folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Donması (Kimse Çözemedi) ??

Pc Donması (Kimse Çözemedi) ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

İşlemci ısısını bios tan kontrol et.. Diğer arkadaşların aksine işlemcinin fanının tam oturmadığını düşünüyorum.. 

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

birebir aynısı bana oluyordu, ekran kartından şüphelenip nette kartımla ilgili problemleri arattım, powermizer switch diye bişey buldum powermizer ı kapattığımdan beri bu sorunu yaşamıyorum ama senin kartın ati o nedenle bilemiyorum.

nvidia kartın olsaydı powermizer switch çalıştır 10 saniyede sorunun hallolacak diye kesin konuşcaktım ama ati bilmiyorum.

yine de denemeden geçme powermizer denen nanenin ati kartlardaki karşılığını bul hocam (bu ısınmasın az elektrik harcasın diye olan bi nane ama bazı sorunlu modellerde uyuşmazlık yüzünden kartı random kilitliyor) bulduğun şeyi kapatmayı dene varsa catalyst driverda yoksa ek bi yazılımla.

edit : nvidiadaki powermizer'ın atideki karşılığı powerplay'miş.

alıntı yapacam bi dene hocam işe yaramazsa da ekran kartının performansını artıracak hiç değilse :)

Try "disabling" powerplay in same yourprofile.xml. It's at beginning of file, for Sapphire card just change

Feature name="CoreClockTarget_0"

Property name="Want_0" value="50000"

Property name="Want_1" value="50000" 

Property name="Want_2" value="75000"

to:

Feature name="CoreClockTarget_0"

Property name="Want_0" value="75000"

Property name="Want_1" value="75000" 

Property name="Want_2" value="75000"

Unlike fan fix that stays after reboot, you need to select your profile after each Win startup usually TWICE so check with latest GPU-Z that it works, it should read 750 Mhz Core clock when idle at desktop. Also you can create another profile with normal speeds for 2D and use it while not gaming.

Your profile is at:

windows XP >> C:\Documents and Settings\username \Local Settings\Application Data\ATI\ACE\profilecreated.XML

windows vista/7 >> C:\Users\username\AppData\Local\ATI\ACE\profilecreated.XML

--not-- şu çömezler sırf post kasacam diye boş boş şeyler atmasınlar "işlemcini değiştir öyle dene" ne demek lan.

http://kocaer.me
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    guc kaynagını degıstır hdd yıde servıse yolla veya yenısını al tabı once power ı degıstır gene oluyosa hdd
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

başka bir anakartla dene

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

bi ara mouse tıklayınca bilgisayar kapanıyordur :D baktığım bi bilgisayarda acayip sesler hdd den sesler.

power kondansatörlerinde köpüklenme olmuştu yani power mefta değiştirdik işlemciyede bi macun olay kapandı canavar oldu pc

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karizmatikhacker
    karizmatikhacker's avatar
    Erkek

Hocam şimdi uzaktan ne kadar anlatsak zordur ama ben sana kısaca bir özet geçeyim yakınında olsam pc nin çözermiyim diye iddaa etmiyorum

Şimdi Kasadaki bütün parçaları sök  hepsini güzel bir temizle işlemci fanınıda iyi bir temizle altına sürülen zımbırtıdan al sür sonra ramin slotunu degiştir

Power Suppylı kaç watt oldugu önemli çünkü ekran kartını çalıştırabilir olması gerekir en az 350 ve yukarısı diyorum

Olmadıysa gene yapıyorsa masaüstüne geldiginde  process explorer aç uygulamları iyi bir  incele pc den anlıyorsun gördügüm kadarıyla uygulamalarda çalışmaları incele hata oradan bir yerden kaynaklanabilir

Gene Yapıyorsa Format At defalarca format attim gene oluyor diyorsan netten yükledigin programların yenisini yükle 

Eğer Gene yapıyorsa microsoft hatasıdır neden diyeceksin açıklardan kaynaklanır Port ları kapatmayı dene

Win32GenericHost sorunu olabilir ayrıca google arat internet cafecilerin sitesinde vardır çünkü oradaki arkadaşlar böyle sorunlarla çok karşılaşıyor

başka işletim sistemi yüklersin ama tahminimce sorunun power supply gücü yetmiyor ekran kartına ve anakarta ondan yapıyordur

Love Just Hacked LoL :p
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

linux kullan bi 2 hafta baktın sorun yok windows unun cd sini mi kırarsın cd ye parmak mı atarsın tecavüz mü edersin bilemem artık.

