folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Saçımı Sadece Su İle Yıkıyorum Ve Kokmuyorum (7 Ay Oldu)

Saçımı Sadece Su İle Yıkıyorum Ve Kokmuyorum (7 Ay Oldu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dıgıdık
    Kadayif
    Kadayif's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Neden Şampuan Kullanmıyorum?

Şampuanı bıraktığımdan beri hem saçım daha sağlıklı oldu, hem daha az vakit harcıyorum, hem de param cüzdanımda kalıyor. İlk bir iki ay saç yağlı ve kirli olsa da zamanla doğal düzene uyum sağlıyor ve böylece saç kokmuyor, yağlı hissettirmiyor veya kuru kalmıyor. Aksine şampuanlı zamanlara göre daha sağlıklı ve mutlu saçlarınız oluyor, üstelik çok daha uzun süre temiz kalıyor (evet). Küçük çocuğu olan varsa bebek şampuanı kullanmadan önceki zamanlarda bebek terleyip kirlense bile saçının yağlanmadığını fark etmiştir.

Saçımızı genelde ihmal etsek de vücudumuzun çok önemli bir parçasıdır. Görünümüzünü ve stilinizi iyileştirmekle birlikte, saçınız sağlığınız hakkında da fikir verir. Yağlı ve dağınık saç kötü bir diyetin göstergesi olabileceği gibi kırılgan ve kuru bir saç da yetersiz ya da eksik beslenmenin belirtisi olabilir. Kansızlığınız varsa, kalsiyum eksikliği veya başka vitaminlerinizde sorun varsa, bunun ilk işaretlerini saçlarınızda ve tırnaklarınızda görürsünüz. Saçınızı şampuansız yıkamak görünümünüz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir, ve bugüne kadar kendinizle alakalı fark etmediğiniz pek çok detayı fark etmenizi sağlar.

Şampuanı Bırakmanın Faydaları

- Sülfatlı şampuanlardaki ağır kimyasallar saçtaki ve kafa derisindeki doğal yağları söker ve böylece saçı kuruturken onu kıvırır, kendini koruyamaz hale getirir. Sonra da saçtaki nemi bakım kremleri ile geri eklemeye çalışırsınız. Şampuanı bırakınca bu döngüyü kırmış olacaksınız.

- Kafa derinizin yağ üretmesine izin vererek onu sakinleştirip kontrol altına almış olacaksınız. Böylelikle saçınızı yıkamaya daha az ihtiyaç duyacaksınız çünkü daha az yağ salgılamış olacak. (Belki de bir hafta!)

- Kafa derinizdeki doğal yağlar saçınızı korumak içindir. Saçı sarar ve dış etkenlerden korur. Saçın elastikliği artar. Saçı nemli tutarak onun kabarık ve dolgun kalmasını sağlar. Böylece saçınız daha güzel uzar.

- Kepek sorununa gerçekten elveda diyebilirsiniz. (Şampuanla kepek sorununu aşabilmek çok zordur)

- Şampuan ve krem parası cebinizde kalır. (Ayda 20-40 tl arası)

Şampuanı bırakanlar klübünden fotoğraflar

Sakatım. Pek bir şeyden anlamam.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şampuan kullanmayınca kepek yapıyor bende o sıkıntı. Yoksa düz Hacı Şakir'de yetiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

daha fazla bilgi için bknz: nopoo

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

2 duşta bir şampuan kullanıyordum bir aralar çok mutluydum. Sonra ne olduysa havalar ısındı her gün köpürtmeye başladım 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Şampuan , el kremi , deodorant hepsini kullanın tersini tavsiye edenlere de itibar etmeyin.

Şampuan kullanımını azaltabilirsiniz mesela ben yazın 2 günde 1 bazen 1 günde 2 defa duş alıyorum serinlemek için ter atmak için ozaman eğer saçımın ihtiyacı yoksa şampuan kullanmıyorum.

@mkyb gibi bende de kepek sıkıntısı var ve bir çok şampuan denedim en rahat ettiren şampuan clear man kepeğe karşı etkili mentollü ve aynısının limonlusu.

Şimdi kimisine H&S daha iyi gelir kimisine panten kimisine başka birşey , saç derinize uygun ürün kullanmanız gerekiyor.

Yine deodorant 100 tane deodorant ve parfüm denedim , tüm parfümler beni kaşındırıyor ve kendimi kirli hissediyorum rahatsız ediyor. Deodorantlarda ise parfümsüz olan modeller özellikle Rexona Rolon Silver Protection beni en rahat ettireni.

Size uygun ürünü size uygun aralıklarla kullanın yoksa fazla doz su bile insanı öldürebilen bir zehirdir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

elma sirkesi ve karbonat karışımı ile yıkayanlar var. aslında bi nevi doğal şampuan gibi.

çaydanlıkları parlatmada kullanırım ben genelde bu yöntemi, saçta da işe yarıyor demek ki :)

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

bende sebero olduğu için hayatım boyunca saçlardan çektim. Çok şey denedim şuan bıttım sabunuyla devam ediyorum bu,su ile yıkama mevzusunu duydum. Kalan saçlarıma olabildiğince uyguluyorum ama arada çaresizce ketoral e de başvurduğum oluyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Bunu 2 yıla yakındır kullanıyorum şampuandan daha iyi , şampuanlar gerçekten para tuzağı.Hem para veriyorsun hem zarar görüyorsun.

d3lete tarafından 06/Tem/19 14:13 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Saç yağlanmasına öneriniz var mı? eskiden 4-5 gün yıkamasam anack yağlanırdı amk şimdi yıkadıkdan sonra 48 sat olmadan yağlanıyor çıldırmalık

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Saç yağlanmasına öneriniz var mı? eskiden 4-5 gün yıkamasam anack yağlanırdı amk şimdi yıkadıkdan sonra 48 sat olmadan yağlanıyor çıldırmalık

Kükürtlü sabun. Özellikle sivilcelere karşı birebir. Ergenlikte denemiş çok faydasını görmüştüm. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Kükürtlü sabun. Özellikle sivilcelere karşı birebir. Ergenlikte denemiş çok faydasını görmüştüm. 

Kesinlikle doğru..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 7196 Toplam Mesaj: 52
suriye saç bakımı çöp saç fakirlik temizlik pislik yıkanma duş yağ