Php Artık Ölüyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    arkinfes bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı

Herkese selam,

Biraz kafa yoralım istedim. Php sizce bundan yıllar sonra ölecek mi? yanlış duymayıysam artık millet web proje geliştirirken python django kullanmaya başlamış. Yani sizce php ölüyor mu?

hayır amına koyim hayır. ölmeyecek, şu an php nin yerini alabilecek hiç bir dil, platform yok. almaya çalışan herhangi bir dil, platform da yok

Hocam sakin :D damarına mı bastım ne oldu ya :D

senede bir soruluyor gına geldi, insanları abuk subuk yönlendiriyorlar. bak sen mesela aldın php ile sözlük yazdın ne güzel takılıyon di mi, hiç ölmüş gibi geliyo mu ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Herkese selam,

Biraz kafa yoralım istedim. Php sizce bundan yıllar sonra ölecek mi? yanlış duymayıysam artık millet web proje geliştirirken python django kullanmaya başlamış. Yani sizce php ölüyor mu?

"Senin için şöyle böyle diyorlar Hilmi Abi" tadında bir üfürtü bu, bizi mi koparıyorsun acaba :D

anlıyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı

Herkese selam,

"Senin için şöyle böyle diyorlar Hilmi Abi" tadında bir üfürtü bu, bizi mi koparıyorsun acaba :D

yok hocam bir blogda okumuştum phpden çok djangoyu övmüş falan phpden daha hızlı vb. yazıyordu.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı

Herkese selam,

hayır amına koyim hayır. ölmeyecek, şu an php nin yerini alabilecek hiç bir dil, platform yok. almaya çalışan herhangi bir dil, platform da yok

Hocam sakin :D damarına mı bastım ne oldu ya :D

senede bir soruluyor gına geldi, insanları abuk subuk yönlendiriyorlar. bak sen mesela aldın php ile sözlük yazdın ne güzel takılıyon di mi, hiç ölmüş gibi geliyo mu ? 

Hocam zaten seviyorum php'yi sadece geçenlerde okuduğum blogdan sonra merak ettim

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

@arkinfes Özet: PHP'ye bir bok olmaz.

Ben yeri geliyor hala klasik ASP ile iş görüyorum ki kendisi 20 yıldır tertemiz ölü, kokuyor. PHP bir insan olsa ve bugün ölmeye karar verip kafasına sıksa öyle bir topluluk ve geçmiş var ki klasik ASP'nin 20 yıl dayandığı yerde ona "öldü" demek ne kadar sürer hesaplayamam. Yanlış hatırlamıyorsam müzisyendin, hobi olarak program yazıyordun. Yazmaya devam et, eciş bücüş blog yazılarına da çok takılma. Ben PHP'yi hiç sevmeyen birisi olarak öneriyorum, PHP çalışmaya devam et, yetmezse sen fark edersin zaten. Adını hatırlamadığın bir blogda tam olarak ne dediğini hatırlayamadığın bir yazıyla meşgul olmak zaman kaybı.

buzukatak tarafından 21/May/20 22:20 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

peki phpci üstadlar tavsiye ettikleri eğitim seti veya kitap varmı ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

keske olse.

phpnin oncusu sayilan laravel bile djangoyla kiyasladiginda bok gibi kaliyor. belki son surumlerinde daha iyidir bilmiyorum ben en son 5.1i kullandim ama kanser aga kanser. bastan ayaga, ayaktan basa kanser php dili

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı

peki phpci üstadlar tavsiye ettikleri eğitim seti veya kitap varmı ? 

https://www.php.net/manual/en/ :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hayır 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    nurulmac11 bunu yazdı

keske olse.

phpnin oncusu sayilan laravel bile djangoyla kiyasladiginda bok gibi kaliyor. belki son surumlerinde daha iyidir bilmiyorum ben en son 5.1i kullandim ama kanser aga kanser. bastan ayaga, ayaktan basa kanser php dili

nesi bok gibi kalıyor açıklar mısın ? merak ettim, kanser eden yeri neresi ?

django ve laraveli kıyaslayınca, laravel işin bir çok amelelik kısmını senden alıp sana hazır veriyor, ve istediğin yerde de overload etmene izin veriyor. queue sundan api authenticationuna kadar her şeyin hazır ve tek bir ekipten çıkmış halde geliyor.

djangoyla 2 ay kadar uğraşıp çok fazla amelelik gerektirdiği için laravele geçtim, yanlış yaptıysam geri döneyim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 13484 Toplam Mesaj: 70
php python django