Neden Baba?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Toma2Gm
    Toma2Gm's avatar
    Erkek
    inş böle bişi yaşanmaş tam tersi yaşanır

Profile Tıkla Anlarsın?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Kelv1n
    ---------------
    yazıdaki gibimi yapalım dedik?
    --------------------------------
    Anlatmak istediğim bunun komik bi ütopya olduğudur ; ok ?

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek
    bu soruları soracak bilinçte çocuklarımız olsa zaten bu duruma bile düşmez bu devlet ama ne ceremelerle kuruldu bu devlet bu bilinci taşıyan bi ton insanı da göz ardı etmemek lazım.

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kelv1n
    ---------------
    yazıdaki gibimi yapalım dedik?
    --------------------------------
    Anlatmak istediğim bunun komik bi ütopya olduğudur ; ok ?
    ütopya olup olamadıgını tartışmak için açmadım konuyu ben bu yzıyı okurken içimden gelenleri sizin içinizden geçenlerle aynımı diye açtım. komik bir ütopya oldugunun farkındayım sen rahatol ok?

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Ütopya olduğunun farkındaysan benim yazıdaki gibi yapıp yapmaman konusunda bişe demediğimide anlamışsındır yaani;sonuçta benim demek istediğimde yazının içeriğinin sadece bir ütopyadan ibaret olduğudur  : )

dont think twice its all right
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

saygıdeğer bi abi yazdı;

biz türküz ve gerçekten türk olmak çok zor bişey. kesinlikle kötü bişey değil ama gerçekten çok zor bişey. Nasrettin hoca gibi yapsaydık yani su almaya giden çocukları testiyi kırmadan önce dövseydik testi kırılmazdı.
    bizim bişeyler yapabilmemiz için illa birilerinin canı yanması gerekiyor. askeriye şimdi bişeyler yapmaya başladı. ve emin ol bu olayın sebebi her ne ise ve failleri her kimse mutlaka askeriye onun ipini çoktan çekmiştir. ama kalkıpta bunları bizim gibi vatandaş tarafıyla konuşmazlar. onlar devlet sırrı diye kalacak öyle de gidecek.
    dedim ya biz türküz ve türk olmak çok zor.
    ne zaman bişeyler kötüye gidip birilerinin canı yanmadan olaylar için önlemler almaya başlarız o zaman tamamen farklı ve artık gerçekten ileriye doğru hızla gidebilen bir ulus oluruz.

KAOS teorisini bilir misin?
    bütün olaylar birbirinden bağımsız ufak olaylarmış gibi gözüksede bir süre sonra hepsi birbirine bağlanıp çok büyük bir kaosu patlatır.
    işte bizde olan da bu. şimdilik herşey birbirinden bağımsın tek başına olaylar, eylemler gibi gözüküyor ama ilerde çok daha ciddi bir kaos olacak. o zamanı çok merak ediyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    Türkiye şuan benim gözümde bir hiç..
    ne doğru düzgün silahı var nede teknolojisi.. sawaşı yürekle kazanmak eskidendi..artık işi teknoloji bitiriyo..adamlar asker kullanmadan Türkiyeyi ele geçirir.
    tamm bizim askerimiz dünyanın en harika askeridir ama artık sawaşlarda bu önemli değil..
    para ve parayla gelen güç sawaşı kazandırıyo artık yürek değil..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    DeAd_BoDiEs bunu yazdı:
    Türkiye şuan benim gözümde bir hiç..
    ne doğru düzgün silahı var nede teknolojisi.. sawaşı yürekle kazanmak eskidendi..artık işi teknoloji bitiriyo..adamlar asker kullanmadan Türkiyeyi ele geçirir.
    tamm bizim askerimiz dünyanın en harika askeridir ama artık sawaşlarda bu önemli değil..
    para ve parayla gelen güç sawaşı kazandırıyo artık yürek değil..
    türkiye bir hiçmi? hmm.. ilginç... yorum yapmıcam gerçekten şaşırttın.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    Türkiye de iyi bi askerden başka ne var söyler misin..?
    yeteri kadar silahımız yeteri kadar tank yeteri kadar sawaş uçağı vs var mı Türkiye de..?
    sawaş yapmak için artık iyi bi ekonomi gerekiyo eskiden yürekli asker gerekiyodu cesur olmak gerekiyodu..ama şimdi cesur olmak yürekli olmak sence sawaş kazandırıyo mu..?
    tependen insansız uçaklar bombalasa yürekli olman sana ne kazandırıcak..?
    iyi bi askerimiz var ama bu asker bu çağda artık bi işe yaramaz..iyi bi bütçe iyi bi teknolojik güç olmadan bu devirde sawaş kazanılmaz..
    bu nedenle Türkiye bu durumda bi hiç oluyo..çünkü ne ekonomi yeterli ne iyi bi teknoloji var..olan tek şey cesur bi ordu..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Kelv1n bunu yazdı:

