Nedir Bu DNS Zehirleme?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

dns zehirliyorlar çünki büyük bir loglama mekanizması kurdular beyler hersey loglanıyor şuanda

Ne yapacaklar o loglarla ? Neden youtubeye girdin diye dava açabilirler mi hocam ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Backtrack eğitim setlerinden birinde anlatımı vardı dns spoofing diye geçiyor aratın internette bulursunuz. Kısacası giriş yaptığınız her site kullanıcı adı ve şifresiyle kayıt ediliyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi

hocam şuan otomatik dns ile youtuba ve  twitter'a giriş yapabiliyoum bu logları tutmak amaçlı mı serbest bi şekilde girdim ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

dns zehirliyorlar çünki büyük bir loglama mekanizması kurdular beyler hersey loglanıyor şuanda

Ne yapacaklar o loglarla ? Neden youtubeye girdin diye dava açabilirler mi hocam ?

dns spoof ile senin twitter ve youtube hesaplarını tespit etmek için yapıyorlar.

bir önceki mesajda bi yerden alıntı yaptım. o yöntemleri yaparsan (vpn ya da dnscrytp) o ihtimal oldukça düşer.

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

böyle şeyleri takmayın kafaya biraz gamsız olun.

akacak kan damarda durmaz.

kimin nereden internete girdiği belli değil.

bedava internet veren kafeler, okullar  , iş yerleri, her yerden kimin nereye girdiği belli değil

şimdi adam illegal bir yere girdi diye kafe sahibine cezamı yazacaklar ? mantıksız geliyor.

yıllardır girilen yapılan şeylerin haddi hesabı yok birşey olmadı bu satten sonrada zor.

bunlara kafa yormayın keyfinize bakın çay demleyin karı kız düşürün camfrogtan sakin olun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

An itibari ile facebook mu gitti müridler?

Open dns kullanıyorum, şuan facebook gitmiş durumda. Open dns engellendi biliyorum da benim isp'de daha geçerli değil herhalde, diğer sitelere sorunsuz giriş yapıyorum.

Edit: 1 dk falan gittiydi de şimdi geldi yanlış alarm.

pcdoktor636 tarafından 30/Mar/14 00:43 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

dns spoof ile senin twitter ve youtube hesaplarını tespit etmek için yapıyorlar.

bir önceki mesajda bi yerden alıntı yaptım. o yöntemleri yaparsan (vpn ya da dnscrytp) o ihtimal oldukça düşer.

Vpn kullanıyorum hocam da amaçları ne bunların onu anlamadım sosyal medya hesaplarımı öğrenirse ne yapacak ? Korkmaktan değil de meraktan soruyorum hocam yanlış anlaşılmasın :D

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Vpn kullanıyorum hocam da amaçları ne bunların onu anlamadım sosyal medya hesaplarımı öğrenirse ne yapacak ? Korkmaktan değil de meraktan soruyorum hocam yanlış anlaşılmasın :D

haramzadeler, başçalan, fuatavni gibi hesaplar için :D sen değil. 

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

belki de hesaplar tespit edilecek, kara listeye alınacak ve olası bir durumda sadece o hesapların ilişkili olduğu ipler'e erişim yasağı gelecek. Böylece akp karşıtı propaganda olduğunda twitterda akplilerin sesi çıksın diye engellenebilirler ya da gezi gibi sosyal medyanın önemli rol oynadığı olaylar olduğunda bilgi akışını durdurmayı deneyebilirler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

belki de hesaplar tespit edilecek, kara listeye alınacak ve olası bir durumda sadece o hesapların ilişkili olduğu ipler'e erişim yasağı gelecek. Böylece akp karşıtı propaganda olduğunda twitterda akplilerin sesi çıksın diye engellenebilirler ya da gezi gibi sosyal medyanın önemli rol oynadığı olaylar olduğunda bilgi akışını durdurmayı deneyebilirler.

yada seni fişleyip hayallerindeki bir örgütün lideri-üyesi yapabilirler içeri atmak için, herşey beklenir şu ara

Toplam Hit: 13320 Toplam Mesaj: 44