RGB Klavye Terörü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    yalinyalniz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

rgb olayı çok gay değil mi ya ? tam bir ibne işi amk. hadi böyle güzel şekil bi sistem kurarsın ışığı da tasarımın bi parçası olarak gömersin anlarım ama her boku rengarenk yapmak baya itici ve çirkin bişey mk

Bunu diyenin profili homoya set :D

Çoluk çocuk ailesine parça aldırsın diye bu olaylar hocam, yoksa estetik zevki kim sikliyor ki bu ülkede :D

benden iyi mi bilcen olm, haftada 3-4 pasif sikiyorum, alayi rgb kullaniyo

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

rwslZf.jpg (4624×3472)

Pek bi seviyorum kendilerini :) Turkiyede satan bulursan tavsiye ederim hocam.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    NmC bunu yazdı

Pek bi seviyorum kendilerini :) Turkiyede satan bulursan tavsiye ederim hocam.

sağdaki tekerlek ne işe yarıyor ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

ışıklı klavye gece iyi oluyor. ama 5 ayarlı beyaz ışık olacak. tuşların altından vurucak. yazarken çok işe yarıyor. zaten ilk harfi bulduktan sonra el kendi hallediyor yazma işini. ama karanlıkta ilk harf zor bulunuyor. 

mouse da da sadece tekerleriğinde filan kırmızı tek led işe yarıyor. karanlıklta nerde olduğunu görmek için o da.

ulan onun dışında böyle 7 renk yanar döner ne bilgisayar ekipmanı varsa toptan gireyim hepsine. cam kasanın içinde sanki bana çok lazımmış gibi ekran kartı rgb, anakart rgb, ram rgb. boşa masraf. hayır anlamıyorum göz sikmiyor mu arkadaş. 

son dönemlerde bu twitçiler gamer takılan yüçüp kanalları filan elalemi "oyun oynayacaksan en son model en son güzel en son şık şeylere ihtiyacın var" propagandasına alıştırdı. bakıyorum herkes 120 fps 4k oyun oynama peşinde. yahu düşünüyorum gerçekten oyun oynamak bu mu ? 1080p 60 fps gayet yeterli. bunu da düşük orta bir işlemci, bir rx580 12 gb ramle yapabilirsin. ama olmaz öyle, oyun oynayacaksan 2k lık kulaklık alacaksın, kulaklığın bile pavyon gibi yanıp sönecek, bir de gidip bu kulaklığa 200 tl ye kulaklık standı alacaksın, gaming masa alacaksın, gaming mouse alacaksın 2k mouse a vereceksin, işlemcin en son i9 olacak, ssd nvme 8 terebayt olacak ama yanarlı dönerli ssd olacak, kasan yanarlı dönerli rgb li sus soğutma olacak.. ikinci el pc parçası kesinlikle alınmaz, hepsi bozuk onların, 5 para etmez onlar.. gidip sıfır rtx 3090 almayanı sikiyorlar.. falan filan.

çok net ikinci el filan kasarsan 60 fps 1080 her oyunu açan makinayı 3-4k ya çok rahat toplarsın. ama olur mu bunlar her şeyin "en son en iyisi en rgblisi" değil. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/a4-tech-kd-600-q-turkce-usb-x-slim-multimedya-klavye-pm-HB000002QLU9

Senelerdir kullanıyorum piyasada bulduğum sürece de kullanacağım. Slim tuşlar çok rahat. Ses kısma, açma, mute tuşları mouse'ın hemen yanına denk geldiği için ufak bir parmak hareketiyle kontrol edilebiliyor. Sol tarafta da ileri, geri tuşları var. 400 TL bir klavye için çok fazla. Mouse için 2000 de versen belki hakkı olabilir hassastır, ele güzel oturuyordur, bilmem kaç tane makro desteği vardır falan. Klavyede pahalı olması şekil-şükülden ibaret.

https://www.incehesap.com/a4-tech-kd-600l-klavye-fiyati-30692/

Bir de aynı modelin ledlisi var. Gece karanlıkta bilgisayar kullananlar için olabilir ama karanlıkta kullanıp gözünüzün ırzına geçmeyin.

baya şık klavye imiş öneri için sağolasın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Herkes karanlıkta tuş görmeye odaklanmış yapmayın gözlerinizi bozmayın. Karanlıkta telefon, televizyon, monitör gibi ışık kaynaklarına bakmayın ufaktan da olsa ışık yansın. Son 20 sene günümün büyük çoğunluğu bilgisayar başında geçmesine rağmen gözlerimde en ufak bir problem olmadı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Herkes karanlıkta tuş görmeye odaklanmış yapmayın gözlerinizi bozmayın. Karanlıkta telefon, televizyon, monitör gibi ışık kaynaklarına bakmayın ufaktan da olsa ışık yansın. Son 20 sene günümün büyük çoğunluğu bilgisayar başında geçmesine rağmen gözlerimde en ufak bir problem olmadı.

benim en kötü günüm 12+ saat, normali 18 saat; klavyede jnin kabartmasına parmağı getirip yandan tuşları bulmak varken ışığa gerek yok da açıkcası :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

benim en kötü günüm 12+ saat, normali 18 saat; klavyede jnin kabartmasına parmağı getirip yandan tuşları bulmak varken ışığa gerek yok da açıkcası :)

Konu klavyedeki tuşları görmek değil, karanlıkta ekrana bakınca ekran göze zarar veriyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

RGB klavye ve donanımlar dizaynına göre güzel olabiliyor. Yıllar öncesinden de benzer tasarımlar vardı ama yayılma noktası Tayvanlı MSI firması oldu. Ubisoft'un oyunlarında MSI Mystic Light'ı yönlendiren özellik dahi bulunmakta. PSU kablosu ve RAM'lerin üzerine dahi konulmakta artık. Biraz abartı dursa da özgün tasarımlı sıvı soğutmalı şeffaf kasalar var. Onlarda değişik bir hava yaratabiliyor.

anonim6918524 tarafından 07/Oca/21 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

BU güne kadar RGB ışıklarını kapatamadığın bir tane bile component'e rastlamadım ramler falan hariç onlarla hiç çalışmadım o kadarı da düşman g*tüne. 

Karanlıkta görmeye de gerek yok, ben şu an klavyenin alt iki sırası haricini görmüyorum laptoptan ama tuş arama derdim de yok niye çünkü ecnebi bakmış karanlıkta olmuyor gitmiş "F" ve "J" tuşlarına kabartma, çıkıntı gibimsi bişey yapmış. 

Klavyede vsde de RGB aşırı işlevsel olabiliyor,  bknz: https://github.com/antonpup/Aurora

logitechin yeni serileri fena değil kesinlikle, onun dışında yazı çok yazıyorsan mekanik öneriririm zaten membran'da ben yazı yazdığımı anlamıyorum bile.  

Yolbulucu ışınglı klavye koleksiyonumu görmek ister misin :v 

SweetyVolty tarafından 07/Oca/21 18:59 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 3801 Toplam Mesaj: 39
öneri klavye rgb