folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saç Dibi Yaraları Kepeklenme Kaşıntı Saç Dökülmesi Ve Bıttım Sabunu

Saç Dibi Yaraları Kepeklenme Kaşıntı Saç Dökülmesi Ve Bıttım Sabunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bende de var mk

Egzema tip kuru yağlanma kepek sorunu. banyodan çıkayım aynen başlıyor güneş yanığı deri soyulur gibi bir de kalın ve sert

Geçen eczanede bişey sordum şampuan yeni mi çıkmış ya da ben yeni gördüm 35 dediler

25 yaşıma kadar saçıma tarak girmezdi berberler kovalardı şindik 2B arazisi tayyip gibi satacaam

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

şampuanların hemen hemen hepsi silikon içeriyor
    bu maddeyi saçı yumuşatsın parlaklık versin dış etkilerden korunmak amaçlı ekleniyor...

ilk kullanımlarda gerçekten tatmin edici sonuç veriyor ama sürekli kullanım için iyi değil..çünkü saçlar tekrar tekrar yıkandıkça saçta silikon tabakası birikiyor ve saçı ağırlaştırıyor , yağlı görünmesine yol açıyor..
    daha da kötüsü saç dökülmesine neden oluyor

ama tamamen de vazgeçmek istemiyorsanız, saçınızı 3 defa silikonlu şampuanla yıkamışsanız 4. yıkamanızı silikonsuz şampuanla yaparak böylece ara sıra arındırmanız tavsiye ediliyor.

ayrıca silikonsuz şampuanla yıkama yaptığınızda ardından saç kremi
    kullanmayın...çünkü saç kremlerinin hemen hepsinde silikon var...olmayanı yok

alacağınız şampuanın içinde silikon olup olmadığını öğrenmenin en güzel yolu içeriğini okumak ve "DİMETHİCONE veya DİMETHİCONOL" sözcüğüne rastlıyorsanız içinde silikon var demektir..

saçınız kuru ve boyalı olmasına rağmen çabuk yağlanma ve ağırlaşma varsa sebebi büyük ihtimalle silikon içeren şampuanları sürekli kullanmak olabilir........

Dimethicone

Silikon yumuşatıcılar, cildi kaplarlar ve altına her türlü geçişi ve cildin soluk alışını engellerler. Yeni araştırmalar göstermiştir ki, cildin terleme engeline uzun müddet maruz kalması sonucunda, ciltte tahrişler oluşmaktadır. Bazı sentetik yumuşatıcıların tümör oluşumunu teşvik ettiği ve karaciğer ve lenf bezlerinde biriktirdiği bilinmektedir. Bu sentetikler aynı zamanda toprakta çözünemezler, bu sebepten dolayı da ekolojik değildirler

silikon içermeyen şampuanlarda piyasada mevcut ve kullandığımız sampuanlardan daha cüzzi bi fiyata edinebilirsiniz...

ipek
    bebe şampuanları (dalin)
    tresan
    hacı şakir
    eczanelerden temin edebileceğiniz bitkisel sampuanlar...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

yawuz bunu yazdı:
    -----------------------------

fenerist07 bunu yazdı:

bu ve hatayın defne sabununu 5-6 senedir kullanıyorum, tek kelimeyle allah belasını versin. benim saclarım ince telli ve dogustan seyrektir, güçlendirsin diye önermişlerdi, paraya kıyıp en iyilerinden el yapımı olanlardan aldım hep. 2 senedir sacımda kepeklenme yaptı, normalde hiç kepek sorunum yokken, yani sacımdan cıkan kepekle 1 metrekare alanı doldurabiliyordum o derece, ders calısırken falan kalemin ucuyla kafamı karıstırdıımda gördüm ki düşenler kepekten cok deri tarzı seylerdi, saçımdada kızarıklıklar olusmaya basladı. ama yıllardır kullanıyorum, sampuan deişikliği iyi deildir diyerek ısrarla dayanamadım, artık siyah tshirt giyemez olunca lanet olsun dedim doktora gittim.

bu sampuan kafa derimin ph degerinin agzına sıctıı için kepek deil egzamaya yol acmıs, dökülenler kepek değil deriymiş, doktor prozinc diye bi şampuan önerdi, eczanelerde bulunuyor göt kadar bişey 14tl fiyatı var, e vitamini ve çinko şampuanı, çok deil 3-4 yıkamada ne kepek kaldı ne egzama önceden cok yaglanan ve 2 güne 1 yıkamam gereken sacım simdi 3-4 gün kepeksiz ve yagsız gidebiliyor.

özet: alternatif tıbbın amk, modern tıpın kölesiyim şu an, eş dost tavsiyesi falan hikaye, kendim yasadım gördüm

Benimde saçlar ince telli ve seyrek her gün yıkamadan dışarı çıkamıyorum bu mereti reçeteyle mi verdi doktor? Bioblas kullanıyorum ama yağlanmaya bişe yapamıyo

hayır hocam eczaneden gidip recetesiz alabiliyorsun.

