folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Önce Böyle Uçak Yapacaksın Sonra Büyük Devletim Diyeceksin...

Önce Böyle Uçak Yapacaksın Sonra Büyük Devletim Diyeceksin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

kalkış diye koymuşlarda adam bunu airlinerla yapıyor tabi birebir açısal diklenme olmuyor ama :D

üretim kısmına gelecek olursak diyecek bir şey yok şuan biz papaz eriğini imam eriğine çeviriyoruz imanımızı meyvelere yayalım sonra teknolojiye bakarız inşallah maşallah

valla alkış nasıl yapılır bilmiyorum ama sen alkış var farzet. son zamananlarda okuduğum en iyi tespitlerden biri.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

öyle deme bizi domaltıp s.kmek için köprü yaptı marmaray yaptı yol yaptı herşeyi yaptı.. diyen sikimsonik tayfa gelir şimdi..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Aklı başında bir adam bu hükümetle başlayan Savunma Sanayii atağını görür. Milli Tank , Milli Motor , Milli Muharip Savaş Uçağı , MİLGEM , Uçak ve Helikopter , Silah Taşıyan Taşıt , İHA ve SİHA Projeleri ve aklıma gelmeyen onlarca proje...
    Şimdi çıkıp motoru senin değil vs muhabbetine hiç girmiyorum.Çünkü birkaç ülke hariç çoğu ters mühendislik ürünü.Sen bu adımları son 10 senede değilde 30 senedir atmış olsan.Bugün F35 dağıtımının sana gelmesini beklemez kendi Muharip Uçağını birkaç versiyon çoktan üretmiş olurdun.Kendi motor teknolojin olurdu ve bugün bunlarıda konuşmuyor olurduk.Ama olmadı arkadaşlar.Siyasi bir reklam değil bu yaptığım.Bu işlere kim destek veriyorsa devlet olsun , özel sektör olsun yanında olmak zorundayız.
    Eziklik psikolojisinden kurtulup , biz neden bu zamana kadar bunlara kafa yormadık bunun muhasebesini yapalım.

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

mig29 lar düşük menzilli, dandik radarlı modern batı uçakları karşısında pek şansı olmayan eski aletler. rusların birleşik devletler karşısında dişe dokunur bir teknoloji üretecek kadar parası yok. pakfa'yı yıllardır bitiremediler bu yüzden.

ellerinde ne varsa sovyetlerden kalma, onları modenize edip 40/50 yıl daha kullanmayı planlıyolar. adamların olayı zaten uçak üretmen değil, "zaten kocaman ülke var, dünyanın her yerine bi şekilde yakınız. neden füze yapmıyoruzki?" modundalar sovyetlerden beri. bu yüzden ab ve d jetlerle vs uğraşırken sovyetler icbm lerle falan uğraştı. space race e bu yüzden biraz önce başladılar.

adam akıllı teknoloji üretebilselerdi zaten putin çıkıp "yaaa füze kalkanı yapıyolar, bu güç dengesini bozuyor" diye ağlamazdı.

ingilizceniz varsa şu videoyu izleyin : https://www.youtube.com/watch?v=aVrGGcyngLU

kalkış diyosanız alın size kalkış: https://www.youtube.com/watch?v=OfDIxvWcRqM

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı

Aklı başında bir adam bu hükümetle başlayan Savunma Sanayii atağını görür. Milli Tank , Milli Motor , Milli Muharip Savaş Uçağı , MİLGEM , Uçak ve Helikopter , Silah Taşıyan Taşıt , İHA ve SİHA Projeleri ve aklıma gelmeyen onlarca proje...
    Şimdi çıkıp motoru senin değil vs muhabbetine hiç girmiyorum.Çünkü birkaç ülke hariç çoğu ters mühendislik ürünü.Sen bu adımları son 10 senede değilde 30 senedir atmış olsan.Bugün F35 dağıtımının sana gelmesini beklemez kendi Muharip Uçağını birkaç versiyon çoktan üretmiş olurdun.Kendi motor teknolojin olurdu ve bugün bunlarıda konuşmuyor olurduk.Ama olmadı arkadaşlar.Siyasi bir reklam değil bu yaptığım.Bu işlere kim destek veriyorsa devlet olsun , özel sektör olsun yanında olmak zorundayız.
    Eziklik psikolojisinden kurtulup , biz neden bu zamana kadar bunlara kafa yormadık bunun muhasebesini yapalım.

Bak yavrucum sana tek tek cevap verecem hic gocunmayacan he mi.

Milli tank projesi temeli ilk defa 1990 li yillarin basinda atildi.

Milli motor projesi ilk defa duyuyorum (Imam hatipteki motorlardan bahsediyorsan hic bilgim yok.)

Milli muharip savas ucagi (oha mk. ne fiyakali isim.) Milli muharip savas ucagi dedigin sey Amerikali Lockheed Martin firmasinin projesidir. Turkiyenin yaptigi essek gibi projeye para akitmaktir.

okumayacagini bile bile link paylasiyorum. F-35 yalani ayrica Turkiye'nin havacilik macerasini yok eden, vakti zamaninda asilmis olan ve fikirleri gunumuze kadar gelen kavatin ta kendisidir. Ve ne acidirki bu kavatin uzantilarina buradan laf anlatmaya calisiyoruz.

