Para Bulmak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elfkrc
    elfkrc's avatar
    Dişi

arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum:

geçenlerde ist. daydım yolda yürürken bi ara sokakta para buldum. başta uzaktan 20 lira sandım, yanına yaklaştım yanında bi sıfır daha var :) parayı elime aldım, katını şöyle bir açtım ki aynı banknotdan bir tane daha :)) yani 400 lira buldum anlayacağınız. e tabi öğrenci adamım yüzümde bi tebessüm bi tebessüm anlatamam :) aksi gibi cebimde de 5 kuruş kalmamıştı, inşallah bursum yatmıştır diye bankamatik arıyodum :) dedim hey güzel Allah'ım gördü benim bu halimi :D her neyse, sonra vicdanım dedi ki hayır elif hayır öğrenci de olsan, cebinde 5 kuruş olmasa da bu parayı harcayamazsın :))

tabi bunlar işin şakası arkadaşlar, çevre esnafa sordum, orada oturan kişilere filan sordum soran olursa da  parayı polise veririm dedim.( arada çakallık yapmaya çalışanlar da vardı :D 'sen ver parayı bize istertsen biz ilgileniriz'..vs diyenler.. :)) caddeye çıktım yolda polis gördüm anlattım durumu dediler ki: sen istersen parayı bize ver ama genelde böyle cüzdansız kaybolan paraların sahibi çıkmıyo biz de camilere, fakirlere, filan veriyoruz boşa vermiş oluyosun yani.

ben de polise numara verdim  bize gelip parayı arayanlar olursa bu numarayı ararrız dediler. şimdi ben izmitteyim hafta sonları ist. dayım bu paranın sahibi çıkmazsa ne yapayım sizce ??

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

sana kalmış birşey.. isterse yersin, istersen bir hayır işlersin. bize neden soruyorsun, kendin bul cevabını.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zafertryk
    zafertryk's avatar
    Erkek

başıma gelenlerden söylüyorum ; sakın kullanma :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

parayı polise kaptırsaydın o para ne olurdu acaba?:)

ben olsam bir ay beklerim sora ihtiyacı olan fukara birisine erzak alırım.yesin içsinler.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

yapılacak en hayırlı iş yarısını fakire dagıtmak geri kalanını günah olmayacak bir harcamada bulunmak alkol  vs gibi git bi ihtayacın varsa gör.

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Elif o parayı ye.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir
    emir's avatar
    Erkek

diyanetin soru sorma dalgasına sor vijdanını rahatlat sorarkende aynen böyle sor öğrenci olduğunuda bilsinler belki almanda bi beis yoktur sahibi belli süre ortada çıkmayınca tabi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elfkrc
    elfkrc's avatar
    Dişi

blmrt bunu yazdı:
    -----------------------------

yapılacak en hayırlı iş yarısını fakire dagıtmak geri kalanını günah olmayacak bir harcamada bulunmak alkol  vs gibi git bi ihtayacın varsa gör.

-----------------------------

kardeş ne diyorsun yaw ben kızım ne yaptın :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Siyah bereli polise kaptırsaymış ne olurdu merak ettim doğrusu?

bence git bi camiye ver.ihtiyacı olan gerçek birini bulmak zor bence.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Batıl bir inaniş işte harcama :D yoksa iki misli kayip edersin bak sonra.

İhtiyaci olana ver duani al...

Parlayan bizi paylar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

ticaret yap o parayla 400 - 800 olsun 800 -1600 - sonra devam et :D paranın sahibi ararsa ona fazladn bi 400 verirsin :D tabi borsada kayb etmezsen :D

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
Toplam Hit: 8814 Toplam Mesaj: 75