Eğer linux dede aynı sorun yaşıyorsan bu donanımdan olduğunu gösterir. Power Supply 'dan olma ihtimali yüksek. Heleki çin malı o dandik markalardansa muhtemel power supply dendir. Ve bu hiç iyi değil ileride (1-2 seneye kalmaz) ana kartını yanmış vaziyette eline alabilirsin. Ide yada sata kablolarından boyle sorunlar olmaz onları geç bi kere. Ram aklıma takıldı ama kasadan ses geliyorsa ram olma ihtimalini azaltır. Hani ram ihtiyacı yüksek uygulamalar kullanıyorsan 1 gb ram yetmeyebilir..

Sen işletim sisteminden tut kasanın power supply ın markasına kadar yazsan daha iyi ederdin.

Ama dediklerimi bi dene. Power supply den emin değilim boşa para harcamıyım diyorsanda... Power ihtiyacı yuksek aletleri çıkar ve öyle kullanmakineni.(Ekran kartını çıkarıp onboard ekran kartını kullanma gibi yada dvd cd vs aygıtları çıkarmak gibi)... Ancak bunlarda tam olarak power supply dan olup olmadığını açıklamaz. Sadece güç yetiremediğinden değil power supply in sorunlu olmasındada bu sorunlar ortaya çıkabilir...

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek

ısınan bi donanım parçan var bios ısı denetimini devre dışı bırak çalışır donmaz ama yanabilir dikkat.. 

#Coding Sacrifice Perl FSO#
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

obie bunu yazdı:
    -----------------------------

damarına göre ayrıldıklarını bilmiyordum bu meretlerin,yarın 80 damarlı alıcam bakalım peki bendeki 80 damarlıysa ? onu nasıl anlayabilirim ?

self bunu yazdı:

Teknolojix ana servisine gitti hoca makine bursadaki burdakiler zaten anlayamadık sorunu dedi,ana servistende anakartı değiştirip yolladılar.

watervay bunu yazdı:
    İşlemci ısısını bios tan kontrol et.. Diğer arkadaşların aksine işlemcinin fanının tam oturmadığını düşünüyorum.. 

Kontrol ettim 60C yazıyor bu normal bir değer mi bilmiyorum ? Değilse ne yapmalıyım ?

karizmatikhacker bunu yazdı:

power suply 450w,process explorerda hiç bir anormallik yok en fazla ramden alan uygulama çoğu zaman ie oluyor fakat anormal boyutlarda değil ve gariptir process explorerdaki işlemlerin hepsini topladığımda 200mbyi geçmezken ram kullanımının 1gb den aşağı olduğunu görmedim şimdiye kadar.Bundan olabilir mi acaba ? ondansa bile ramimi kullanan şeyi başka nerden,nasıl bulabilirim ? Yazılımsal olduğunu sanmıyorum,zilyon kez format attım çünkü.

o6u2 bunu yazdı:

Hocam sağol,araştırmışsın anlatmışsın o kadar ama
    C:\Kullanıcılar\admin\AppData\Local\ATI\ACE\profilecreated.XML yazdığımda windows öğeyi bulamıyor diyor.Her atide oluyormuş mu acaba bundan ??

Troubles'll come & they'll pass
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:

Hocam sağol,araştırmışsın anlatmışsın o kadar ama
    C:\Kullanıcılar\admin\AppData\Local\ATI\ACE\profilecreated.XML yazdığımda windows öğeyi bulamıyor diyor.Her atide oluyormuş mu acaba bundan ??

hocam profilecreated herkeste değişen bir değer olabilir o klasöre kendin gitmeyi dene bi istersen.

http://kocaer.me
Toplam Hit: 6338 Toplam Mesaj: 45