MILGEM projesi ilk defa 1996 yilinda temelleri atildi.

Turk atak helikopteri ilk defa Ekim 1995 tarihinde temelleri atildi.

Daha aklina gelmeyen onlarca projenin, tamami 1990 li yillarda ve bazilari daha onceden atildi ama bu gelmeyen aklina bir turlu girmeyecegi icin siktir ediyorum.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Tamam üretiyoz da ne sikime yariyo biri bunu anlatsin.

Askerimiz yine ölüyo, teröristler hâlâ memleket topraklarında cirit atıyo ve hâlâ sehirlerde bombalar patlatılıyo.

Vatan toprağı Süleyman Şah Türbesi'nden dahi götlerine vura vura kaçtı bu hükümet.

Bunlar olduktan sonra ne anladım bu sikim teknolojiden.

Benim gördüğüm siyasette oy için propagandadan ibaret, geleceği olmayan işler.

Florenzi tarafından 09/Ara/16 13:42 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Bunlar boş laflar.

1940-1950 doğumlu Rus'ların sadece flap'lar üzerine 50 yıllık deneyimleri var.

Sadece "Jet Engine Tribünleri" hakkında 40 yıllık deneyimleri var.

Sadece "Satellite Modem" konusunda 50 yıllık deneyimleri var.

vs vs

Bizdeki 1940-1950-1960 doğumlu insanlar yani senin baban, öbürünün babası idari işler amiri, satın almacı, al-satçı, işci çünkü darbelerle, sağ sol meseleleri ile üniversite öğrencileri öldürüldü deneyim kazanılamadı.

ABD, Alman fabrikalarını boşuna bombalamadı.

Önce  bir Hollandalı'dan 3 katı fazla çalışacaksın sonra eleştireceksin.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı

Bunlar boş laflar.

vs vs

Bizdeki 1940-1950-1960 doğumlu insanlar yani senin baban, öbürünün babası idari işler amiri, satın almacı, al-satçı, işci çünkü darbelerle, sağ sol meseleleri ile üniversite öğrencileri öldürüldü deneyim kazanılamadı.

alkışşş.gene tekkeleri doldurmaya başlayıp çalışmayan sorgulamayan tamamen biat eden insanlar istiyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    erblood bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

Bunlar boş laflar.

vs vs

alkışşş.gene tekkeleri doldurmaya başlayıp çalışmayan sorgulamayan tamamen biat eden insanlar istiyorlar.

sevilmeyen sozlukte biri yazmis aynen alintiliyorum : 

"asimilasyon değil amaç,ucuz iş gücü. avrupaya günde 5 dolara 12 saat çalışacak enayiler lazım. çin uzak kalıyor nakliye maliyeti fazla gümrükler vs de cabası. T.C ucuz iş gücünde çinin alternatifi olacak. gelecek 10-15 yıl içinde en boktan işlerde aç kalmamak için suriler ile köpek gibi kapışacak bir nesil yaratıyorlar amaç bu. surilerde iş gücü maliyetini düşürmek için tutuluyor geri falan gitmeyecekler. hepinize bol şanslar :DDDDD"

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    erblood bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

Bunlar boş laflar.

vs vs

sevilmeyen sozlukte biri yazmis aynen alintiliyorum : 

"asimilasyon değil amaç,ucuz iş gücü. avrupaya günde 5 dolara 12 saat çalışacak enayiler lazım. çin uzak kalıyor nakliye maliyeti fazla gümrükler vs de cabası. T.C ucuz iş gücünde çinin alternatifi olacak. gelecek 10-15 yıl içinde en boktan işlerde aç kalmamak için suriler ile köpek gibi kapışacak bir nesil yaratıyorlar amaç bu. surilerde iş gücü maliyetini düşürmek için tutuluyor geri falan gitmeyecekler. hepinize bol şanslar :DDDDD"

Gelecek mi :D oda ney 1 yildır işsizim dün hiç tecrübem veya kariyerim ile alaksız olan teknosa da iş başvurusu yaptım yemek yok + yol yok ay sonu total elime geçecek para 950 TL adamlar işe alacakmi diye bekliyorum, çalişma saatlerine filan hiç girmiyim günlük 9 saat 6 gün sözde kanun haftalık 45 saat çalişma üstü mesai girmesi gerekiyor :).

Milleti tehdit ediyorlar iş verenler maaşa zam istemeyin yoksa işten atariz ve maaşlar düşürelim ki yeni istihdam yarata bilelelim ama kar marjı rekora gider. En sevğim taktik önce az bırakacaksın sonra 2 ekmek vereceksin sana tabacaklar.

He bide memleket herkes olmuş siyasetçi bide kime oy verecez diyorlar

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
Toplam Hit: 7218 Toplam Mesaj: 54
uçak mig 29