folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Rusya Aşiyi Bulmuş. Putinin Kızına Aşı Yapılmış

Rusya Aşiyi Bulmuş. Putinin Kızına Aşı Yapılmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Putin dünyaya ilan etti! Rusya ilk koronavirüs aşısını açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı. Açıklama yapan Putin, "Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısı, Rusya Sağlık Bakanlığı'ndan onay aldı. Rusya'nın koronavirüs aşısının seri üretimine yakında başlamasını umuyorum" dedi. Rusya'da üretilen aşı dünyanın ilk Kovid-19 aşısı olma özelliğini taşıyor. Aşı Putin'in kızına da yapıldı.

Rusya/dimitriev: Aşının inanılmaz şekilde güvenli olduğuna inanıyoruz ben kendim de denedim, yan etki görmedikciddi
    RUS KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN ŞU AN ULUSLARARASI TALEPLER 1 MİLYAR DOZA ULAŞTI - VARLIK FONU BAŞKANI DMİTRİEV

Putin: "Bildiğim üzere bugün sabah dünyada ilk kez yeni tip koronavirüs aşısı tescil edildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının tescillendiğini bildirdi.

Putin, video konferans yoluyla yetkililerle yaptığı toplantıda, ülkesinde Kovid-19 aşı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Putin, "Bildiğim üzere bugün sabah dünyada ilk kez yeni tip koronavirüs aşısı tescil edildi. Aşı, sağlam bağışıklık sistemini oluşturuyor ve gerekli tüm denetimlerinden geçti." dedi.

Kızlarından birisinin de aşıyı yaptırdığını ifade eden Putin, ileride dünyada Kovid-19'a karşı birçok aşının geliştirileceğini umduğunu kaydetti.

- "Aşının klinik denemelerine devam edilecek"

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, Kovid-19 aşısının Gamaleya Araştırma Enstitüsünce geliştirildiğini aktararak, "Sonuçlara göre, aşı etkili ve güvenli olduğunu gösterdi." değerlendirmesinde bulundu.

Klinik denemelere devam edileceğini belirten Muraşko, "Aşıyı geliştirenler ileride binlerce kişinin katılımıyla klinik denemelerine devam etmek için belgeleri hazırladı." dedi.

- Rusya'nın tescil ettirdiği aşı ilk klinik safhada

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, Rusya'nın tescil ettirdiğini açıkladığı aşı, dünyadaki 26 aşı adayı arasında "birinci aşama klinik deneme" safhasında görülüyor.

DSÖ Sözcüsü Christian Lindmeier de Rusya'yı aşı çalışmaları konusunda uyararak, "Aşı gelişimi konusunda uzun süredir yürürlükte olan uygulamalar ve yönergeler var. Herhangi bir aşı halka verilmeden önce çeşitli deneme ve testlerden geçmelidir." ifadesini kullanmıştı.

- Klinik denemeler 3 aşamada yapılıyor

Bir aşının yaygın olarak kullanılabilmesi için 3 aşamada insanlar üzerinde test edilmesi gerekiyor.

Klinik denemelerin ilk aşamasında, az sayıdaki gönüllü sağlıklı denek üzerinde aşı adayının güvenli olup olmadığı ve olası yan etkileri araştırılıyor.

İkinci aşamada, güvenilirliği doğrulanan aşı adayının etkinliği 100'den fazla denek üzerinde test ediliyor.

Üçüncü ve son aşamada ise aynı işlem birkaç bin denekle tekrarlanıyor. Tüm bu süreç, aylar ve hatta yıllar alabiliyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı

KasiRGamsi tarafından 11/Ağu/20 13:59 tarihinde düzenlenmiştir

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Dsö onaylamadan.  Kuru gürültü

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Bu aşı işi biraz hızlı  gelişti yan etkiler uzun sürede farklı sonuçlar doğurabilir

HeYeT tarafından 11/Ağu/20 15:12 tarihinde düzenlenmiştir

matematik24.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çin teknolojide ne ise Rusya'da tıpta odur. Amerika ve Avrupa yapımı ürünleri taklit ederler ama başarısızdırlar. Azeri, Bulgar vs elemanlarla çalıştım her başları ağrıdığında bir ağrı kesici içiyorlardı ama nane şekeri gibi bir kaç tane atıyorlardı. Bir gün benimde başım ağrıyordu bi tane aldım hiç bir etkisi olmadı. Bizim milletin beğenmediği 5 liralık Parol bile bin basar.

Biz ilacı bulduk mevzusuda Sovyet döneminden kalma sidik yarışı egosundan diye düşünüyorum. Her şeyi ilk olarak büyük Sovyet Rusya yapmalı düşüncesi var adamlarda.

