folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Önce Böyle Uçak Yapacaksın Sonra Büyük Devletim Diyeceksin...

Önce Böyle Uçak Yapacaksın Sonra Büyük Devletim Diyeceksin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSoCan
    iSoCan's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı

Bizde yapıyoruz ama eski teknolojileri kullanarak yapıyoruz. Almanların , İtalyanların 20 yıl önce yaptığı helikopteri biz şimdi yapıyoruz. Tv lerde türk yapımı türk yapımı diye forslarından geçilmiyor. Bu iş 2016 da 3310 telefon yapıp bakın bizde artık telefon yaptık demeye benziyo

hocam ne eski teknolojisi allah aşkına yapmayın etmeyin italyanlardan tasarımını alıp kendi coğrafyamıza uygun hale getirilmeye çalışıldı ayrıca helikopteri mühimmatları gayet modern türk yapımı mühimmatlar cirit olsun umtas olsun. Gayette iyi bir helikopter çıktı ortaya.Ayrıca şu %100 milli muhabbetine ayar oluyorum yahu herşeyini yapmaya ne gerek var kritik teknolojisi neyse onu üretmeye çalışsan olay bitecek motor, yazılım, elektronik aksam bunlarda uzun süre arge yapılması gereken konular diğer parçaları başka yerden temin edemeyecek durumda olursan ambargo vb. onları da kısa süre içinde yaparsın.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasv4
    kasv4's avatar
    Erkek

uçak fabrikasını kapatıp tencere fabrikası yapanlara bok atıcaksın hocam devlete degil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Elin F-22 sini görmeyen mig uçağını şey sanarmış ,

Birşey yok hocam bunda dikey kalkış yapıyor sadece :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Desiqner bunu yazdı

Aklı başında bir adam bu hükümetle başlayan Savunma Sanayii atağını görür. Milli Tank , Milli Motor , Milli Muharip Savaş Uçağı , MİLGEM , Uçak ve Helikopter , Silah Taşıyan Taşıt , İHA ve SİHA Projeleri ve aklıma gelmeyen onlarca proje...
    Şimdi çıkıp motoru senin değil vs muhabbetine hiç girmiyorum.Çünkü birkaç ülke hariç çoğu ters mühendislik ürünü.Sen bu adımları son 10 senede değilde 30 senedir atmış olsan.Bugün F35 dağıtımının se dy
    Eziklik psikolojisinden kurtulup , biz neden bu zamana kadar bunlara kafa yormadık bunun muhasebesini yapalım.

Evet motoru hiç bir ülke kendisi üretmiyor ama ayar olduğum husus şu.Çıkacaksın tv'ye diyeceksin ki arkadaş;Bak bu gune kadar bunlar yoktu biz başladık ilerleyecez sizde destek olun herkes olur.Ama motoru xx ülkeden yazılımı y ülkeden alıp 2 vitasını tutturarak tv'lerde %100 Türk malı dersen olmaz .Bİr şeyin %100 olmasıo için motorundan yazılımına ,civatasına kadar senin yapmış olman gerekiyor.Ama bunlar insanları saf görerek %100 diyorlar.En basiti tofaş Türk malı diye yıllarca millete yutturuldu ama hepimizin bildiği gibi malesef Türk Malı değil.Sadece Türkiye'de toplanıyor..

f35 den bahsediyosaniz turkiyede toplanmiyor yalniz

Yoo hocam her alanda diyorum.Aselsan yerli üretim dedikleri telsizleri askerde tamir ederdik.Kocaman Meydin Çayna yazardı.Bu memlekete ne geldiyse bunda geldi.İnsanlara vaad satıyorlar hayal satıyorlar

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Elin F-22 sini görmeyen mig uçağını şey sanarmış ,

Birşey yok hocam bunda dikey kalkış yapıyor sadece :D 

Bitiyorum şu f-22 ye. Karizmanin ucan hali☺

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Uçak yapmanın bir devletin devlet olduğunu belirleme ölçütü olduğunu düşünmüyorum. Bana göre önemli olan ülkede yaşayan insanların geliri, yaşam koşulları ve mutluluk seviyesi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

bazen, bir ülkeyi var gücüyle her konuda eleştiren her fırsatta hükemete halka söven hakaret eden bir insanı o ülkede ne tutuyor niye kendine bu işkenceyi yapıyor diye düşünmeden edemiyorum

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı

Uçak yapmanın bir devletin devlet olduğunu belirleme ölçütü olduğunu düşünmüyorum. Bana göre önemli olan ülkede yaşayan insanların geliri, yaşam koşulları ve mutluluk seviyesi

Katılıyorum. AYrıca tüm devletler silahlanmayı bırakmalı gerçekten devletim diyebilmek için..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    ayrica Turkiye'nin havacilik macerasini yok eden, vakti zamaninda asilmis olan ve fikirleri gunumuze kadar gelen kavatin ta kendisidir. Ve ne acidirki bu kavatin uzantilarina buradan laf anlatmaya calisiyoruz.

Hem cahil hem terbiyesiz hem de ettiği lafların önde gideni sniperscope... sana bir tek lafım var..

Cahilliğini yüzüne vurmak için söylüyorum. Türkiyede havacılık macerasını yok eden kişi, senin asılmış diye belirtip adını söylemediğin Adnan MENDERES değildir.

Bilgisayarın başında klavye delikanlılığı yapmak kolay iş, sağa sola havlayana kadar internete gir de Vecihi HÜRKUŞ kimdir, başına neler gelmiştir, kimler onun hayallerini yıkmıştır öğren.

Adnan MENDERES'e, ettiğin lafları aynen sana iade ediyorum, ve hatta ettiğin lafın önde gidenisin..

SerYolcu tarafından 09/Ara/16 20:51 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Madem konumuz uçakların kalkışı..

Ben bu konuda Harrier leri tek geçerim.

Biz Türkiye olarak şu anlık uçak yapamasak bile bir büyük devletiz.

Türkiye her zaman büyük devlettir, büyük devlet olmuştur ve büyük devlet olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=_p_90T-aYO0

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 7224 Toplam Mesaj: 54
uçak mig 29