folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlamaya Başlamak İstiyorum

Programlamaya Başlamak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

Benim tavsiyem Php e başlarsan daha kısa sürede yol katedersin zaten website işleri istiyorsan php sana göre

Exe yazayım diyorsanda C#

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cellat
    cellat's avatar
    Erkek

Hazir konu acilmisken bende bir soru sorayayim ben hali hazirda java ogreniyorum ama unitye de merak saldim ileride ben bu programi kullanmak istesem c# yada javascript mi ogrenmem gerekecek yani sadece bu dillerin basit snaxini ogrenmem yeterli olur mu unitynin kendi sinfilari var diye biliyorum ne dusunuyorsunuz bu konuda

Reddetmek özgürleştirir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

bak önce hedefini belirle.

bu işten para kazanıp profesyönel mi olmak istiyorsun, yoksa sadece hobi olarak mı ilgileneceksin.

ben bir sürü dilde hello world yazdırmış bir insan olarak, araştırmadan çabuk bıkan ve sabırsız bir insan olduğum için 

autoit'i keşfettim ve aşık oldum.

autoit zamanında sadece windows pencerelerine tıklama ve klavye tuşu göndererek işleri otomatikleştirmek amacıyla başlayıp,

günümüzde diğer dillerin yaptığı birçok şeyi yapabilecek konuma gelmiştir.

autoit'in kendi içinde zilyon tane hazır komutu mevcut. dil öğrenmeye başlamak için ideal bir şey.

ha ilerde kendimi geliştirirsem profesyönel şeyler yazabilir miyim dersen, yazarsın ama diğer dillerdekinden daha zor olacaktır.

kısaca autoit, diğer dillerde zorlandığın şeyleri bikaç komutla hallederken, diğer dillerin basit yaptığı işlemleri (db yönetimi, gui oluşturma vs)

daha zor yapmanı sağlar. ama autoit candır :)

kendi help dosyası her şeyi örnekler ile açıklar. çok sadedir.

işimi görecek bir sürü program yazdım ve zevk alıyorum. 

Vallaha hocam çok sağlam açıklamışsın öncelikle teşekkür ederim aslında şöyle açıklayım bende aslında ben bu işe seneleeer öncesinden 

başlamak istedim fakat o zamanlar sıkıcan olduğundan başlamadan sıkıldım diyebilirim.Şimdi ise forumda bakıyorum canım çekiyor zaten 

web yada bilgisayar programcılığı günümüz yükselenlerinden hatta tepelerde.Ben CNC ( Computer Numerical Control ) operatörüyüm bilirsin

belki torna,freze tezgahlarına kodla işlem yaptırma vs. Aslında ben bu işe operatörlüğümü ilgilendirecek işimi kolaylaştıracak programlar

yazabilmek umudu ile başlamak istiyorum ve biraz bütçe yapınca kendi cnc tezgahımı toplayınca işletim sistemini kendim yazmak istiyorum.

Kısacası başlamak isteme nedenim bu eğer bahsettiğin programda kendimi bu yönde geliştirebilir söylediğim cnc işletim sistemi yazabilirsem 

ciddi manada kasıp kovalayacağım ama yok kardeşim başka yöntemler var kendini geliştirmek için sen söylediğin işlemi baştan öğrenmen 

yada sana şunu tavsiye edebilirim diyorsan başka bir öneride bulun eğer diyorsanki bu olur hemen başlıyayım.

Saygılar..

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    Wine bunu yazdı

Benim tavsiyem Php e başlarsan daha kısa sürede yol katedersin zaten website işleri istiyorsan php sana göre

Hocam aşşığıda asıl başlama amacımı belirttim eğer C# ile bu işlerini halledebilirsin diyorsan.. ?

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Persebar bunu yazdı
    Wine bunu yazdı

Hocam aşşığıda asıl başlama amacımı belirttim eğer C# ile bu işlerini halledebilirsin diyorsan.. ?

Makinelerle uğraşacaksan C den başlamalısın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    Persebar bunu yazdı
    Wine bunu yazdı

Makinelerle uğraşacaksan C den başlamalısın.

Açıkladığım olayı geliştirebilir miyim yani ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

php ile baslayabilirsin 

<?php 

echo "hello world";

?>

I am Jack's inflamed sense of rejection
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bunun gibi bir sürü konu var aslında forumda. 

neyse klasik cevabımı vereceğim java ya da c#.net öğren. ikiside hem masa üstü programlamada hem mobil programlamada hemde webde tatmin eder seni.

kaynak olarak da acikakademi.com gir üye ol başla

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
Toplam Hit: 4478 Toplam Mesaj: 37