folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Saçımı Sadece Su İle Yıkıyorum Ve Kokmuyorum (7 Ay Oldu)

Saçımı Sadece Su İle Yıkıyorum Ve Kokmuyorum (7 Ay Oldu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Bu gün arkadaşta duş aldım.. Clean mentolluymüş şampuanı.. Hassas bölgelerim yandı...

Hocam güzel yanı o zaten

Sıcak kumlardan serin sulara atlar gibi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

Saclarim cok sık her sabah sampuanla yikamak zorundayim yoksa fön makinesine itaat etmiyor saclar istedigim sekli veremiyorum

yoksa bende kullanmam varsa onerisi olan uyarim

defne sabununa bi şans ver 4-5 kullanımdan sonra etkisini görürsün. otacinin hb'de 7 8 liraydı fiyatı baktın faydası var el yapımı alırsın.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

Bıttımcılar burdamı bi ses verin :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Maldonado bunu yazdı

Bıttımcılar burdamı bi ses verin :) 

ortası delik olmasında :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Defne & sarımsak beraber çok iyidir bi deneyin 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Bunlar sadece saç bakım kremlerim 

Bu da benim saç her sabah 2 kez şampuan ile yıkıyorum dehşet bir malzeme parası gidiyor

Hacı kurugöt birşeysin saçların da deli para harcamana rağmen kırık dolu ve hoş gözükmüyor. Yaşlı teyzelerin saçları gibi görünüyor...

Saçını kısa kestir, aylık cebine kalacak olan şampuan parasıyla spor salonuna git biraz kilo al vücudunu şekillendir. Hem uğraşacak başka birşey bulduğun için kafana bir ton kimyasal sürme alışkanlığından kurtulursun.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Saçında benim gibi seboreik dermatit olanların şampuan kullanmaması imkansız. :) ben saçimdaki egzamada adam akıllı nokta atışı tek şampuan bilirim o da ceradolin, arayanlarin aklında bulunsun.. 

Egzama ile 7 yıldır seviyeli bir birlikteliğimiz var :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

bende de seboreik dermatit var(kepeğin Tanrısı!), clear veya headen shouldens kullanmak zorundayım. Daha doğrusu içeriğinde “Climbazole ve Zinc Pyrithione” olan her türlü şampuanı kullanabilirim. Kullanmazsam bataklık gibi kepek çıkıyor. Kafam, Kulaklarımın arkası, Kaşlarım, Ensem.

seboreik dermatit egzama hastalığına kalıcı çözüm var mıdır acaba onu da bilmiyorum, hiç doktora filan da gitmedim, kendim araştırdım, kendim öğrendim, kendim uyguluyorum. Bi güneş iyi geliyor, bir de bu şampuanlar.

Hocam ben de 3-4 ay önce bu yakınmalardan doktora gittim ve bu hastalığın teşisini koydu bana. 
    İlk sorduğu şey güneşe çok maruz kalıyor musun ? oldu.
    İşim turizm ve antalyada 40 derecenin altında çalışıyorum diyince o işi yapma güneşten uzak dur dedi bana.

Uzun araştırmalarım sonucunda bunun herkes için farklı tetikleyici unsurlar olduğunu farkettim. Yenilen şeyler kullanılan ilave ürünler vs. 
    Şampuan için herkes Vichy öneriyordu (hala kullanmadım) güneşe çıkınca terleyince her yerim acayip yanıyor ve kabarıyor.
    Doktorun verdiği ilaçları kullandım aşırı kilo yapıyor.
    Kremleri de arada kullanıyorum. Bir de burun spreyim var. Spreyi kullanmazsam burnumun içinde bile çıkıyor bu sert deriler.

Hassas ve kaşıntılı oluyor değil mi? Hay amanaki ya! Bende de var aynından. Son 2-3 aydır burnumun içindeler. Her tarafıma yayılacak mı şimdi bu?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı
    Lupin bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

bende de seboreik dermatit var(kepeğin Tanrısı!), clear veya headen shouldens kullanmak zorundayım. Daha doğrusu içeriğinde “Climbazole ve Zinc Pyrithione” olan her türlü şampuanı kullanabilirim. Kullanmazsam bataklık gibi kepek çıkıyor. Kafam, Kulaklarımın arkası, Kaşlarım, Ensem.

seboreik dermatit egzama hastalığına kalıcı çözüm var mıdır acaba onu da bilmiyorum, hiç doktora filan da gitmedim, kendim araştırdım, kendim öğrendim, kendim uyguluyorum. Bi güneş iyi geliyor, bir de bu şampuanlar.

Hocam ben de 3-4 ay önce bu yakınmalardan doktora gittim ve bu hastalığın teşisini koydu bana. 
    İlk sorduğu şey güneşe çok maruz kalıyor musun ? oldu.
    İşim turizm ve antalyada 40 derecenin altında çalışıyorum diyince o işi yapma güneşten uzak dur dedi bana.

Uzun araştırmalarım sonucunda bunun herkes için farklı tetikleyici unsurlar olduğunu farkettim. Yenilen şeyler kullanılan ilave ürünler vs. 
    Şampuan için herkes Vichy öneriyordu (hala kullanmadım) güneşe çıkınca terleyince her yerim acayip yanıyor ve kabarıyor.
    Doktorun verdiği ilaçları kullandım aşırı kilo yapıyor.
    Kremleri de arada kullanıyorum. Bir de burun spreyim var. Spreyi kullanmazsam burnumun içinde bile çıkıyor bu sert deriler.

bunu bilmiyordum, demek; bana güneş faydalı oluyor, size zararlı :/

benim araştırmama göre mesele vichy şampuanı değil, şampuanın içindekileri okuyorum. İçinde Climbazole ve Zinc Pyrithione varsa işe yarıyor.

Hocam burnunuzun içinde parmakla ulaşabildiğiniz bölgeler de çıkıyorsa, yani eğer bende çıksaydı ben burnumu da clear şampuanla yıkardım. Kulağımın içinde de çıkıyordu eskiden ama artık orda hiç çıkmıyor. Tabi şampuanım da hep aynı ama ya clear ya headen shouldus.

Ben de devamlı Clear Man kullanıyorum mentollüsü yanağımda ve göz etrafımda aşırı yanma yapıyor normali de idare ediyor işte.
    Tamamen yok etti diyemem ama kepeklenme olmuyor. Benim sorunum arada olan ataklar. Bir anda kızarıp kaşınıyor ve yağ tabakası deride aşırı yoğunluk oluşturmaya başlıyor.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    Lupin bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

Hassas ve kaşıntılı oluyor değil mi? Hay amanaki ya! Bende de var aynından. Son 2-3 aydır burnumun içindeler. Her tarafıma yayılacak mı şimdi bu?

Aynen hocam kaşıdıkça sulanıyor. Mantarvari ama tam değil. Bu öyle bir anda yayılacak bir şey değil hocam. Hemen geçecek bir şey de değil.
    https://eksisozluk.com/seboreik-dermatit--251668 şurayı okursan herkesin farklı şikayetleri ve çözümleri var.
    Bu biraz da bünyesel bir şey galiba.
    Kimine domates yiyince iyi gelmiyor kimine baharat limon vs. 
    https://www.youtube.com/watch?v=JR8Ae5JWp4E şu kızın anlattıkları da çok güzel bu konuda ama işte dikkatli olmak gerekiyor.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
Toplam Hit: 7240 Toplam Mesaj: 52
suriye saç bakımı çöp saç fakirlik temizlik pislik yıkanma duş yağ