Özgüven İle İlgili Kitap Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberteinstein
    alberteinstein's avatar
    Homo
    ben o cümleyi kuramıyorum bilader. geç o sıraya diyemiyorum. 187 boy 85 kilo vucut yapılı. akılda var bir sorun.

eski sevgilisi yüzünden çalışmadığım ingilizce hazırlık sınıfının yaz okulu parasını sevgilinden isteyen. yine eski sevgilisinin gönderdiği kontörü aynı gün başka kızlarla konuşarak yiyen kinci insan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Özgüven ile ilgili kitabın sende big bang yaratacağını sanmıyorum. Özetlemek gerekirse bisikleti sürmeden öğrenemezsin kardeş. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben özgüvenimi gençliğimde alkollü kafayla kokoreççideyken, açarsın açamazsın davası üzerine, dükkanın ortasında dalgayı çıkarıp sallaya sallaya rüzgar estirerek diğer müşterilerin saçlarını uçurttuğum gün tam anlamıyla kazanmıştım.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

alberteinstein bunu yazdı:
    -----------------------------

geçen fakültede bir kızlara espri yaptım:

biri seni abilerime söyleyeceğim dedi

biri seni döverdim oğlum dedi

:D

ilkine sadece derste şaka yaptım diğerinede senin derste varlığınla yokluğun belli değil demiştim :D ne anlayışsız insanlar var :D

özgüvenim yok kardeşim :D kendime değer vermiyorum eisntein yedi aklımı :D ama einstein de böyleymiş gerizekalı takılırmış ama baksana fizik profu oldu mülayim :):)

//

kenime değer vermiyormuşum, özgüvensizmişim, öyle yani bir işe başlarken yada bir ortamda konuşurken felan bayaı yardırıyorum saçma sapan cümleler kuruyorum. kendimi çoğu zaman adam yerine almıyorum vs vs vs...

-----------------------------

hacı ya 2 yada daha fazla yabancı dilin var yada hiç kitap falan okumuyon.

Yukardaki anlam hatalarına bak.

buna ek olarak zeki kimseler genelde zekiyim demez eğer gercekden zekiysen ilgilendiğin alanda bişey vaşar o sana özgüven katar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

neler olup bittiğini algılamakla özgüven hissedebilirsin. nekadar çok algılarsan okadar çok hissedebilirsin. ya da şöyle diyim, hiçbişeyin yoksa bile özgüven hissetmenin bir yoludur. hatta aslında sahip olduğun özelliklerinin, seni nasıl gösterdiğini de algılaman gerekli özgüven hissetmen için. bence burdan başla. sesleri duy, ışıkları gör, insanların gözlerine bakınca aklından geçenleri anlamaya çalış mesela.. hayatı algıla kısaca. yeterli özgüveni sağlarsın bununla.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
Toplam Hit: 5011 Toplam Mesaj: 26