folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Samanyolu TV'de Atatürk'e Hakaret Edildi

Samanyolu TV'de Atatürk'e Hakaret Edildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

şöyle bir gözlemim var. Duayı neden arapça okuyoruz. Harry potter'da çocuklar büyü yaparken tuhaf kelimeler söyleyip asalar ile nesneleri felan oynatıyorlar bazı sihirler yapıyorlar ben de kendimce şu kanıya vardım ben duayı arapça okuyunca sanki harry potterdaki gibi büyü yapmış da mayasının tutmasını bekliyormuş gibi oluyorum.

Dua türkçe olunca o kadar sade o kadar tuhaf geliyor ki şöyle düşünüyorum ulan bunlar normal sıradan kelimeler dizininden oluşan cümleler amma da basitmiş ha! şimdi arapça söyleyince anlamadığım için daha mı karizmatik yada ruhani bir şey oluyor. Halbuki ben duada şunları söylüyorum hemde kendi kendime türkçe söyleyince bana papağan gibi ezberletilmiş gibi hissediyorum. Dinin yada duanın bile hükmünü çok küçülmüş ayağa düşmüş gibi hissediyorum.

1. Rahmân (ve) rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

2. Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.

3. O, rahmândır ve rahîmdir.

4. Ceza gününün mâlikidir.

5. (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

6. Bize doğru yolu göster.

7. Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yolunu; gazaba uğramışların ve sapmışların yolunu değil

Birde bunun videoda anlatılanlarla şöyle bir çakışması var.

Atatürkü seven insanlar dinden uzaklaşanlardır, Atatürk rakı içerdi dinimizde haram vs vs.

Ordu kafir insan doludur, çok katı laiklik taraftarıdır Atatürk de böyle bunların alayı böyle.

Atatürk'ün din ile ilgili bazı videoları var çoğu insanımız bunu görmezden duymazdan geliyor din ile atatürk yada laiklik çıkmazı içine giren var.

MEMLEKET BÖYLE BÖYLE YIPRANIYOR İŞTE!

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

namaz kılan insanlar Arapça dan yana, kılmayanlar ise Türkçe olsun diyor. Türkçe olunca namaza mı başlayacaksınız , hayırdır?

bırakın insanlar istediği gibi ibadet etsin.ibadetimizi Arapça yapmak istiyoruz.Dinini gerçekten öğrenmek isteyen gider Kur'an ın Türkçe mealini okur , isterse 

arapça öğrenir yine okur. Size neresi batıyor anlamış değilim.

1500 yıldır din alimleri yanlış yapıyor, siz mi biliyorsunuz doğrusunu?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Noyan bunu yazdı:
    -----------------------------

şöyle bir gözlemim var. Duayı neden arapça okuyoruz. Harry potter'da çocuklar büyü yaparken tuhaf kelimeler söyleyip asalar ile nesneleri felan oynatıyorlar bazı sihirler yapıyorlar ben de kendimce şu kanıya vardım ben duayı arapça okuyunca sanki harry potterdaki gibi büyü yapmış da mayasının tutmasını bekliyormuş gibi oluyorum.

Dua türkçe olunca o kadar sade o kadar tuhaf geliyor ki şöyle düşünüyorum ulan bunlar normal sıradan kelimeler dizininden oluşan cümleler amma da basitmiş ha! şimdi arapça söyleyince anlamadığım için daha mı karizmatik yada ruhani bir şey oluyor. Halbuki ben duada şunları söylüyorum hemde kendi kendime türkçe söyleyince bana papağan gibi ezberletilmiş gibi hissediyorum. Dinin yada duanın bile hükmünü çok küçülmüş ayağa düşmüş gibi hissediyorum.

İyi aga madem türkçe söyleyince ayağa düşmüş gibi oluyor sende normalde arapça konuş o zaman türkçeyi beğenmiyorsun.Türkçe gibi ayağa düşmüş dilleri kullanma müthiş arap dilini kullan.Biz türkçeyi severek kullanırız merak etme.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    din ile devlet işleri birbirinden ayrılmıştı madem neden bir devlet yöneticisi (bu olayı uygulatmaya çalışan Atatürk müydü İnönü müydü bilmiyorum araştırmam lazım) din hakkında hüküm vermiş_?

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

Noyan bunu yazdı:

İyi aga madem türkçe söyleyince ayağa düşmüş gibi oluyor sende normalde arapça konuş o zaman türkçeyi beğenmiyorsun.Türkçe gibi ayağa düşmüş dilleri kullanma müthiş arap dilini kullan.Biz türkçeyi severek kullanırız merak etme.

dua ayrı günlük hayat ayrı hacı adam orda aynı şeyi defalarca yazmış.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mataramasuko bunu yazdı:

namaz kılan insanlar Arapça dan yana, kılmayanlar ise Türkçe olsun diyor. Türkçe olunca namaza mı başlayacaksınız , hayırdır?

bırakın insanlar istediği gibi ibadet etsin.ibadetimizi Arapça yapmak istiyoruz.Dinini gerçekten öğrenmek isteyen gider Kur'an ın Türkçe mealini okur , isterse 

arapça öğrenir yine okur. Size neresi batıyor anlamış değilim.

1500 yıldır din alimleri yanlış yapıyor, siz mi biliyorsunuz doğrusunu?

yorumun için teşekkürler

allah buşunamı kuranı arpça indirdi gerçekten ne kadar din düşmanı olduk yazıklar olsun

misafirdir ne kafirdir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Noyan bunu yazdı:

dua ayrı günlük hayat ayrı hacı adam orda aynı şeyi defalarca yazmış.

Kuran bir kitap değil mi ? ingilizce bir kitabı türkçeye çevirdiğinde komik mi geliyor veya değeri düşmüş mü geliyor ? Normal kitaplar çevrilirken sorun yok ama Kuran çevrilince ne hikmetse kutsiyeti gidiyor.Allah'ın kelamı bir tek araplara mı gelmiş hem tüm insanlığa gelen kitap diyorsunuz hemde arapça öğrenmen gerek diyorsunuz nasıl iş bu ? Millet türkçesini okur kafası bazı şeylere basar diye korkuyorlar ama merak etmesinler türkçe ibadet bile olsa bizim koyun milletin kafası basmaz zaten gene salla başı al maaşı şeklindeki hayatlarını sürdürürler.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Explosive
    Explosive's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    arkadaki müziği duyunca imana geldim amq kanalı yaw

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Birkere normal bir müslümanın izlememesi gereken kanallardır STV olsun Kanal 7 olsun filmlerine bakarsanız nekadar bağnaz, İslamda yeri olmayan cins cins filmlerin döndüğünü..

Yalnız burda dinin dili şöyle olacak böyle olacak diye ahkam kesen arkadaşlara söyleyeyim ben istersem çıkıp evin önüne çadır kurar gece vakti yıldızlara karşı şaman ayinide yaparım Kuran'ı Arapça'da okurum buna hangi babayiğit engel olabilir?

Üstelik bunu söyleyenlerde nerde Müslümanlıkla ilgili konu varsa atıp tutan müslümanlığı çağ dışı sayıp işine geldiği zamanda din içimizde sevgi içimizde diye nutuk atan adamlar.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynen alınan olmasın diye ben dahil diyeyim din ile alakamız yok bilgimiz yok

müslümanlık konularında, hep müslümanlığı karalama kötüleme bu nedir yaw

yok içimizde bizim müslümanlık müslümanlık içimizde ile olmaz gerçek müslümanlık allahın emirlerine ve yasklarına uymaktır

misafirdir ne kafirdir
Toplam Hit: 17395 Toplam Mesaj: 147