folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ortaokullara ‘Kodlama’ Dersi Getiriliyor

Ortaokullara ‘Kodlama’ Dersi Getiriliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

çocuklar kodlamadan tiksindirilecek desenize.

enjoy i'm vaccinated
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    Fatih bunu yazdı

çocuklar kodlamadan tiksindirilecek desenize.

Bunu yazmak icin girmistim, gecmis olsun, bizim memleketten iyi programcilar cikma ihtimali vardiysa da artik yok.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

20 çocuktan 1'inin bile ilgisini çekerlerse güzel şeyler olabilir

en azından diğerleride ilerde www.carcurt@hotmail.com diye mail almazlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Orta seviye kodlama öğretebilecek adam zaten ortaokul hocası olmaz.

Onun için bizim memlekette şöyle yürüyecek. Hoca açacak kitabı evde 3 sayfa okuyacak. okuduklarını tahtaya yazacak, kağıt üstünde ödevler verecek yıl sonu da printer ne işe yarar, hangi çevre birimi görüntü verir? gibi sorular bulunan bir test yapılacak.

Bizim ülkede yürümez o. Avrupada olur da bizde çok zor.

tam ben yazacaktım.

xxx
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Orta seviye kodlama öğretebilecek adam zaten ortaokul hocası olmaz.

Onun için bizim memlekette şöyle yürüyecek. Hoca açacak kitabı evde 3 sayfa okuyacak. okuduklarını tahtaya yazacak, kağıt üstünde ödevler verecek yıl sonu da printer ne işe yarar, hangi çevre birimi görüntü verir? gibi sorular bulunan bir test yapılacak.

Bizim ülkede yürümez o. Avrupada olur da bizde çok zor.

ahahaha durum tam olarak budur ağzına sağlık şeyh

sırıtma la.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    utat
    utat's avatar
    Erkek

memleket öyle bir hal almış ki güzel bir adım atılıncada iğrenç bir ülkeyiz diyoruz. neden kendimizden bu kadar tiksiniyoruz. belki işler belki işlemez ama bence gayet olumlu bir adım hiç olmazsa her okuldan 3-5 çocuğun bu alana ilgi duyup yönelebileceğine inanıyorum.

utat tarafından 21/Mar/16 19:59 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Formatörlük yaparken okulumuza atanan yeni mezun bilgisayar öğretmeni kızcağız, bir bilgisayarı 3 kez formatladığını, ancak virüslerden kurtulamadığını söylemişti. 4. formatı birlikte atarken farkettik ki, disk biçimlendirilmeden kirli sistemin üzerine yeni sistem kuruluyor. 

Yani "oha" diyebilirsiniz, evet uç bir örnektir yaşanan, ancak okullarda kodlama dersi verebilecek yeterlilikte öğretmen bulunabilir mi işte bu konu biraz muallak.

Her zamanki gibi altyapıyı hazırlamadan "yaptım oldu" zihniyetinin bir ürünü olur kanımca. 

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fly_on_the_shit
    fly_on_the_shit's avatar
    Erkek
    utat bunu yazdı

memleket öyle bir hal almış ki güzel bir adım atılıncada iğrenç bir ülkeyiz diyoruz. neden kendimizden bu kadar tiksiniyoruz. belki işler belki işlemez ama bence gayet olumlu bir adım hiç olmazsa her okuldan 3-5 çocuğun bu alana ilgi duyup yönelebileceğine inanıyorum.

Yanlis dusunuyorsun hocam, uzun uzun yazardim ama useniyorum.
    "Cocuklar programlama diye bir sey varmis kendiniz program yaziyormussunuz bilgisayarda, alin bu da kitap, isteyen kurcalasin" dense olumlu bir adim olarak gorurdum.

Okulda hocalarin programlama ogretmesinin uretecegi tek sonuc, var olan potansiyelin de daha orta okulda sondurulmesidir.

Ornegin fizik konusuna ilgili, fizikte bir seyler uretmek kaygisi olan ve fizik ogrenmek isteyen birisine verecegim ilk tavsiye "kesinlikle" Turkiye'de fizik okumamasidir.

Copyright (c) 2012
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    camide ki imamı da, okuldaki kimi öğretmenleri de( istisnalar hariç ) müfredat yada kanunlar sınırlıyor olabilir mi? kimilerini nerede bıraksan orada kalıyor ki bunları konuşmuyorum.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Formatörlük yaparken okulumuza atanan yeni mezun bilgisayar öğretmeni kızcağız, bir bilgisayarı 3 kez formatladığını, ancak virüslerden kurtulamadığını söylemişti. 4. formatı birlikte atarken farkettik ki, disk biçimlendirilmeden kirli sistemin üzerine yeni sistem kuruluyor. 

Yani "oha" diyebilirsiniz, evet uç bir örnektir yaşanan, ancak okullarda kodlama dersi verebilecek yeterlilikte öğretmen bulunabilir mi işte bu konu biraz muallak.

Her zamanki gibi altyapıyı hazırlamadan "yaptım oldu" zihniyetinin bir ürünü olur kanımca. 

okulu dereceyle bitirmiş bilgisayar öğretmenliği mezunu mesai arkadaşım kasayı ne tarafından açacağını bilmiyor. ayrıca format atmayı da ben öğrettim. benden de 1000 lira fazla alıyor sırf diploması sayesinde.

enjoy i'm vaccinated
Toplam Hit: 2922 Toplam Mesaj: 27
okul