Neden Baba?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    karga bunu yazdı:
    -----------------------------

alıntı yapcam bulamadım şöle yapayım lavugun biri demiş ki.

2.si ise şuna sinir oldum "'Vatan sevgisi imandandır' diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız" müslümanlığı Türklükten üstün tutuyo...

birincisi o kadar seviyon türkiyeyi bi türkçe ögren bu cümlenin nersinden cıkardın müslümanlık türklükden üstündür mesajını. adam öyle bişey ima etmemiş ama ben burda direk söliyim sana evet müslümanlık türklükden üstündür. zorunamı gidiyo ? zaten kurtuluş savaşını kazanmamızın sebebi türk deil müslüman olmamız şehitlik türklügün değil müslümanlığın emri ( he zaten yazının tamamı kople saçma baba eskiden cocuklar cok saçmalayınca kodunuzmu oturtuyomuşunuz şimdi niye salak salak beni dinliyon diye bi madde daha olmalı)

alıntı yapsaydın "lavuk" diye nitelendirdiğin kişinin ben olduğumu görürdün.

Türkçeyi gayet iyi bildiğimi düşünüyorum. Müslümanlık türklükten üstün müdür? şimdi sana şöyle diyim dinler kabullerdir, o dini kabul eden kişi kendisini o dine ait görür; ancak kendisi dini kabul etmiyorsa o dinden değildir. Ancak ırk, kalıtsaldır yani bizim elimizde olan bir şey dğeildir. O yüzden ırk ile din arasında bir ilişki kurulamaz. Türklerin çoğu islam dinini seçmiş olabilir ama seçmeyenlerde var, mesela ben :) 5000 yıllık türklüğü 1500 yıllık dinle kıyaslıyorsun.. islamiyet öncesi devletleri incelersen o zamanlarda savaşta ölmenin bir şeref olduğunu görürsün(bkz: şehitlik).

Müslümanlığın türklükten üstün olması zoruma gitmiyor çünkü öyle bir şey gerçek değil :) Kurtuluş savaşını müslümanlığımız için kazandığımızı iddia etmişsin, peki o zaman islamın ilk ulaştığı araplar o kadar müslüman olmalarına rağmen 60larda hepsi birleşmiş olmasına rağmen kafir ve aynı zamanda nüfusu göt kadar olan israili nasıl yenemediler? veya şu an niye hepsi amerikanın köpekliğini yapıyor veya niye bazı müslüman ülkeler neden işgal altında ve o müslüman olmalarına rağmen  neden "kurtuluş savaşı" başlatıp kazanamıyorlar :) bunların cevaplarını verirsen sevinirim..

İnsanlara hakaret etmeden önce beğenmediğin lafların altındaki derin manaları anlamaya çalışmak daha yararlı olur sanırsam.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hbgrstyle
    hbgrstyle's avatar
    Erkek

abi ilk önce müslüman ne onu bilmemiz llazım

müslüman diğer müslümanın elinden ve dilinden zarar görmediği insandır der peygamberiz

bide islam her zaman türklükten önemlidir çünkü seni ahirette türklüğün kurtarmıyacak müslümanlığın kurtaracak

israil olayı düşünsene onlar gerçekten inanıyorlarmıydı yada peygamberimizin tabirine uyuyorlarmıydı ??

iTiNayLa c/p YaPıLıR
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    hbgrstyle bunu yazdı:

abi ilk önce müslüman ne onu bilmemiz llazım

müslüman diğer müslümanın elinden ve dilinden zarar görmediği insandır der peygamberiz

bide islam her zaman türklükten önemlidir çünkü seni ahirette türklüğün kurtarmıyacak müslümanlığın kurtaracak

israil olayı düşünsene onlar gerçekten inanıyorlarmıydı yada peygamberimizin tabirine uyuyorlarmıydı ??

bak adamın yazdıkları okusan adam gibi şeyler yazıcanda ...

ben belki öbür dünyaya inanmıyorum müslüman değilim eee o zmn türlük daha önemli

haşa elhamdürüllah müslanım fakat o yönden düşününce de türklük tabiki önemli sonuçta soyu sopu ordan geliyor. ben üstünlük açısından yorum yapmıcam :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hbgrstyle
    hbgrstyle's avatar
    Erkek

türklük ile islam arasında yorum yaptılar bende söledim ama pek yorum yapmak doru değpil salla gitsin ama ben şahsen bizim kazanmamızın ikisi ilede ilgisi var :D

iTiNayLa c/p YaPıLıR
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    Fistandantilus bunu yazdı:

alıntı yapsaydın "lavuk" diye nitelendirdiğin kişinin ben olduğumu görürdün.

