folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saç Dibi Yaraları Kepeklenme Kaşıntı Saç Dökülmesi Ve Bıttım Sabunu

Saç Dibi Yaraları Kepeklenme Kaşıntı Saç Dökülmesi Ve Bıttım Sabunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Bu mevsimlerde özellikle artan şikayetler 3 sene önce başıma gelmişti saç diplerim kabuk bağlayıp pul pul dökülüyoırdu denemediğim şampuan kalmadı. internetten araştırdım saç egzaması felan yazıyordu

geçen sene bir pazarlamacı geldi sabun satıyordu işte anlatıyo egzamaya iyi gelir deyince 2 kalıp alıp kullandım ve geçti. Bu sene yine olmaya başladı ama pazarlamacı yok ortada :) internetten bittim.net den aldım 1 kg 20 liraya  1. gün kullandım ertesi gün bütün saç dibinceki yaralar kalktı 2. gün kullandım komple gitti:) her yıkamada elime gelen saçlarım gelmiyor artık elime :) saç dökülmesini anında kesiyor.

tabi olumsuz yönleride var

* Saçları ilk kullanımlarda sertleştiriyor

* ve kokusu :) (çok kötü değil ama iyide değil)

Bunlara ramen ben kullanırım diyorsan bence bir deneyin

Bu ürünü kullanırken asla başka şampuan v.s kullanmayın ayrıca vücut da ve yüzdede kullanabilirsiniz.

şikayeti olanlara Tavsiye Ederim . tbt kobayı :)

(compu özellikle sana kanka ) :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

bıttım mı bittim mi ve nerde satılır ? aktarlarda var mı?

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu mevsimlerde özellikle artan şikayetler 3 sene önce başıma gelmişti saç diplerim kabuk bağlayıp pul pul dökülüyoırdu denemediğim şampuan kalmadı. internetten araştırdım saç egzaması felan yazıyordu

geçen sene bir pazarlamacı geldi sabun satıyordu işte anlatıyo egzamaya iyi gelir deyince 2 kalıp alıp kullandım ve geçti. Bu sene yine olmaya başladı ama pazarlamacı yok ortada :) internetten bittim.net den aldım 1 kg 20 liraya  1. gün kullandım ertesi gün bütün saç dibinceki yaralar kalktı 2. gün kullandım komple gitti:) her yıkamada elime gelen saçlarım gelmiyor artık elime :) saç dökülmesini anında kesiyor.

tabi olumsuz yönleride var

* Saçları ilk kullanımlarda sertleştiriyor

* ve kokusu :) (çok kötü değil ama iyide değil)

Bunlara ramen ben kullanırım diyorsan bence bir deneyin

Bu ürünü kullanırken asla başka şampuan v.s kullanmayın ayrıca vücut da ve yüzdede kullanabilirsiniz.

şikayeti olanlara Tavsiye Ederim . tbt kobayı :)

ahah la alper bu bizim oradaki kuser sabunu :D bizde kilo kilo vardı bunlardan istye gelince şampuana geçtim

narlıca sabunu diye aratırsan bunun orjinalini bulabilirsin bulamayanlara bizzat getirtirim köyden 2 çeşit olarak vardır sarı olanları iyidir genelde:D 

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Cia bunu yazdı:

bıttım mı bittim mi ve nerde satılır ? aktarlarda var mı?

siirtin meşur bıttım sabunu bittim.net den aldım kargo dahil 25 liraya 6 kalıp aktarlarda eczanelerde olması lazım ama siirt olmasına ve doğal olmasına özen göster hocam

Siirt Bıttım Sabunu Nedir?

Doğadan gelen sağlık

Bıttım, güneydoğu bölgesinde yetişen bir meyvedir. Yöre halkı olarak bu bitkiye BITTIM denmektedir. Bıttım' ın Türkçe ismi ise menengiçtir.
    Bıttım bitkisi Aşılanmamış fıstığa verilen bir addır. Yağından ve yeşil doğal kabuğundan elde edilen karışımla bıttım sabunu elde edilmektedir.

Yıllardır yöre insanı bu sabunu kullanmaktadır ve saç dökülmesine karşı etkisini tecrübe etmişlerdir. Saç dökülmesi dünyada bir çok kişinin şikayetçi olduğu bir durumdur işte bu sebeple insanlar bir çok yöntem kullanarak bu problemi çözmek için bir çok ilaçlar ve kimyasal saç bakım ürünleri kullanmasına rağmen hala saçla ilgili problemlerini giderememektedir.

Bıttım Sabun Nasıl Üretilir?

Bıttım Sabunu Üretimi Bıttım Sabunu Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Doğu kesimlerinde üretilen bitkisel ve eşsiz bir güzellik sabunudur.
    Fıstık kabuğunun yağından üretilen sabun saç için olduğu kadar yüz ve vücut temizliğinde de kullanılabilir...
    Siirt'in dünyaca meşhur sabunudur. Yabani fıstık yani bilinen adıyla (BITTIM) diğer bir adı menengiç' ten elde edilir. Bildiğimiz gibi menengiç bitkisinden kahve de yapılır. Özellikle son yıllarda ise bu bitkiden Bıttım sabunu da üretilmeye başlanmıştır.
    Sabunda katkı maddesi kullanılmaz.
    Saç dökülmelerine ve kepeğe karşı çok etkilidir. Saçları besler yumuşatır.

