Neumann Ve Bill Gates

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

edit.

nessaj tarafından 30/Ara/12 17:41 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Neumann dayıyı googlede aradım eskiden yaşamış birrilerni buldum.O olduğundan bile emi değilim.Çünkü teknolojiye dair pek bir şey bulamadım.Bu durumda nasıl tanıyabilirim kii.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

O von Neumann bu von Neumann http://en.wikipedia.org/wiki/John_von_Neumann :)

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Steve jobs için doğrudur fakat Bill Gates konusunda katılmıyorum. Bill Gates bilgiyi paraya dönüştürme konusunda çok bilgili ve yetenekliydi fakat aynı zamanda bilgisayar dahisiydi.

Hem steve jobs hem bill gates hakkında bolca kitap okudum. Bill gatesin Zaten çok küçük yaşlardan beri bilgisayarla haşır neşir olduğunu ve nasıl bir geek olduğunu eski fotoğraflarından görebiliyoruz.

MSDOS 3.0 a kadar kendisi Operating systemde bizzat kodlama yapmaya devam ediyor (çoktan milyoner olduğu halde). Tahminim Bill gatesin teknik bilgisinin Linus Torvalds'dan üstün olduğu yönünde. Linux Towards unix in halka açılan kodunu desktop pclere uyarlamak için free bir model sunup insanları bu konuda birleştirmiştir. Fakat Bill Gates sıfırdan 2 adet işletim sistemi tasarlamıştır.

Evet MSDOS un ilk versiyonu Bill gatesin ekibi tarafından yazılmamıştır fakat 6.22 versiyonuna kadarki MSDOS'un %1 i bile değildir.

Elbette Bill gates işletim sistemlerinin kodunun %1 ini bile yazmamıştır Linus Torvalds da yazmamıştır hatta dünyadaki kimse yazmamıştır. Bir windowsun source kodu Milyar satırlara çoktan gelmiştir tahmin ediyorum.

Hocam bill gatesi severim ama linus'un linuxa kattıkları ile bill'in dos'a ya da windows'a kattıkları karşılaştırılamaz bile, teknik anlamda tabi. Linus hala her commiti kendi elleriyle yapıyor, o okumadan bir satır kod eklenmiyor linux a, ama bill gates bence daha zeki, IBM gibi bir firmayı oyuna getirmek kolay mı :)

Klavyem bozuk osk ya kaldım uzun uzun yazamıyorum. Bu arada dave cutler a dennis ritchie e,  ken thompson a ... selam olsun bunların arkasındaki asıl beyinler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bide bir adamdan bahsetti gecen sene olen yine ust seviyeli programcilardan biri dedi adini hatirlamiyorum suan Linuxdan falan bahsetti.Rusca konustugunu icin hepsini tam olarak anlayamadim.Kisacasi adam boyle bisey anlatti ve bizi dusundurdu.

bahsetigi adam Dennis Ritchie,  C ve Unixin gelistiricisi, bilgisayar muhendisi okuyorsan bu adamin degil adimini bilmek odanda resmi falan olmasi gerek 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    geniuss bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Bide bir adamdan bahsetti gecen sene olen yine ust seviyeli programcilardan biri dedi adini hatirlamiyorum suan Linuxdan falan bahsetti.Rusca konustugunu icin hepsini tam olarak anlayamadim.Kisacasi adam boyle bisey anlatti ve bizi dusundurdu.

bahsetigi adam Dennis Ritchie,  C ve Unixin gelistiricisi, bilgisayar muhendisi okuyorsan bu adamin degil adimini bilmek odanda resmi falan olmasi gerek 

Bu adami daha once gordum sadece Linuxla alakali biseyler yaptigini biliyorum cok tanimiyorum.Ayrica yazilim muh okuyorum ve sinifimda degil bu adami tanimayan daemon tools programini bilmeyen adamlar bile var :)

u235 tarafından 30/Ara/12 18:07 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Doğru demiş Steve Jobs bilgisayar dahisi değildir katılyorum. Pazarlama, ileriyi görme, gördüğü herhangi bir yeniliğin geleceğini görüp ; onu alıp kullanma konusunda da dahidir. Ama kesinlikle bilgisayar dahisi değildir. 

Ekeltronik setlerle uğraşmıştır, atariler şunlar bunlarla uğraşmıştır. Ama wozniak gibi bir "bilgisayar dahisi" değildir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    Tugberk bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Steve jobs için doğrudur fakat Bill Gates konusunda katılmıyorum. Bill Gates bilgiyi paraya dönüştürme konusunda çok bilgili ve yetenekliydi fakat aynı zamanda bilgisayar dahisiydi.

Hem steve jobs hem bill gates hakkında bolca kitap okudum. Bill gatesin Zaten çok küçük yaşlardan beri bilgisayarla haşır neşir olduğunu ve nasıl bir geek olduğunu eski fotoğraflarından görebiliyoruz.

MSDOS 3.0 a kadar kendisi Operating systemde bizzat kodlama yapmaya devam ediyor (çoktan milyoner olduğu halde). Tahminim Bill gatesin teknik bilgisinin Linus Torvalds'dan üstün olduğu yönünde. Linux Towards unix in halka açılan kodunu desktop pclere uyarlamak için free bir model sunup insanları bu konuda birleştirmiştir. Fakat Bill Gates sıfırdan 2 adet işletim sistemi tasarlamıştır.

Evet MSDOS un ilk versiyonu Bill gatesin ekibi tarafından yazılmamıştır fakat 6.22 versiyonuna kadarki MSDOS'un %1 i bile değildir.

Elbette Bill gates işletim sistemlerinin kodunun %1 ini bile yazmamıştır Linus Torvalds da yazmamıştır hatta dünyadaki kimse yazmamıştır. Bir windowsun source kodu Milyar satırlara çoktan gelmiştir tahmin ediyorum.

Hocam bill gatesi severim ama linus'un linuxa kattıkları ile bill'in dos'a ya da windows'a kattıkları karşılaştırılamaz bile, teknik anlamda tabi. Linus hala her commiti kendi elleriyle yapıyor, o okumadan bir satır kod eklenmiyor linux a, ama bill gates bence daha zeki, IBM gibi bir firmayı oyuna getirmek kolay mı :)

Klavyem bozuk osk ya kaldım uzun uzun yazamıyorum. Bu arada dave cutler a dennis ritchie e,  ken thompson a ... selam olsun bunların arkasındaki asıl beyinler.

bil amcam da developerdir. derleyici işine girmiştir, os işine girmiştir. gurumudur bilmem dahimidir tartışılır ama aktif development hayatı olmuş biridir. bir developer olarak saygı duyarım. linus ta aktif developer idi bi donemler. artık codereview yapmayı bile bırakmıştır. butun bu elemanların yanında ken thompson ile dennis ritchie (rip) nin yeri başkadır.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dutchintheair
    dutchintheair's avatar
    Erkek

ticari zeka üstün geldi. yazık olmuş adama.

Toplam Hit: 5765 Toplam Mesaj: 44