Türkçeyi gayet iyi bildiğimi düşünüyorum. Müslümanlık türklükten üstün müdür? şimdi sana şöyle diyim dinler kabullerdir, o dini kabul eden kişi kendisini o dine ait görür; ancak kendisi dini kabul etmiyorsa o dinden değildir. Ancak ırk, kalıtsaldır yani bizim elimizde olan bir şey dğeildir. O yüzden ırk ile din arasında bir ilişki kurulamaz. Türklerin çoğu islam dinini seçmiş olabilir ama seçmeyenlerde var, mesela ben :) 5000 yıllık türklüğü 1500 yıllık dinle kıyaslıyorsun.. islamiyet öncesi devletleri incelersen o zamanlarda savaşta ölmenin bir şeref olduğunu görürsün(bkz: şehitlik).

Müslümanlığın türklükten üstün olması zoruma gitmiyor çünkü öyle bir şey gerçek değil :) Kurtuluş savaşını müslümanlığımız için kazandığımızı iddia etmişsin, peki o zaman islamın ilk ulaştığı araplar o kadar müslüman olmalarına rağmen 60larda hepsi birleşmiş olmasına rağmen kafir ve aynı zamanda nüfusu göt kadar olan israili nasıl yenemediler? veya şu an niye hepsi amerikanın köpekliğini yapıyor veya niye bazı müslüman ülkeler neden işgal altında ve o müslüman olmalarına rağmen  neden "kurtuluş savaşı" başlatıp kazanamıyorlar :) bunların cevaplarını verirsen sevinirim..

İnsanlara hakaret etmeden önce beğenmediğin lafların altındaki derin manaları anlamaya çalışmak daha yararlı olur sanırsam.

fistancım öle diyosunda, türklerin islamiyeti seçmelerindeki en büyük etkenlerden biride eski inançlarıyla çok bağdaşıyor olması ve yeni kavramlar getirmesi değilmiydi ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek

böyle şeyler asla olamaz amerika türkiyede tank dolaştırıp vatandaşlarımızı dövemez kürdistan diye bir devlet asla kurulmayacaktır hele bizim topraklarımızda asla

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    hitbaytar bunu yazdı:

fistancım öle diyosunda, türklerin islamiyeti seçmelerindeki en büyük etkenlerden biride eski inançlarıyla çok bağdaşıyor olması ve yeni kavramlar getirmesi değilmiydi ?

öyle. ama topluluk olarak geçmelerindeki sebep o. yani şu anki dünyamızda islamiyeti kaubl etmeyen bireysel türkelrde vardır ki var zaten.. islami kabul etmiyor diyince diğer dinleri kabule diyor manasına gelmiyor ben deizm ve ateizmden bahsediyorum :P

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    hitbaytar bunu yazdı:

öyle. ama topluluk olarak geçmelerindeki sebep o. yani şu anki dünyamızda islamiyeti kaubl etmeyen bireysel türkelrde vardır ki var zaten.. islami kabul etmiyor diyince diğer dinleri kabule diyor manasına gelmiyor ben deizm ve ateizmden bahsediyorum :P
    :) ama şuda bi gerçek ve bunu kabul etmen lazım islamiyeti seçip daha sonra bazı sebeplerden dolayı(baskı, zorlama, uzak kalma) islamiyetten uzak kalan türk topluluklarıda asimile olmuş ve türklükleri bozulmuştur...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    hitbaytar bunu yazdı:
    hitbaytar bunu yazdı:

:) ama şuda bi gerçek ve bunu kabul etmen lazım islamiyeti seçip daha sonra bazı sebeplerden dolayı(baskı, zorlama, uzak kalma) islamiyetten uzak kalan türk topluluklarıda asimile olmuş ve türklükleri bozulmuştur...

bunun sebebi o belli dinlerin farklı ve birbiriyle çatışan medeniyetlerle kaynaşmasıdır. ama doğru dediğin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    elhamdürüllah müslanım Allahıma binlerce şükür olsun Türk'üm hiç bir ırk islamı müslümanlıgı bizim kadar güzel yaşayamıyor müslümanlık ve Türklük etle tırnak gibi birbirinden ayrılamaz

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Toplam Hit: 8045 Toplam Mesaj: 74