folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php İle Mysql'daki Tablomun Satırlarının Sırasını Değiştirmek.

Php İle Mysql'daki Tablomun Satırlarının Sırasını Değiştirmek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

döngüye döküyorum olmuyor cidden şu sorunun beni bu kadar ytoracağını bilmezdim ne projeler yaptım ne siteler ne sistemler yaptım bi şunu çözemedim yahu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

hocam tablona bir tane daha alan açmalısın "sayfa_sira" adında.

daha sonra ilk olmak şartıyla bunlara manuel olarak db de girdilerini yapmalısın örnek olarak.

tablo adı : sayfalar

id            sayfa_adi              sayfa_baslik           sayfa_icerik         sayfa_sira

1             anasayfa               anasayfa                  içeriği                        1

2              ürünler                   ürünler                   ürün içeriği                3

3              hakkımızda            hakkımızda             içerik                          2

4              iletisim                       iletisim                 iletisim                      4

daha sonra bunlarıda select * from sayfalar order by sayfa_sira asc   olarak istediğin sayfa istediğin sırada listelenir.

benim anladığım konudan bu.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

daha sonra ilk olmak şartıyla bunlara manuel olarak db de girdilerini yapmalısın örnek olarak.

id            sayfa_adi              sayfa_baslik           sayfa_icerik         sayfa_sira

1             anasayfa               anasayfa                  içeriği                        1

2              ürünler                   ürünler                   ürün içeriği                3

3              hakkımızda            hakkımızda             içerik                          2

4              iletisim                       iletisim                 iletisim                      4

daha sonra bunlarıda select * from sayfalar order by sayfa_sira asc   olarak istediğin sayfa istediğin sırada listelenir.

hocam yok ya ben siteyi başkasına yapıyorum ve adam yönetim panelinde sayfalar menüsünden girince bütün sayfalar karşısına listeleniyor. ama adam sayfaların sırasını değiştirmek isterse aşağı ve yukarı linkleri koydum her adının yanına ona tıklayıp ayarlayacak yoksa veritabanından listeletirsin sorun değil o

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

yani adam giricek sayfaları görücek alt alta 

aşağı -            - Ana sayfa - düzenle - sil

aşağı - yukarı - Hakkımızda - düzenle - sil

aşağı -  yukarı - Projelerimiz - düzenle - sil

-  yukarı - İletişim - düzenle - sil

en üst sayfaya yukarı link en alt sayfa ya da aşağı link koymaya gerek yok zaten  adam bu aşağı yukarı linklerine tıklayıp ayarlayacak sırayı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Clickanddie bunu yazdı

yani adam giricek sayfaları görücek alt alta 

aşağı -            - Ana sayfa - düzenle - sil

aşağı - yukarı - Hakkımızda - düzenle - sil

aşağı -  yukarı - Projelerimiz - düzenle - sil

-  yukarı - İletişim - düzenle - sil

en üst sayfaya yukarı link en alt sayfa ya da aşağı link koymaya gerek yok zaten  adam bu aşağı yukarı linklerine tıklayıp ayarlayacak sırayı.

tamam hocam öyle olması için veri tabanından bu alanı açmalısın.daha sonra yönetim panelinden bu kodu sen yazıcaksın adam girmycek eliyle.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

emqcer hgaacım senin dediğin olay asc desc ile yapılıyor onu biliyorum o değil. ben isteninlen iki sayfanın id değerlerin değiştirmek istiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Clickanddie bunu yazdı

emqcer hgaacım senin dediğin olay asc desc ile yapılıyor onu biliyorum o değil. ben isteninlen iki sayfanın id değerlerin değiştirmek istiyorum.

o zaman şöyle yapıcaksın hocam id alanını auto_increment ve primary key olayından çıkaracaksın yoksa olmaz o yapıyla.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Clickanddie bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

hocam yok ya ben siteyi başkasına yapıyorum ve adam yönetim panelinde sayfalar menüsünden girince bütün sayfalar karşısına listeleniyor. ama adam sayfaların sırasını değiştirmek isterse aşağı ve yukarı linkleri koydum her adının yanına ona tıklayıp ayarlayacak yoksa veritabanından listeletirsin sorun değil o

Hocam anladığım kadarıyla acemisin bu konuda biraz. EmqCer doğru söylemiş bu şekilde yapılır. Aşağı Yukarı dediğin yerlere bağlantı koy php de vt ye bağlan ve sql ile sayfa_sira kisimlarini buna göre arttır yada azalt. Bunu direk id stunundada yaparsın. id de yaparsan gösterim yaptığın sayfalara order by  sayfa sira diye sql cümlesinde değişiklik yapmana gerek yok.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

e tamam yapıyorum ama bir sayfa da iki tane update kullanmam gerekiyor ama birinci update i çalıştırıyor ikinciyi çalıştırmıyor bu sefer aynı id ye sahip iki tane sayfa olmuş oluyor :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Clickanddie bunu yazdı

e tamam yapıyorum ama bir sayfa da iki tane update kullanmam gerekiyor ama birinci update i çalıştırıyor ikinciyi çalıştırmıyor bu sefer aynı id ye sahip iki tane sayfa olmuş oluyor :S

if ile kontrol ettir hocam o id ye eşit hangi sayfa varsa yerlerini değiştirt.

...
Toplam Hit: 2603 Toplam Mesaj: 24