folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Otomobil Tercihi İçin Tavsiye, Görüş & Öneri

Otomobil Tercihi İçin Tavsiye, Görüş & Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek

Merhabalar;

Otomobil için 50k ya kadar bütçem var,

Kıstaslarım

-Sedan

-Tercihen otomatik olmazsa yarı otomatik

-Genel olarak yılda 15-20 bin km. arası kullanım için

-Benzin/LPG veya Dizel

>>Toyota Corolla 1.6 benzin/lpg veya 1.4 dizel elegant ve confort extra 2007-2012 yılları arası

ile

>>Ford Focus 1.6 dizel, benzin/lpg ghia ve titanium/X 2006-2011 yılları arası

araçları kullanan veya bir dönem kullanmış olan, bilgisi olan varsa yorumlarını bekliyorum.

Hatasız bu fiyata bulmak zor ancak değişen yada boya açısından bakarsak sorun yaşamamak açısından olmazsa olmazlar nelerdir.

Veya aynı kategoride araç önerisi. 

Teşekkürler

yürümeye devam et, yol insanı terbiye eder..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Önden yanlardan ve arkadan sert darbeli, takla atmış araba alma. Ama atıyorum sürtmüş, yırtmış bu sebeple kapıları, çamurlukları değişmiş araba alabilirsin. Çünkü o fiyata araç bulmanın zor olduğu zamanlar. Kaput ve bagaj kapağı değişmiş araçların başka özelliğine bakmadan uzaklaş. Şasede oynama olmuştur o araçlarda. Ciddi güvenlik zaafiyeti olur. Boyalı olmasına da aldırma. Baktığın modellerim kronik sorunları o araçlar için açılmış forumlardan oku. Kronik şanzuman sorunu olan yıllar var bazı modellerde. Onlara dikkat et. Otomatik arıyorsan şanzumanı, yürürü iyi yazanları bir kere daha düşün. İlla ki işlem görmüştür onlar. 

Errare Humanum Est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Önden yanlardan ve arkadan sert darbeli, takla atmış araba alma. Ama atıyorum sürtmüş, yırtmış bu sebeple kapıları, çamurlukları değişmiş araba alabilirsin. Çünkü o fiyata araç bulmanın zor olduğu zamanlar. Kaput ve bagaj kapağı değişmiş araçların başka özelliğine bakmadan uzaklaş. Şasede oynama olmuştur o araçlarda. Ciddi güvenlik zaafiyeti olur. Boyalı olmasına da aldırma. Baktığın modellerim kronik sorunları o araçlar için açılmış forumlardan oku. Kronik şanzuman sorunu olan yıllar var bazı modellerde. Onlara dikkat et. Otomatik arıyorsan şanzumanı, yürürü iyi yazanları bir kere daha düşün. İlla ki işlem görmüştür onlar. 

şaka gıbı amk ama cıddı cıddı bu yanı durum .50 bın lıraaltına araba fılan yok ustelık ınsanların alım gucu yok ıken buhalde budurum.

3 bın tl maas alan bırınsan kıtr de normal ustudur3 bın tl maas alan standart yasam maalıyetlerı 1.5 tl olsa kırası yemegı ulasımıvs1.5 kalır kenarda

2 sene bırıktırsen 10aydan 30bın eder kredıcekıp alırsın  20 kredıcekersın 30 odersın .gıdısat ıyıdegıl 

ha bırde 

ŞİŞİRİLMİŞ AĞIR HASAR KAYDI MEVCUTTUR.

buna hıc ınanma

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

paranı arabaya yatırma git altın al 3 ay sonra o paraya daha kralını alırsın beni dinle pişman olmazsın

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

5-6 sene önce bu paraya sıfır passat alınıyordu lan. 2012 de 62000 tl ye 1.4 DSG passat aldıydık. Adam araba bulamıyor yuh.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-hasarsiz-boyasiz-546253050/detay

Bunlar güzel bak, göğüsleri biraz boş gibi ama volvo sonuçta. Dize ş. içi 6 yakıyormuş. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-dizel-2010-model-doktordan-554338490/detay

Şunun km baya düşük, iyidir bunlarda. 

