folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Otomobil Tercihi İçin Tavsiye, Görüş & Öneri

Otomobil Tercihi İçin Tavsiye, Görüş & Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

paranı arabaya yatırma git altın al 3 ay sonra o paraya daha kralını alırsın beni dinle pişman olmazsın

araba lazım ne yazık ki

yürümeye devam et, yol insanı terbiye eder..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

5-6 sene önce bu paraya sıfır passat alınıyordu lan. 2012 de 62000 tl ye 1.4 DSG passat aldıydık. Adam araba bulamıyor yuh.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-hasarsiz-boyasiz-546253050/detay

Bunlar güzel bak, göğüsleri biraz boş gibi ama volvo sonuçta. Dize ş. içi 6 yakıyormuş. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-dizel-2010-model-doktordan-554338490/detay

Şunun km baya düşük, iyidir bunlarda. 

Ha bu paraları ederle mi ıhh.. ama el mahkum.

hocam o modeller tercihim dışı pek bilmiyorum onları teşekkürler

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

Focus 2011 comfort kullaniyorum 1.6 lpg li memnunum yakit acisindan bir depo 29 litreye doluyor lpg icin 300 km gidiyorum.  290 a dustugude gorulmustur.

teşekkürler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Abi sizdeki şu kazalı araç muhhabetlerini bir türlü anlamıyorum. Bizde jetta ve astra var jetta kazalı aldık arkadan. Astra ise biz aldıktan sonra kaza yaptı denyo un birisi geldi sol çaprazdan vurdu. Araçlarda 10 15 k hasar kaydı var 2 yıldır biniyoruz arabalarda neden bir sorun yok? Araba kazadan sonra ne bir ses ne bir yalpalama oldu. Bide şu boya takıntısı olan kişilerin zaten analarına kadar sövüyorum git sıfır al abi xd hocam araba alırken yürürü iyise gerisi boşver. Otomatik araç alırken iyi bit şanzuman ustasına göster yoksa çok başın ağrır. 

Ha bide kazalı aracı bilerek almak iyidir emsallerine göre uygun alırsın ama bilmeden alıp sonradan çıkarsa ortaya o sıkıntı işte 

teşekkürler katılıyorum size

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

120-150 bini gecmis araba alma 50 binde sen binsen 200 bini gecmis araba satman zor olur. lpgli araba tavsiye etmem zaten bi avantaji kalmadi.

teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aq böyle konuları görünce 3 sene önce 15 bin tl daha verip otomatik golf almadığım için deliriyorum. 

telefon ve arabalar sanki titanyumdan altıntan yapılıyor deli gibi arttı ya memleket ne hale geldi.

PanxeR tarafından 23/Nis/18 17:50 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Müritler ben bir araç bakıyorum. şu an konu açmak için girmiştim müridin konuyu görünce yeni açmiyim dedim.

kriterlerim;

1- az yaksın çok kaçmasa da olur 100 110u geçmem.

2- parçası ucuz olsun ayda bi 500 1000 harcatmasın. yağ su koy devam et.

3- konforlu olması pek de umrumda değil.2, öncelikte konfor hatta 3.

4- marka model takıntım yok. çin mallarına bile bakıyorum. elden çıkarmak için 2 ay bekletmesin ama

5- lpgli düşünüyorum sebebi etrafımda herkesin dizel 100binden fazla alınmaz demesi. çok masraf çıkartıyorMUŞ.

6- en önemli kriter 27 28kyı geçmeyecek fiyatı.

-----------------

şu araçlardan hangisi mantıklıdır ?

--  2011 DFM Succe 150bin km. lpgli. full donanım. kazasız değişensiz 23bin tl.

--  2008 clio 1,4 lpg. değişensiz boyasız 27bin tl.

--  2001 focus. 1,6 lpg. 165bin kmde.  29bin tl. kazasız değişensiz. bir kaç lokal boya önemsiz. sedan.

succe ve clionun kasa sağlamlığından şüpheliyim yoksa hemen alıcam.

------------ bir de herkes karşı çıkıyor ama doblo hastasıyım beni benden alıyor. dün 30bine alıyordum 1,2 lpg 2010 66bin kmde. sıfır hata boya değişen yok. tek aklıma takılan ruhsatta kamyonet olması. tabi adam hiç bir sorun olmaz cart curt dedi ama en azından boğaiçinden bile geçemiyosun. hız limiti 105 falan dedi caydım o yüzden.

temiz çift sürgülü 150k kmyi geçmemiş lpg 2006 ve üstü doblo da almak istyiorum ama kimse tavsiye etmiyor. connect diyorlar onun 2003ü bile 30k.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Abi sizdeki şu kazalı araç muhhabetlerini bir türlü anlamıyorum. Bizde jetta ve astra var jetta kazalı aldık arkadan. Astra ise biz aldıktan sonra kaza yaptı denyo un birisi geldi sol çaprazdan vurdu. Araçlarda 10 15 k hasar kaydı var 2 yıldır biniyoruz arabalarda neden bir sorun yok? Araba kazadan sonra ne bir ses ne bir yalpalama oldu. Bide şu boya takıntısı olan kişilerin zaten analarına kadar sövüyorum git sıfır al abi xd hocam araba alırken yürürü iyise gerisi boşver. Otomatik araç alırken iyi bit şanzuman ustasına göster yoksa çok başın ağrır. 

Ha bide kazalı aracı bilerek almak iyidir emsallerine göre uygun alırsın ama bilmeden alıp sonradan çıkarsa ortaya o sıkıntı işte 

Hocam ben de kazalı araç bakmıyorum. hatta kaput ve tavanda değişme boya varsa direkt bakmaktan vazgeçiyorum.

sebebi ise adam diyor ki işte sürtmeden değişti ya ondan. Allah korusun ama eğer ciddi bir hasarı varsa ilerdeki bir kaza anında aşırı riskli.

arkadaşım aldı bu şekilde. sadece kaput değişik diye itelemişler buna. fazla hızlı gitmiyorken tosladı başka araca ve motor gömüldü 60la giderken. ve hava yastıkları açılmadı. bu dediğim Jettaydı.

alırken işte sigorta şişirdi cart curt dediler oysa hava yastıklarını bile dikip geri gömmüşler. direklerde işlem varmış düzeltilmiş. 60la giderken bile yamuldu araba.120 130la gitseydi muhtemelen yumruk gibi olurdu o araba.

Ha kaderinde varsa düz yolda yürürken bile ölürsün. kaderinde yoksa kasksız motorla 150liyle çarp bişey olmaz.

ama tedbiri elden bırakmamak lazım.

30kya 2009 2010 jettalar var. onun yerine değişensiz hasarsız 2002 focus alırım kafam rahat olur mantığındayım. sonuçta can emanet ediyosun. ama dediğim gibi kaderde varsa gerisi hikaye. önce emniyet sonra hareket demişler :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Hacim bende megane 2 2007 ve fiesta 2017 1.6 otomatik var. Bunlardan dusunursen ben sana arti ve eksilerini detayli anlatirim. 

Not : satmiyorum yani baska bu kasalarsan alacaksan arti ve eksilerini anlatirim ona gore bakarsin sende:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

O fiyatlara megane 3 neden düşünmüyorsun?

Not late for nothing
Toplam Hit: 8947 Toplam Mesaj: 42
otomobil araba ford focus tavsiye araba toyota corolla sedan