı için geldiğimi söyledim. Önce şöyle bir süzdü, sonra yok kontenjan filan dedi. Hocam dedim az önce yine baktım 19 boş kontenjan var ve daha ilk gün ve sabahın erken saatindeyiz. Adam inatlaştı benimle ve sesini yükseltmeye başladı. Havanın da sıcaklığı ile sinirlerim zaten gergin. O kadar yol yürüyorum ve gördüğüm muamele. Masasına yaklaşıyordum adamın ki okul memuru odaya girip sakinleştirdi beni. "Okulunda amk" diyerek kapıyı çarptım. Okulla olan dalgamı çoğunuz biliyorsunuz zaten.

Eve geldim ve biraz düşündüm. Önce bunları sizinle paylaşmanın doğruluğunu düşündüm. Belki gereksiz bir başlık ama sinirimi kimseye akıtamıyorum.

3-5 gündür insanların arasına karışmayı başardım. Hayatımda sayılı denecek kadar fazlasıyla bu kadar kısa zaman diliminde insanlarla diyaloğa geçtim. Sağa koştur sola koştur adres sor daire sor şube sor bilgi iste vesaire; ama gördüğüm bu muameleler beni zaten soğuk ve ilgisiz olduğum dış dünyaya daha da uzaklaştırdı. Kimimizin bilgisayar dışında anlam ifade eden bazen bir topu, bazen bir köpeği, bazen bisikleti, bazen de kalem kağıdı var.

Bizi böyle dışarıdan kopuk olduğumuz için eleştirenleredir aslında sitemim. Şu anda bir kardeşimin de benzer bir içe kapanıklık sorunu yüzünden fazlasıyla gerginim. Sürç-i lisan olduysa, tekrardan affola :)

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

devletimin hizmetini böle 3-5 ibnetora emanet edersen böyle olur işte..
    doktorsa hastanenin koridorları onun köşkü,hastalar kölesi amk...
    geçmiş olsn birader geçer bu da geçer dicemde geçmiyo amk.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    sıkma canını bilader, olur böyle şeyler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek

vatandaşın işini iki dakkada görmek yerine onu ugraştıran eziyet çektiren sanki bi bokmuş edalarında hakir gören memur zihniyetinin taa amk bigün anasını skicem birinin o olcak eminim...

all this pain is an illusion...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    burası türkiye :)) Ama bu düzen böle gitmez....

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

abi hep böyle bu devlet için çalisanlar ben fransada yabanciyiz diye gene ugrastirirlar dosya tamam derler 1 ay sonra su eksik die mektup gelir ama artik ohoo bi ariyom azilarina ziçiom iyide aliskanlik oldu hatta :D artik ne varsa essek gibi yapiolarr

düsününce aklima geldi geçen sene antakyada kimlik yenilicez nufus dairesinde çalisan bissuru gotü kalkik karilar var bi ton sey soruolar babam ilgilenio ben sakin oturup bekliom aq yapcak bisi yok..kimlikleride aldik sonra 10 ytl istiolar babamda bozuk yok 50 ytl verio kadinda artanini vermeden tmmdir ilerde bimem ne kagidini bekleyin diyo.. babamda herhalde rüsvet vermek lazim sandi bende gülüyom diom nie isteyemedin artanini o kimki rüsvet alio fln bunu duyanda kadin ayy bi susun artik sabahtan beri konusuonuzz dir dir dir demez mi ince sesiyle offf azzima ne geldiyse söyledim saydimmm babamda kiziyo bana fln aq onlarin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    geçen sen ehliyet almak için emniyete gittim orda oturan gavat bi karı var bide lavuk bir polis gittiğim saat öğleden sonra 4ttü polis dedi sıra bitti yarın erken gel ben yarısı gün sabahın 8inde gittim polis efendi bana erken gel demedimmi dedi kalmadı sıra numarası diyerek yolladı gene beni yarısı gün gene saat 6da gittim ilk sırayı aldım orda oturan gavat karı 2 gün sonra gel al ehliyeti dedi yapacakları en fazla ehliyete isimleri basmak geçen aylarda gene işim düştü aynı yere bu sefer plaka almak için karı tersleyip durdu bi belge verecekler yok çay içiyo yok muhabbet ediyo ulan ver belgeyi sende kurtul bende şimdi yarın bidaha gidecez inşallah işimizi kısa zamanda görürüz.real senin muhabbeti neredeyse her memur yapıyo allah böyle davranan bütün memurların cezasını versin...

l enfer c est les autres Sartre ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    Realim kurdum senin canını sıkanlar adam değilse sen ne yapacan ki ziktir et ibneleri... baya bi  dertli yazmışın  üzdün bizi yahu :((

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-PsychoPhat
    By-PsychoPhat's avatar
    Erkek

kürdo sıkma canını...ben sizin oraya uğradığımda bi tur atarız o okula ve de hastahaneye... :F

beni de zorladı real :| serinbir rüzgar esiyordu ve çok korkmuştum ,  o an ne yaptığımı hatırlamıyorum :

piknikte kebap şart değil amk.mangal yapan eller kırılsın.pizza yiyin onun yerine a.k.ormanları tehlikeye atmayın huleyn..ayrıca 1 gün de sıçmaın , 70 milyon 1 gün boyunca sıçmazsa hayvan gibi su tasarrufu sağlanır..(ciddiyim lan şaka yapmıyom)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CommunisT
    CommunisT's avatar
    Erkek
    Bu Basliga Mesaj Yazmaya ReaL_KurD Tarafindan Tehtit Üzerine Zorlandim.
    Yöneticilerin Ilgilenmesini Ümitliyerek, Sayin ReaL_Kurd`u Esefle Kinadigimi Belirtmek Istiyorum.
    Kahrolsun Tehtitci Zihniyet,Yasasin Hür Irade!

:D))))

Bitimsiz bir ko$udur ya$am
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    gerçek dünyaya hoşgeldin kürdo :)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 2856 Toplam Mesaj: 19