Amphetamine Logic.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

bizim tükanda da var... torbası 8 lira :)

Ha Ha!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

birde saç dökülmesi için sabun, şampuan hiç biri etki etmez, bunu kendine güvenen herkesle tartısabilirim. bir sampuandan max. beklentiniz sacınızı iyi temizlemesi ve kepek,yara,yağ,egzama yapmamasıdır. saç dökülmesi hormonal bir olaydır ve kafanda max.2-3 dk kalan sampuanla bunu çözemezsin. dolayısıyla bioxcin, revivogen, bioplus, biomeen bi boka yaramaz, zaten bunları sözlüklerde fln aratın en cok küfür yiyen ürünlerdi.

saç dökülmesini önleyen 2 yol vardır, 

1- en etkili yöntem, finasterid kullanmaktır, finasterid etken maddedir ve ilaçların içinde bulunur, bunlar proscar ve propecia, esasen prostat tedavisi için bulunmustur ama kullanan hastaların hepsinde sac dökülmesi durmus ve sac cıkmıstır. propecia biraz pahalıdır, proscar 5mg finasterid içerir 5e bölüp kullanabilirsiniz fiyatıda 20tl dir. kısacası günlük 1mg finasterid, karaciğerde dht hormonunun olusmasını engeller ve sac dökülmesini durdurur. erkek tipi kelliğin tek nedeni dht hormonudur.

ilacın yan etkileri vardır, en önemlisi libido azalması, cinsel isteksizlikler görülebiliyor, ereksiyon sertleşme problemleri olabiliyor, ilac günlük etki ettiğinden kullanımı bırakıldıktan 1 hafta sonra tüm yan etkileri geciyor. en etkili ilactır, bi cok sporcu bunu kullandıı için doping sorusturması gecirmiştir. ama işte yan etkileri var kiminde görülüyor kiminde görülmüyor

2.si minoxidil içeren madde kullanmak, bunun ilaclarıda minoxil forte ve rogaine, bunlar potasyum kanallarını acarak sac cıkmasını saglıyor, bayada etkili ilaclar zaten her eczanede muhakkak minoxil forte reklamı görürsünüz. evet etki ediyor ancak ömür boyu kullanmak gerekior, kullanım kesildikten sonra saclar yine dökülüyor, 40tl fiyatı var ve 1 ay gidiyor ilaç

kısacası kelseniz finasterid+minoxil. sacınız var ve yeni dökülmeye baslıosa sadece finasterid kullanacaksınız. baska bir çözümü yok, evet iddaalıyım yok, bilmemne sabunu, sarımsak, yogurt, yılan derisi, balık boku, bioxcin, bok püsür alayı palavradır.

detaylı arastırma isteyenlerin aratacagı kelimeler: finasterid, proscar, propecia, minoxil.

arastırın gerisi size kalmıs. cilthekimi.com un forum kısmı en detaylı bilgiyi bulabilceiniz yer.

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q3zqin
    q3zqin's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:

Her zaman derim ama görmemişiniz.

Sabun saç döker.Saç PH'ı 5.5'tir.

Sorununuzu Sebamed Anti-dandruff veya Zetion adlı şampuanla çözebilirsiniz.

Biri piroctone olamine , öteki çinko pirition içerir.Zetion kısa süreli kullanım içindir.

Sebamed sürekli kullanılabilir.

* Bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik .. Hayatla erken seviştik üstümüze kaldı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

bu olay bendekiyle aynimi acaba ya?

ensemde var, geberik deriler toplaniyor sonra ben kasiya kasiya kopara kopara yara yapiyorum. sivilce saniyorum tabi gormedigim icin ama deil. son zamanlarda anladim bildigin olu deri toplaniyor uc yapiyor benda anasini aglatiyorum kasiya kasiya.

tam gecti diyorum bi sure sonra yine oluyor. bu bumu acaba?

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

garga bunu yazdı:

bu olay bendekiyle aynimi acaba ya?

ensemde var, geberik deriler toplaniyor sonra ben kasiya kasiya kopara kopara yara yapiyorum. sivilce saniyorum tabi gormedigim icin ama deil. son zamanlarda anladim bildigin olu deri toplaniyor uc yapiyor benda anasini aglatiyorum kasiya kasiya.

tam gecti diyorum bi sure sonra yine oluyor. bu bumu acaba?

evet, birikip kücük tümsekler bile olusturabiliyor, kafanı kasıdıında pul pul dökülüyor, cok kasırsan yara oluyor, sacını yıkasan bile 3-4 saate gene oluyor ve yavas yavas birikiyor lanet bişey, ben prozinc ile çözdüm

Amphetamine Logic.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

çok uzun zaman saçım aşırı yağlanıyordu.  1 kere bi tesadüfen şampuan değiştirdim yağlanmayı kesti ama full kepek yaptı bu sefer banyodan çıkıyorum daha saç kurumadan kepe oluyodu.

gittim clear aldım. 1. yıkamada yok etti gibi bişey oldu. 2. yıkamada kökten çözdü. artık eskisi gibi yağlanmıyorda.

gözlerimin ecdadını seviyo ama yinede tertemiz yapiyo. clear tavsiye ederim.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

ne şampuan, ne ilaç ve nede sabun hiç biri işe yaramıyor boşa uğraşmayın. ilk 2-3 ay saçların dökülüp tekrar çıkıyor ama bir kaç ay sonra aynı yerler tekrar dökülmeye başlıyor yani şampuanı ve ilaçları devamlı kullanacaksınız. bioxcin, elidor, clear, panteen, ph değeri 5 şampuan ısırgan otu şampuan, sabun hemen hemen nerdeyse hepsini denedik bir çare bulamadık ilk başta dökülmeyi engelliyor hadi dökülme bitti derken şampuan ve ilaçları kullanmayı bırakıyoruz yine bir kaç ay sonra tekrar dökülüyor. Bende kullanmıyorum artık yavaş yavaş dökülüyor ama son çare olarak enseden öne saç ektirmek olacak gibi :( baban kel ise sende kel olacaksın

Toplam Hit: 25889 Toplam Mesaj: 46