Özgüven İle İlgili Kitap Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

İlk olarak benim gibi top olmakla başla, kızlarla iletişim kur.Bu sana özgüven katacaktır

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

psikoloğa fln gitme bi boka yaramıyor . özgüvensiz olduğunu nerden biliyorsun bu kanıya nerden vardın onu sorayım önce. bunu ailen mi söylüyor yoksa sen kendin farkına varabiliyor musun ? kitaptavsiyesi istiyorsan egoist olma sanatını tavsiye ederim , eğlenceli okurken sıkılmazsın.

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberteinstein
    alberteinstein's avatar
    Homo

geçen fakültede bir kızlara espri yaptım:

biri seni abilerime söyleyeceğim dedi

biri seni döverdim oğlum dedi

:D

ilkine sadece derste şaka yaptım diğerinede senin derste varlığınla yokluğun belli değil demiştim :D ne anlayışsız insanlar var :D

özgüvenim yok kardeşim :D kendime değer vermiyorum eisntein yedi aklımı :D ama einstein de böyleymiş gerizekalı takılırmış ama baksana fizik profu oldu mülayim :):)

//

kenime değer vermiyormuşum, özgüvensizmişim, öyle yani bir işe başlarken yada bir ortamda konuşurken felan bayaı yardırıyorum saçma sapan cümleler kuruyorum. kendimi çoğu zaman adam yerine almıyorum vs vs vs...

eski sevgilisi yüzünden çalışmadığım ingilizce hazırlık sınıfının yaz okulu parasını sevgilinden isteyen. yine eski sevgilisinin gönderdiği kontörü aynı gün başka kızlarla konuşarak yiyen kinci insan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emanuel
    Emanuel's avatar
    Erkek

meraba

çocukken fazla sessizdin sanırım, insanlarla pek fazla bir arada bulunmadın; dolayısıyla hangi davranışın sana nasıl bir sonuçla döneceğini bilmiyorsun bu da seni korkutuyor dolayısıyla da içine kapanıyorsun, bu da sana güvensizlik olarak geri dönüyor.

ben böyleydim en azından. 

nasıl aşarsın? ben böyle aştım

-başarılarını düşün.

-insanları dinle/anla; onlarla zaman geçir, konuşmalarını incele. kimse mükemmel değildir, onların yaptığı hataların farkına varınca(tabi yüzlerine vurma, ayıp bi yerde) onların da aynen kendin gibi olduğunu anlayacaksın, yeniden farkedeceksin! bu da korkmanın ne kadar yersiz olduğunu hatırlatacak sana.
       => bilgisayar başında çok zaman geçirme, sonuçta hayat (hakkaten) sokaklarda [doğru bir klişe].

-Spor yap. kürek veya uzakdoğu sporları önerimdir, ben 2 sene judo yaptım. çok büyük faydasını gördüm, hem fiziksel hem de zihinsel açıdan.
       => vucut geliştirme de güveninin gelmesinde işine yarayabilir; fiziken güçlenmen ve görünüşünün iyileşmesi sana büyük artılar getirecektir.

-dış görünüşüne özen göster. benim de pek umrumda değildir açıkçası ama insanlar seni olduğun şeyle değil, kendini onlara nasıl lanse edrsen öyle görürler. bu durum da çoğu zaman senin kim olduğun değil, nasıl göründüğünle ilgili olur.
       => ya ibiş ibiş saçlarla gez demiyorum, illa ki bir yolunu bulursun kendince. ama bunu sağlarken karakterini de koruman önemli tabi. 

<!> zamanla kendi yolunu çizeceksin zaten; fakat iyi bir başlangıç için basitçe uygulayabileceğin (kendimde uyguladığım) geçerli bir yöntemden bahsetmek istedim.

umarım işine yarar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

alberteinstein bunu yazdı:
    -----------------------------

ilkine sadece derste şaka yaptım diğerinede senin derste varlığınla yokluğun belli değil demiştim :D ne anlayışsız insanlar var :D

özgüvenim yok kardeşim :D kendime değer vermiyorum eisntein yedi aklımı :D ama einstein de böyleymiş gerizekalı takılırmış ama baksana fizik profu oldu mülayim :):)

//

kenime değer vermiyormuşum, özgüvensizmişim, öyle yani bir işe başlarken yada bir ortamda konuşurken felan bayaı yardırıyorum saçma sapan cümleler kuruyorum. kendimi çoğu zaman adam yerine almıyorum vs vs vs...

hannibalgan a ulaş senin ilacın onda 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

bence her ortamda cozutma kendini ağırdan sat :) 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:

alberteinstein bunu yazdı:

//

hannibalgan a ulaş senin ilacın onda 

aynen katılıyorum hipo sana kanka hannibalgan abime ulaş senin ilacın onda gerçektende :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Zerre doping almadan,BODY Building yap..(15 senedir yapıyorum)

İçsel Disiplini sağla..

NLP kitalarını boşver..

İlla kitap diyorsan al bunu oku ''Bir Vücutçunun Eğitimi'' yazan ARNOLD Schwarzenegger

Vücudun geliştikçe aklın da gelişecek,iç dinginliğin artacak.

Zamanla çevreyi etkileme gücün (Auro) gelişecek..

Kendine güven duyma gereksinimin olduğunu zamanla unutacaksın..

Sokak Köpekleri bile sana nedensiz yere saygı gösterecek.

Ciddiyim.

Tembel,sabırsız,sebatsız biriysen yazdıklarımı boşver.

Acaip derecede agresifim !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

hiçmi elektirik suparı yatırmadın kardeşim... buralardan başla hop bilader sıraya gecsene biz neciyiz burda :)

Emekli
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

WarHead bunu yazdı:

hiçmi elektirik suparı yatırmadın kardeşim... buralardan başla hop bilader sıraya gecsene biz neciyiz burda :)

haha :))

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Toplam Hit: 5005 Toplam Mesaj: 26