Kaldı ki kendi ilaç şirketleri bile hükümete acele etmeyin testleri bitirelim demiş : http://www.turkrus.com/1247536-rusyada-ilac-sirketlerinden-hukumete-acele-asi-sakincali-onay-vermeyin-xh.aspx

İnternette araştırınca taa Mart ayından beri İlacı biz bulduk tarzı haberler duyurduklarını görebilirsiniz. İlaç dedikleride Japon yapımı Sıtma ilacının modifiye edilmiş hali. Onu bizim doktorlarda yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gIyBywxZqVw

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Labaratuvar çalışmaları : 2,4 Yıl

Faz 1 : 2 Yıl

Faz 2 : 1,8 Yıl

Faz 3 : 1,4 Yıl

Tescil öncesi çalışmalar : 1,1 Yıl

Tescil çalışmaları : 1,3 Yıl

https://tr.euronews.com/2020/07/29/tarihte-asilar-ne-kadar-surede-gelistirildi

Rusya Kaç YIL ?

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ruslarin bulduğu 5. Covid aşısı. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Ruslarin bulduğu 5. Covid aşısı. 

bizdede her seçim öncesi petrol fışkırıyor :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hoşgeldin çernobil

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Sadece rusya degil bircok ulke asiyi bulduk diye aciklama yapti.

Nereden duymustum hatirlamiyorum ancak rusya

" zaten  millet ölüyor o yuzden hayvanlar uzerindeki deneyi atlayarak direk insanlarda deneyecegiz  "diye bir aciklama yapmisti.

Dediklerini yapmislarsa erken bulmus olmalari normal.

Daha yeni fransa buldugumuz ilaci Afrika'daki insanlarda deneyelim diye aciklama yapmadi mi?

Maalesef hersey sandiginiz gibi kitabina gore oynanmiyor. Arkada insanlik disi cok fazla tibbi deney var. 

Neticede bu aşı meselesinde ilk olmak da cok onemli.

Rusya sadece kafasi olan kopegi yapay yasatmis bir ulke. Neticeye ulasmak icin halkini hice saymis olmasi beni cok şaşırtmaz.

Neden olmadin?

Ben de temkinli yaklaşırım o ayri :)

futurist tarafından 11/Ağu/20 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

Sadece rusya degil bircok ulke asiyi bulduk diye aciklama yapti.

Nereden duymustum hatirlamiyorum ancak rusya

" zaten  millet ölüyor o yuzden hayvanlar uzerindeki deneyi atlayarak direk insanlarda deneyecegiz  "diye bir aciklama yapmisti.

Dediklerini yapmislarsa erken bulmus olmalari normal.

Daha yeni fransa buldugumuz ilaci Afrika'daki insanlarda deneyelim diye aciklama yapmadi mi?

Maalesef hersey sandiginiz gibi kitabina gore oynanmiyor. Arkada insanlik disi cok fazla tibbi deney var. 

Neticede bu aşı meselesinde ilk olmak da cok onemli.

Rusya sadece kafasi olan kopegi yapay yasatmis bir ulke. Neticeye ulasmak icin halkini hice saymis olmasi beni cok şaşırtmaz.

Neden olmadin?

Ben de temkinli yaklaşırım o ayri :)

aşı olan da ölüyor olmayanda :)

ben virus'e karsı kesin tedaviyi alkol olarak görüyorum. her gece yarım şişe viski, ne virus birakir ne birşey.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çin teknolojide ne ise Rusya'da tıpta odur. Amerika ve Avrupa yapımı ürünleri taklit ederler ama başarısızdırlar. Azeri, Bulgar vs elemanlarla çalıştım her başları ağrıdığında bir ağrı kesici içiyorlardı ama nane şekeri gibi bir kaç tane atıyorlardı. Bir gün benimde başım ağrıyordu bi tane aldım hiç bir etkisi olmadı. Bizim milletin beğenmediği 5 liralık Parol bile bin basar.

Biz ilacı bulduk mevzusuda Sovyet döneminden kalma sidik yarışı egosundan diye düşünüyorum. Her şeyi ilk olarak büyük Sovyet Rusya yapmalı düşüncesi var adamlarda.

Kaldı ki kendi ilaç şirketleri bile hükümete acele etmeyin testleri bitirelim demiş : http://www.turkrus.com/1247536-rusyada-ilac-sirketlerinden-hukumete-acele-asi-sakincali-onay-vermeyin-xh.aspx

İnternette araştırınca taa Mart ayından beri İlacı biz bulduk tarzı haberler duyurduklarını görebilirsiniz. İlaç dedikleride Japon yapımı Sıtma ilacının modifiye edilmiş hali. Onu bizim doktorlarda yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gIyBywxZqVw

Her ilaç her insanda farklı etki yapar sana etki etmemiş olması etkisi yok anlamına gelmez. 

Toplam Hit: 3643 Toplam Mesaj: 30
corona corona aşısı aşı