folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ortaokullara ‘Kodlama’ Dersi Getiriliyor

Ortaokullara ‘Kodlama’ Dersi Getiriliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    utat
    utat's avatar
    Erkek
    fly_on_the_shit bunu yazdı
    utat bunu yazdı

memleket öyle bir hal almış ki güzel bir adım atılıncada iğrenç bir ülkeyiz diyoruz. neden kendimizden bu kadar tiksiniyoruz. belki işler belki işlemez ama bence gayet olumlu bir adım hiç olmazsa her okuldan 3-5 çocuğun bu alana ilgi duyup yönelebileceğine inanıyorum.

Yanlis dusunuyorsun hocam, uzun uzun yazardim ama useniyorum.
    "Cocuklar programlama diye bir sey varmis kendiniz program yaziyormussunuz bilgisayarda, alin bu da kitap, isteyen kurcalasin" dense olumlu bir adim olarak gorurdum.

Okulda hocalarin programlama ogretmesinin uretecegi tek sonuc, var olan potansiyelin de daha orta okulda sondurulmesidir.

Ornegin fizik konusuna ilgili, fizikte bir seyler uretmek kaygisi olan ve fizik ogrenmek isteyen birisine verecegim ilk tavsiye "kesinlikle" Turkiye'de fizik okumamasidir.

hocam zaten girecek müfredatta çocuklara c# falan kastırılmayacak. algoritma anlatılacak basit programlama mantığı ve scratch gibi programlar kullanıcak programlamanın temeli öğretilecek. yani öyle tahtaya geçipte bu budur şu şudur denecek çok bişey yok daha çok çocuklar yardımcı programlar yardımıyla kendileri keşfedecek

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kim öğretecekmiş ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Orta seviye kodlama öğretebilecek adam zaten ortaokul hocası olmaz.

Onun için bizim memlekette şöyle yürüyecek. Hoca açacak kitabı evde 3 sayfa okuyacak. okuduklarını tahtaya yazacak, kağıt üstünde ödevler verecek yıl sonu da printer ne işe yarar, hangi çevre birimi görüntü verir? gibi sorular bulunan bir test yapılacak.

Bizim ülkede yürümez o. Avrupada olur da bizde çok zor.

Tam olarak öyle.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Onun için bizim memlekette şöyle yürüyecek. Hoca açacak kitabı evde 3 sayfa okuyacak. okuduklarını tahtaya yazacak, kağıt üstünde ödevler verecek yıl sonu da printer ne işe yarar, hangi çevre birimi görüntü verir? gibi sorular bulunan bir test yapılacak.

Orta seviye kodlama öğretebilirim ama ortaokulda öğretmenim :)

Ama bilgisayar öğretmeni değilim :)

Ve dediğin doğru maalesef...

Bilgi Güçtür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    wikwik bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Orta seviye kodlama öğretebilirim ama ortaokulda öğretmenim :)

Ama bilgisayar öğretmeni değilim :)

Ve dediğin doğru maalesef...

üstüne alınma  :D bu ortamdaysan zaten hiçbişe yapmasanda orta seviye öğretebilecek seviyeye geliyon :D

Edit: Bi sik öğretemeyecekler...

Nvidia tarafından 22/Mar/16 07:25 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

resim öğretmenleri müzik öğretmenleri verecektir bu dersleri.. Düşünün artık.

Kesinlikle resim, müzik  derslerini yeriyorum diye düşünmeyin aksine bu topraklarda yaşayan insanların şahsi görüşüm sanata matematik türkçeden daha çok ihtiyacı var. Lakin gel gör ki çıktı almayı bilmeyen hocalarla dolu bir meb var karşımızda.. (Bu cümlede de hocaları yermiyorum sistemi kuramayan meb e dir lafım)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 2923 Toplam Mesaj: 27
okul