Bıttım Sabun Etkileri

Bıttım sabunu bilinen adıyla yabani fıstık ve menengiç karışımından elde edilmektedir. Bu iki bitkinin dışında kesinlikle başka katkı madde karışımı yapılmamaktadır. Aynı zamanda kepeği, deri dökülmelerini önleme gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca tamamen bitkisel ürünlerden elde edildiği için yan etki yapmamaktadır. Saçları besler ve yumuşatır. Beyazlamış saçlara doğal güç vererek zamanla siyahlaşmasına bile sebep olur.

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bende de vardı, bu bir sağlık problemidir. cildiye uzmanına giderseniz yani hastaneye gidip cildiyeye randevu alırsanız basit ilaçlarla yan etkisiz olarak kurtulursunuz. garip şeylere para saçmata gerek yok.

cebinize kalan parayla da pantene şampuan alır yıkayıp çıkarsınız =D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

bu ve hatayın defne sabununu 5-6 senedir kullanıyorum, tek kelimeyle allah belasını versin. benim saclarım ince telli ve dogustan seyrektir, güçlendirsin diye önermişlerdi, paraya kıyıp en iyilerinden el yapımı olanlardan aldım hep. 2 senedir sacımda kepeklenme yaptı, normalde hiç kepek sorunum yokken, yani sacımdan cıkan kepekle 1 metrekare alanı doldurabiliyordum o derece, ders calısırken falan kalemin ucuyla kafamı karıstırdıımda gördüm ki düşenler kepekten cok deri tarzı seylerdi, saçımdada kızarıklıklar olusmaya basladı. ama yıllardır kullanıyorum, sampuan deişikliği iyi deildir diyerek ısrarla dayanamadım, artık siyah tshirt giyemez olunca lanet olsun dedim doktora gittim.

bu sampuan kafa derimin ph degerinin agzına sıctıı için kepek deil egzamaya yol acmıs, dökülenler kepek değil deriymiş, doktor prozinc diye bi şampuan önerdi, eczanelerde bulunuyor göt kadar bişey 14tl fiyatı var, e vitamini ve çinko şampuanı, çok deil 3-4 yıkamada ne kepek kaldı ne egzama önceden cok yaglanan ve 2 güne 1 yıkamam gereken sacım simdi 3-4 gün kepeksiz ve yagsız gidebiliyor.

özet: alternatif tıbbın amk, modern tıpın kölesiyim şu an, eş dost tavsiyesi falan hikaye, kendim yasadım gördüm

Amphetamine Logic.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

bende de vardı, bu bir sağlık problemidir. cildiye uzmanına giderseniz yani hastaneye gidip cildiyeye randevu alırsanız basit ilaçlarla yan etkisiz olarak kurtulursunuz. garip şeylere para saçmata gerek yok.

cebinize kalan parayla da pantene şampuan alır yıkayıp çıkarsınız =D

hoca ben kullandım memnun kaldım. doktora gittim verdiği ilaçlar losyonlar bi boka yaramadı

+ panten bende acayip reaksiyon gösteriyo kullanamıyorum

şuana kadar kullandıklarım

defne sabunu

zeytin sabunu

panten

headen shoulders

claer

elidor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

kesin çözüm clear man . vallaha çok süper bişey 0 kepek. yan etkiside yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

ayni olay bende senelerdir var. Son zamanlarda kullandigim bir losyon tüm derdime deva oldu ancak kökten cözmedi. Lanet birsey bende cene, kas ve favorilerde de cikiyor.

Parlayan bizi paylar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:

bu ve hatayın defne sabununu 5-6 senedir kullanıyorum, tek kelimeyle allah belasını versin. benim saclarım ince telli ve dogustan seyrektir, güçlendirsin diye önermişlerdi, paraya kıyıp en iyilerinden el yapımı olanlardan aldım hep. 2 senedir sacımda kepeklenme yaptı, normalde hiç kepek sorunum yokken, yani sacımdan cıkan kepekle 1 metrekare alanı doldurabiliyordum o derece, ders calısırken falan kalemin ucuyla kafamı karıstırdıımda gördüm ki düşenler kepekten cok deri tarzı seylerdi, saçımdada kızarıklıklar olusmaya basladı. ama yıllardır kullanıyorum, sampuan deişikliği iyi deildir diyerek ısrarla dayanamadım, artık siyah tshirt giyemez olunca lanet olsun dedim doktora gittim.

bu sampuan kafa derimin ph degerinin agzına sıctıı için kepek deil egzamaya yol acmıs, dökülenler kepek değil deriymiş, doktor prozinc diye bi şampuan önerdi, eczanelerde bulunuyor göt kadar bişey 14tl fiyatı var, e vitamini ve çinko şampuanı, çok deil 3-4 yıkamada ne kepek kaldı ne egzama önceden cok yaglanan ve 2 güne 1 yıkamam gereken sacım simdi 3-4 gün kepeksiz ve yagsız gidebiliyor.

özet: alternatif tıbbın amk, modern tıpın kölesiyim şu an, eş dost tavsiyesi falan hikaye, kendim yasadım gördüm

Benimde saçlar ince telli ve seyrek her gün yıkamadan dışarı çıkamıyorum bu mereti reçeteyle mi verdi doktor? Bioblas kullanıyorum ama yağlanmaya bişe yapamıyo

tahribat.com a can feda
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her zaman derim ama görmemişiniz.

Sabun saç döker.Saç PH'ı 5.5'tir.

Sorununuzu Sebamed Anti-dandruff veya Zetion adlı şampuanla çözebilirsiniz.

Biri piroctone olamine , öteki çinko pirition içerir.Zetion kısa süreli kullanım içindir.

Sebamed sürekli kullanılabilir.

Toplam Hit: 25875 Toplam Mesaj: 46