folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Donması (Kimse Çözemedi) ??

Pc Donması (Kimse Çözemedi) ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam dvdryi taktığım zaten donmadan geçilmiyor.Power suply 450lilik bence bu sisteme göre hayli hayli yeterli ayrıca anakartta onboard değil.Başka fikir ?? anladığım kadarıyla geriye bir tek şüpheli kalıyor oda ekran kartı amk ? ama o zamanda hareket ettirdiğim mouse neden donmuyor ?? harektini gayet izliyorum monitörde skicem varya yeni pc alayım fakir fukuraya falan vermicem terastan aşağı atıcam amk kasasını !'

hocam her üzerinde 450 yazana aldanma sen. deneme ihtimalin varsa bi arkadaşının psu su ile dene. 450 w , boştaki gücüdür. yükte daha az verir. ondan kilitliyo alabilir. tak sesi deyince benimde aklıma psu geldi.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

VisualBoy bunu yazdı:
    bende de bi ara böyle bir sorun vardı; yanlış hatırlamıyorsam "olay günlüğü" adında bi şey açmıştım. herhangi bir hata direk orada log lanıyor, mouse un tekerleğinden oldugu ortaya cıktı (tekerlek kullanılsa da kullanılmasada arada bir 10-15 sn liğine pc yi donduruyordu), yanlış hatırlamıyorsam aygıt yöneticisnden (tam hatırlamıyorum) mouse tekerleğini durdurdum, bir daha da donma olmadı.

hocam mouse tekerlekli değil sırf mousedendır diye hdden sonra iki tane mouse aldım ihtiyacı olan varsa alıcı ödmesiyle yollayabilirim kargodan :D

hayaletkurt bunu yazdı:
    hocam her üzerinde 450 yazana aldanma sen. deneme ihtimalin varsa bi arkadaşının psu su ile dene. 450 w , boştaki gücüdür. yükte daha az verir. ondan kilitliyo alabilir. tak sesi deyince benimde aklıma psu geldi.

peki hocam öyle diyorsanız bi arkadaştan temin ederim ama en az 1 hafta kullanmam gerekecek çünkü random donuyo bazen günde 100 defa donarken bazen bütün gün sesini çıkarmıyo.kullandıktan sonra yazıcam buraya hayrına ben yandım eller yanmasın amk

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    aynen ilk baştada dediğim gibi powersuply çok büyük ihtimalle eğer dvd rw takıncada kilitlenmeye devam ediosa bi değiştirip dene düzelecektir büyük ihtimalle sonucu yazarsanda sevinirim.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam aynı sorundan bende yanıyorum toshıba satallite m645-s4050 laptop var elimde fakat bilgisayarı açınca laptop üzerindeki farenin yukarı aşağı yerini kullanırsam bilgisayar kitlenip kalıyor bi 5 dk sonra kendine geliyor ondan sonrada daha yapmıyor bilgisyarı ilk aldığımda hiçbir sorunum yoktu fakat 4. ay oldu bu sorun çıktı anlayan müridler bi yardım eli :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    yasamak hiç işletim sistemini yeniden kurdun mu yada kurmayı denedin mi birde touchpad driverını sil yada msconfig den touchpad guide başlatılmasını kaldır öle dene

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

büyük ihtimal ide kablolarında sorun.kablolar 40 damarlı ise 80 damarlı olanlar ile değiştir.çok düşük bir ihtimal işlemcide sorun olabilir.nedeninin başka bir parçadan olacağını zannetmiyorum.fix masaüstü pc sorunu.her seferinde ya işlemciyi yada ide kablolarını değiştirince sorun çözülür.başka ihtimale rastgelmedim.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sRcN bunu yazdı:
    yasamak hiç işletim sistemini yeniden kurdun mu yada kurmayı denedin mi birde touchpad driverını sil yada msconfig den touchpad guide başlatılmasını kaldır öle dene

evet hocam kaç sefer format attım ve 2 ay kullandım bi sorun çıkartmadı geçen hafta formatı bastım şimdi böle bi sorun yaşıyorum

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arne
    Arne's avatar
    Erkek

Hoca,Hard disk'e virüs bulaşmış ola bilir hdd temizleyici programlar var,aynı format gibi baştan temizliyor onu dene.Belkide uyuşmazlık vardır,garantiye ulaş garanti uraşamıyorum diyorsan bir tamirciye götür halletsin.

Edit: Maxtor var hdd temizleyici.

Tahribat.com/Dua Ederek bekliyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    komple edit : ( görmeden birşey diyemeyeceğim kafam karıştı :D )
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

sorunun psu  güç yetmemesi gibi görünüyor.bazı arkadaşlarda demiş ya zaten

birde anlamadığım nedir bu insanlardaki asus aşkı odun gibi board,çalışmasında güç yönetimi açısından zerre kadar esneklik yoktur

gigabyte rulzzzzzzzzzzzz

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 6339 Toplam Mesaj: 45