Php Artık Ölüyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Herkese selam,

Biraz kafa yoralım istedim. Php sizce bundan yıllar sonra ölecek mi? yanlış duymayıysam artık millet web proje geliştirirken python django kullanmaya başlamış. Yani sizce php ölüyor mu?

Ulan zamanında çok acemiyken bende böyle bir konu açmıştım. Şimdi bakınca gülmekten kırılıyorum asdfasdf :) Linki bırakayımda belki hortlar.

https://www.tahribat.com/forum/bilgisayar-muhendisligi-artik-bitti-mi-157708

Diplomalı Cahil...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

php ve ölmek... 6 ay önce aix 7.2 üzerine analiz programı olarak perlde bir şeyler yazdık 7/24 cayır çalışıyor, perl öleli kaç sene oldu? 7 mi 10 mu... php 7.4 geliştirmeleri ile acayip bir şeye dönüşmüş, foreign function interface benim gibi kullanılara göz kırpıyor, preloading olayı da çok mantıklı olmuş. vakit meselesi tabi... her şeyin başı seks.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

personal home page diyor ve susuyorum :p

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnternetin %80i php isteyen istediği kadar ölüyor öldü bak bu diller yeni diyebilir. PHP fanboyu değilim ama egemenliğini kabul etmek gerek. Çok istikrarlı bir dil değil kabul ancak yerine geçebilecek bir rakibi de yok.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

personal home page diyor ve susuyorum :p

ona bakarsan google da altavistaya babacım diyordu garajda. sonra ne oldu? metallicanın alkolik çocuğu james google için garage albümünü çıkardı google koptu gitti. google a altavista yazdığında justice for all çıkıyordu. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Ohhoo Öldü gÖmdük, tekrar dirildi haberin yok...

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı

php ve ölmek... 6 ay önce aix 7.2 üzerine analiz programı olarak perlde bir şeyler yazdık 7/24 cayır çalışıyor, perl öleli kaç sene oldu? 7 mi 10 mu... php 7.4 geliştirmeleri ile acayip bir şeye dönüşmüş, foreign function interface benim gibi kullanılara göz kırpıyor, preloading olayı da çok mantıklı olmuş. vakit meselesi tabi... her şeyin başı seks.

hani karavanla ormanda yaşıyodun amk, mainframe i nerden buldun ? yoksa 7 karından biri bankanın it departmanında baş müyendiz falan mı ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

illaki ölecek sadece php değil aynı kafada bir çok dil tabi 50 senedr sürebilir 20 senede.

artık kodlamanında yani uygulama yazmanında web yazılımında çok daha basit hızlı basit olması gerek yeni bir dil öğrenir gibi değil resim yapar gibi uygulama yapmak web sitesi yapmak gerek.

oyun motorlarında her 5 senedebir çağ atlıyoruz ama yazılım tarafında bir türlü bu olmuyor.

herkezin kodlama yapabildiği bir gelecek için sistemin komple değişmesi gerek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

hani karavanla ormanda yaşıyodun amk, mainframe i nerden buldun ? yoksa 7 karından biri bankanın it departmanında baş müyendiz falan mı ? 

benimki çoktan meslekten çıktı hobi oldu, oturup da bütün gün bigisayar başında çalışma niyetim yok benim. haa çıkarsa güzel fikirler basit ama paralı işler tabiki yaparım (canım isterse). karavanı sattım geçici olarak köy evinde kalıyorum. karavan mı alsam motoyat mı alsam karar veremedim biraz daha bekleyeyim piyasa biraz daha gebersin ölü fiyatına ikisini birden alayım diyorum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

10 yıl önce ben üniversite okurken, o zaman Web tasarım dersine giren hoca'ya "ASP'de sürekli aptal saptal hatalar çok tırt en iyisi PHP hem akıcı hem anlaşılır " demiştim. " php yok olmaya mahkum" demişti. Ama hala PHP üzerine hatrı sayılır websiteler var. : )

Bence yeni dillerde websiteleri çıkar ama ASP ve PHP yok olmaz.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
Toplam Hit: 13391 Toplam Mesaj: 70
php python django