Neumann Ve Bill Gates

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

neuman mimari diye geçer bilgisayar prog. falan okuyanlarda bilir tamam herkesin bilmesi gerekmez ama bilgisar okuyan adam en azından 1 derste illaki duyar :|

şumu iyi bumu iyi steve jobs bill gates google zükerberg twit ipad vırt cırt ?

kardeşim onların yaptığından bizene olmuyor ama bizimde artık heleki şu saatten sonra çok deli işlere imza atan insanların çıkmasını bekliyorum ciddi ciddi rakip olarak türk mallarını neden geliştirmeyelim ? ekonomi boktan olabilir nabalım oda bizim kaderimiz adamlar piyasaya bişi çıakrıyor dışarıda ne kadara satılıo burda ne kadar lan arada eşşek kadar fark var :|

nereye gitsem ne malı bu çin mi türk mi 2 sinden çıkmaysa almam sebep ? türk malıda çok boktan oluyomuş ne alakası var lan bazı mallarda çok sağlam illa yabancılaştırma çabaları ne nedir bu avrupa özentiliği daha dorusu özentilik anlamış değilim konu nere geldi amk :|

ArmadA tarafından 31/Ara/12 22:09 tarihinde düzenlenmiştir

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı

Hocam ben kişisel fikrimi soyledim. Bir tartişma olarak algilanmasin. 

Hocamizada laf etmek benim hattime degil. o adamin ders verdigi insada ben 6 yıldır okuyorum okul beni bitirdi ben okulu bitiremedim son 4 dersim kaldi son 3 dersim kaldi die 2 yıldır okuyorum. Benim ne hattime hocaya bişey demeye ben sadece oyle yazmak istedim ve gördügümü belirttim. Steve Gercekten cok büyük seyler yapti Amerikan rüyasini İnsanlarin gözlerine soktu en azindan kendi ülkesi için bişey yapti.

birinin ogretmen olmasi onun elestirilemez olmasi demek degil.Tabi ki elestirebilirsin hocam ama bizimkisi donanimli biri sadece o yuzden soledim.

Gel tanişalim dost olalim aha skype adresim:serkan.turan96 

ahada facebook:serkan.turan@live.com

ekledim skype

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı

Hocamizada laf etmek benim hattime degil. o adamin ders verdigi insada ben 6 yıldır okuyorum okul beni bitirdi ben okulu bitiremedim son 4 dersim kaldi son 3 dersim kaldi die 2 yıldır okuyorum. Benim ne hattime hocaya bişey demeye ben sadece oyle yazmak istedim ve gördügümü belirttim. Steve Gercekten cok büyük seyler yapti Amerikan rüyasini İnsanlarin gözlerine soktu en azindan kendi ülkesi için bişey yapti.

birinin ogretmen olmasi onun elestirilemez olmasi demek degil.Tabi ki elestirebilirsin hocam ama bizimkisi donanimli biri sadece o yuzden soledim.

ekledim skype

Sevincle ve mutlulukla akabul ettim. simdiden tanişacagima memnun oldum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı

ekledim skype

dost hayatı mı yaşıyonuz şimdi siz? kusura bakmayın yazmadan duramadım.

. . .. . ... .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı

ekledim skype

:DD

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

Bill amca sadece ibm i değil Steve Jobs'ı da oyuna getirmiş bir adamdır :D Pirates Of the Silicon Valley filmini izleyin microsoft ve apple ın kısa bir özetini geçiyor

http://goo.gl/0i2Fv
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı

ekledim skype

He sende gel 3 lü yapalim. :D  Girgirin dibine vurdun aq.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

"herhangi bir windows "serisinin" %50 sini bile yazmamıştır" diyen bir hocadan eğitim alıyorsun hocam maalesef.

en ilkel windows serisinin bile %50 sini yazmasını Bill Gates'ten bekleyemezsin. beklersen üniversitede hoca olursun  zaten.

ayrıca "serisinin" değil "sürümünün" demesi lazımdı.

RootB tarafından 01/Oca/13 00:06 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    RootB bunu yazdı

"herhangi bir windows "serisinin" %50 sini bile yazmamıştır" diyen bir hocadan eğitim alıyorsun hocam maalesef.

en ilkel windows serisinin bile %50 sini yazmasını Bill Gates'ten bekleyemezsin. beklersen üniversitede hoca olursun  zaten.

ayrıca "serisinin" değil "sürümünün" demesi lazımdı.

Arada üniversite hocalarının da ağzından yanlış bişi kaçma gibi bir hakkı yok mu hocam (: söylediğin şey çok ağır bir itham ve idealist sırf yeni bireyler yetiştirmek için orada bulunan insanlara, hocalara hakaret niteliğinde. 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bill gates mi hırsız?

Adam mouselı ilk PC işletim sistemini yaptı hırısz oldu.

Iphonedan önce touchscreen ve kalemli telefonlar üretti hırsız oldu

Ipadden seneler önce surface teknolojisini tanıttı 5 parmak dokunmatiği üretti

Dünyada milyar dolarlık yatırımlarla ilk ses yorumlayan microsoft text to speech şeylerini çıkardı, Apple 3 sene önce siriyi çıkardı deha oldu bill gates ise hırsız mı ?
    Ben bilgisayarla ilk tanıştığım günler microsoft speech api ile yazılmış parrot programı geliyordu dx 2/66 pc ile creative ses kartı + 4x cdromların en üst teknoloji olduğu zamanlarda PC de söylediklerimi yapıyordu ve muhabbet ediordu

Bill gates hırsız değildir aksine dünyaya gelmiş sayılı evliyalardandır malvarlığının %95 inden fazlasını ölene kadar bağış yapmayı planlıyor. Steve jobs denen çok sevilen insan ise apple ceosuyken terkettiği öz kızına 20.000$ para göndermemiştir.

Teknik olarak da evet herkez birşeyler yapmış fakat hem apple hem linus unixin 30 senelik bedava işletim sisteminin üzerine binmiştir.

Bu işletim sistemi free olarak sunulduğu için kullanıp değiştirmek bu kişilerin hakkı sayılıyor. fakat bill gates de MSDOSu vitrinden çalmadı ki parasını verip aldı ve üzerine geliştirdi. Yani sonuç olarak bütün tarafların elindeki kodu özgürce modifiye etme hakkı var. Fakat bir işletim sisteminin kernelini yapmakla ön yüzünü boyamak arasında dağlar kadar fark var. Bu sebeple yazılım konusunda hala bill gatesin üstün bilgisi var diğerlerinden. Çünkü dünyada en çok kullanılan Windows işletim sistemi bill gates'in tasarımıdır. Diğerleri kendinden öncekileri boyayan isimler hocalar.

HolyOne tarafından 01/Oca/13 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 5763 Toplam Mesaj: 44