Eskiden her mahallede 1–2 cami varken, şimdi neden her ilde bir cami var, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defa camilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba?

Hiç mi kitap okumadınız, hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremediniz ülkemizin peşkeş çekildiğini, eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde oturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı. Allah'ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba. 'Vatan sevgisi imandandır' diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız.

----------------------------------------------------------------------------

öncelikle şunu söylemek istiyorum, bu yazı zekice bir ileri görüşlülük veya tahmin değil resmen bir masaldır! böyle bir kolpalık olamaz. yazan adam tamamen hayalgücüyle yazmış ve herkesn içindeki boktan senaryoları yazmış ama neden-sonuç düşünmeden yazmış. Zekadan mahrum biri böyle bir mail yazar(sözüm burda yayınlayana değil direkt maili yazana)

2.si ise şuna sinir oldum "'Vatan sevgisi imandandır' diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız" müslümanlığı Türklükten üstün tutuyo...

Cami konusunda da bi istatistik vardı işte insan başına bilmem kaç imam düşüyor onun yarısından bile az doktor düşüyor filan.. küçücük köylerde bile 2-3 cami olduğu oluyor. çok acı israflar bunlar keşke cami yaptıracağına hastane veya okul yaptırsa hayırseverlerimiz..

DeAd_BoDiEs bunu yazdı:
    Türkiye de iyi bi askerden başka ne var söyler misin..?
    yeteri kadar silahımız yeteri kadar tank yeteri kadar sawaş uçağı vs var mı Türkiye de..?
    sawaş yapmak için artık iyi bi ekonomi gerekiyo eskiden yürekli asker gerekiyodu cesur olmak gerekiyodu..ama şimdi cesur olmak yürekli olmak sence sawaş kazandırıyo mu..?
    tependen insansız uçaklar bombalasa yürekli olman sana ne kazandırıcak..?
    iyi bi askerimiz var ama bu asker bu çağda artık bi işe yaramaz..iyi bi bütçe iyi bi teknolojik güç olmadan bu devirde sawaş kazanılmaz..
    bu nedenle Türkiye bu durumda bi hiç oluyo..çünkü ne ekonomi yeterli ne iyi bi teknoloji var..olan tek şey cesur bi ordu..

dead bu konulardan hiç anlamadığını çok belli ediyosun a.k :)

Türkiyenin bütçesinin %54ü orduya akmakta ve orduda bunu en iyi şekilde kullanmaktadır. Ordumuz oldukça modern bir ordu. Ekonomi konusuna gelmeden önce şuna deyinmek istiyorum. herhangi bir ülke bizimle savaşırsa bir orduyla değil bütün bir milletle savaşmak zorunda kalır çünkü biz nası desem Türküz anlıyor musun :) en pısırığımızın bile içinde savaşma, vatanı savunma isteği bile vardır hatta sende bile vardır savaş çıkarsa anlarsın :)

Teknolojik ülkelerden kastın ABD, ingiltere filan sanırım. Bu ülkelerin son 50 yıldaki savaşlarına bak ve ne kadar skindirik ülkelerde ne kadar zorlandıklarını gör. çünkü askerleri paralı sızlayan ağlayan askerler, bizde ise ölüm bir şeref.

Cesur bir ordu diye geçiştirdiğin şey aslında çok önemli. Kurtuluş savaşında bile zafer kazanmamıza sebep olan bir inanç var ki o anki şartlarla bu anki şartları nasıl kıyaslarsın a.k. Ordu hakkında bi bok bilmediğinde belli oluyo biraz araştır teknolojisi neyi varmış öğren sonra yaz :)

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
Toplam Hit: 8041 Toplam Mesaj: 74