Ha bu paraları ederle mi ıhh.. ama el mahkum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Focus 2011 comfort kullaniyorum 1.6 lpg li memnunum yakit acisindan bir depo 29 litreye doluyor lpg icin 300 km gidiyorum.  290 a dustugude gorulmustur.

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

*Önden yanlardan ve *arkadan sert darbeli, *takla atmış araba alma.

Ama atıyorum sürtmüş, yırtmış ;bu sebeple *kapıları, *çamurlukları değişmiş araba alabilirsin. Çünkü o fiyata araç bulmanın zor olduğu zamanlar.

*Kaput ve *bagaj kapağı değişmiş araçların, başka özelliğine bakmadan uzaklaş. **Şasede oynama olmuştur o araçlarda. *Ciddi güvenlik *zaafiyeti olur.

Boyalı olmasına da aldırma.

Baktığın *modellerin, *kronik sorunları, o araçlar için, açılmış *forumlardan, oku.

*Kronik *şanzuman sorunu olan *yıllar var, bazı modellerde. Onlara dikkat et.

Otomatik arıyorsan; *şanzumanı, *yürürü iyi yazanları bir kere daha düşün. İlla ki işlem görmüştür onlar.

Bu Yorum, diğer yorumlarım gibi iyiydi bak.

Diğer bir konu:
    zaten oturmuş bir kimliğin, Mesleki bir yeterliliğin var. Tâbi Senin tercihin de, Neden @DiğerArkadaş`la Sidik yapıştırmaya girersin, Anlayabilmiş değilim. Hâ bu @DiğerArkadaş`ın kötü olduğu anlamına gelmez. Neyse, zaten benim fikrim Önemli değil de, diğer konuda yazamamıştım, ekleyeyim istedim. **Ayrıca, @NizamOglu_45 için yaptığın yorum sebebiyle, hariçten Tşkler eder`im.

@E`cole, bir 3 Ay daha bekleyelim bakalım, Farklı  bir değer üzerinde.

RitmFarbRacourci tarafından 23/Nis/18 10:08 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Abi sizdeki şu kazalı araç muhhabetlerini bir türlü anlamıyorum. Bizde jetta ve astra var jetta kazalı aldık arkadan. Astra ise biz aldıktan sonra kaza yaptı denyo un birisi geldi sol çaprazdan vurdu. Araçlarda 10 15 k hasar kaydı var 2 yıldır biniyoruz arabalarda neden bir sorun yok? Araba kazadan sonra ne bir ses ne bir yalpalama oldu. Bide şu boya takıntısı olan kişilerin zaten analarına kadar sövüyorum git sıfır al abi xd hocam araba alırken yürürü iyise gerisi boşver. Otomatik araç alırken iyi bit şanzuman ustasına göster yoksa çok başın ağrır. 

Ha bide kazalı aracı bilerek almak iyidir emsallerine göre uygun alırsın ama bilmeden alıp sonradan çıkarsa ortaya o sıkıntı işte 

AslanAmca tarafından 23/Nis/18 10:11 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

120-150 bini gecmis araba alma 50 binde sen binsen 200 bini gecmis araba satman zor olur. lpgli araba tavsiye etmem zaten bi avantaji kalmadi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

teşekkürler

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

şaka gıbı amk ama cıddı cıddı bu yanı durum .50 bın lıraaltına araba fılan yok ustelık ınsanların alım gucu yok ıken buhalde budurum.

3 bın tl maas alan bırınsan kıtr de normal ustudur3 bın tl maas alan standart yasam maalıyetlerı 1.5 tl olsa kırası yemegı ulasımıvs1.5 kalır kenarda

2 sene bırıktırsen 10aydan 30bın eder kredıcekıp alırsın  20 kredıcekersın 30 odersın .gıdısat ıyıdegıl 

ha bırde 

ŞİŞİRİLMİŞ AĞIR HASAR KAYDI MEVCUTTUR.

buna hıc ınanma

malesef durum öyle, teşekkürler

Toplam Hit: 8965 Toplam Mesaj: 42
otomobil araba ford focus tavsiye araba toyota corolla sedan