folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Saçımı Sadece Su İle Yıkıyorum Ve Kokmuyorum (7 Ay Oldu)

Saçımı Sadece Su İle Yıkıyorum Ve Kokmuyorum (7 Ay Oldu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

bende de seboreik dermatit var(kepeğin Tanrısı!), clear veya headen shouldens kullanmak zorundayım. Daha doğrusu içeriğinde “Climbazole ve Zinc Pyrithione” olan her türlü şampuanı kullanabilirim. Kullanmazsam bataklık gibi kepek çıkıyor. Kafam, Kulaklarımın arkası, Kaşlarım, Ensem.

seboreik dermatit egzama hastalığına kalıcı çözüm var mıdır acaba onu da bilmiyorum, hiç doktora filan da gitmedim, kendim araştırdım, kendim öğrendim, kendim uyguluyorum. Bi güneş iyi geliyor, bir de bu şampuanlar.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kokmuyormsunuz ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

bende de seboreik dermatit var(kepeğin Tanrısı!), clear veya headen shouldens kullanmak zorundayım. Daha doğrusu içeriğinde “Climbazole ve Zinc Pyrithione” olan her türlü şampuanı kullanabilirim. Kullanmazsam bataklık gibi kepek çıkıyor. Kafam, Kulaklarımın arkası, Kaşlarım, Ensem.

seboreik dermatit egzama hastalığına kalıcı çözüm var mıdır acaba onu da bilmiyorum, hiç doktora filan da gitmedim, kendim araştırdım, kendim öğrendim, kendim uyguluyorum. Bi güneş iyi geliyor, bir de bu şampuanlar.

Hocam ben de 3-4 ay önce bu yakınmalardan doktora gittim ve bu hastalığın teşisini koydu bana. 
    İlk sorduğu şey güneşe çok maruz kalıyor musun ? oldu.
    İşim turizm ve antalyada 40 derecenin altında çalışıyorum diyince o işi yapma güneşten uzak dur dedi bana.

Uzun araştırmalarım sonucunda bunun herkes için farklı tetikleyici unsurlar olduğunu farkettim. Yenilen şeyler kullanılan ilave ürünler vs. 
    Şampuan için herkes Vichy öneriyordu (hala kullanmadım) güneşe çıkınca terleyince her yerim acayip yanıyor ve kabarıyor.
    Doktorun verdiği ilaçları kullandım aşırı kilo yapıyor.
    Kremleri de arada kullanıyorum. Bir de burun spreyim var. Spreyi kullanmazsam burnumun içinde bile çıkıyor bu sert deriler.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hacı herkeste aynı sonucu vermez ki sadece su. Ben farmasi'nin şampuanını kullanıyorum saçı hiç yıpratmıyo biraz daha doğal.

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Herkeste aynı sonucu vermez. Şıvarzkof'un şampuanları güzel. Kullanın gitsin. Deodorant olarak da nivea silver protect'in spreyini basın. Parfüm totoş işi, kullanmayın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Saç yağlanmasına öneriniz var mı? eskiden 4-5 gün yıkamasam anack yağlanırdı amk şimdi yıkadıkdan sonra 48 sat olmadan yağlanıyor çıldırmalık

Kükürtlü sabun. Özellikle sivilcelere karşı birebir. Ergenlikte denemiş çok faydasını görmüştüm. 

kükürtlü sabundan sonra kükürtlü sabunun kokusu kötü mü bilmiyorum ama kötüryse eğer 1 tur şampuan kullansak olur mu? yarın aliyim hemen

Tabiki olur.. ilkin kükürtlü sabunla yıkanırsın, sonrada kapanışı şampuanlı lif ile tamamlarsın tüm vücut olarak.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    Lupin bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

Hocam ben de 3-4 ay önce bu yakınmalardan doktora gittim ve bu hastalığın teşisini koydu bana. 
    İlk sorduğu şey güneşe çok maruz kalıyor musun ? oldu.
    İşim turizm ve antalyada 40 derecenin altında çalışıyorum diyince o işi yapma güneşten uzak dur dedi bana.

Uzun araştırmalarım sonucunda bunun herkes için farklı tetikleyici unsurlar olduğunu farkettim. Yenilen şeyler kullanılan ilave ürünler vs. 
    Şampuan için herkes Vichy öneriyordu (hala kullanmadım) güneşe çıkınca terleyince her yerim acayip yanıyor ve kabarıyor.
    Doktorun verdiği ilaçları kullandım aşırı kilo yapıyor.
    Kremleri de arada kullanıyorum. Bir de burun spreyim var. Spreyi kullanmazsam burnumun içinde bile çıkıyor bu sert deriler.

bunu bilmiyordum, demek; bana güneş faydalı oluyor, size zararlı :/

benim araştırmama göre mesele vichy şampuanı değil, şampuanın içindekileri okuyorum. İçinde Climbazole ve Zinc Pyrithione varsa işe yarıyor.

Hocam burnunuzun içinde parmakla ulaşabildiğiniz bölgeler de çıkıyorsa, yani eğer bende çıksaydı ben burnumu da clear şampuanla yıkardım. Kulağımın içinde de çıkıyordu eskiden ama artık orda hiç çıkmıyor. Tabi şampuanım da hep aynı ama ya clear ya headen shouldus.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bu gün arkadaşta duş aldım.. Clean mentolluymüş şampuanı.. Hassas bölgelerim yandı...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Saclarim cok sık her sabah sampuanla yikamak zorundayim yoksa fön makinesine itaat etmiyor saclar istedigim sekli veremiyorum

yoksa bende kullanmam varsa onerisi olan uyarim

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Bende hep sabunla yikiyorum. Sampuan saci kabartiyor. Dalan sabun gibisi yok

Toplam Hit: 7241 Toplam Mesaj: 52
suriye saç bakımı çöp saç fakirlik temizlik pislik yıkanma duş yağ