folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Samanyolu TV'de Atatürk'e Hakaret Edildi

Samanyolu TV'de Atatürk'e Hakaret Edildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Explosive bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkadaki müziği duyunca imana geldim amq kanalı yaw

ben dicektim ya 10 sn lik video arkadaki müzik psikolojimi bozdu amk.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

arapçayı beğenmeyen arkadaşlar türkçede yüzlerce arapça kelime var en basitinden briyle karşılaştığınızda merhaba diyoruz selam diyoruz ibadeti türkçeleştirsen bile yine kalem diyeceksin yine kitap yine katip diyeceksin kullandiğın kelimeler yine arapça olacak hiç arapça kelime olmadan kimse ibadeti türkçleştiremez yok ben arapça kelimelein anlamını karşılayan yeni kavramlar bulacam dersen onuda yapamassın Allah yerine tanrı diyemessin çünkü tanrı çoğullaştırılabilen bi kavram ama Allah çoğullaştırılamaz kökleri bile çoğullaştırılamaz az arapça bilenler ne demek istediğimi anlamışlardır...

Mesele türkçeyi beğenmeme küçümseme meselesi değil kimse olayı çarpıtmasın.... sen şimdi gidip başka bi dini kabul etsen o dinin ibadetinide türkçe yapamazssın hangi dil ile gelmişse din o dil ile ibadetini yapabilirsinn bu sadece islemiyet için böle değil...budizme inanan biriysen budaya yine buda  diyeceksin budaya karşılık gelen türkçe bi kavram bulmaya çalışmak ne kadar saçma olur değilmi?

herneyse....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

Buremba bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Noyan bunu yazdı:

şöyle bir gözlemim var. Duayı neden arapça okuyoruz. Harry potter'da çocuklar büyü yaparken tuhaf kelimeler söyleyip asalar ile nesneleri felan oynatıyorlar bazı sihirler yapıyorlar ben de kendimce şu kanıya vardım ben duayı arapça okuyunca sanki harry potterdaki gibi büyü yapmış da mayasının tutmasını bekliyormuş gibi oluyorum.

Dua türkçe olunca o kadar sade o kadar tuhaf geliyor ki şöyle düşünüyorum ulan bunlar normal sıradan kelimeler dizininden oluşan cümleler amma da basitmiş ha! şimdi arapça söyleyince anlamadığım için daha mı karizmatik yada ruhani bir şey oluyor. Halbuki ben duada şunları söylüyorum hemde kendi kendime türkçe söyleyince bana papağan gibi ezberletilmiş gibi hissediyorum. Dinin yada duanın bile hükmünü çok küçülmüş ayağa düşmüş gibi hissediyorum.

İyi aga madem türkçe söyleyince ayağa düşmüş gibi oluyor sende normalde arapça konuş o zaman türkçeyi beğenmiyorsun.Türkçe gibi ayağa düşmüş dilleri kullanma müthiş arap dilini kullan.Biz türkçeyi severek kullanırız merak etme.

dua ayrı günlük hayat ayrı hacı adam orda aynı şeyi defalarca yazmış.

Kuran bir kitap değil mi ? ingilizce bir kitabı türkçeye çevirdiğinde komik mi geliyor veya değeri düşmüş mü geliyor ? Normal kitaplar çevrilirken sorun yok ama Kuran çevrilince ne hikmetse kutsiyeti gidiyor.Allah'ın kelamı bir tek araplara mı gelmiş hem tüm insanlığa gelen kitap diyorsunuz hemde arapça öğrenmen gerek diyorsunuz nasıl iş bu ? Millet türkçesini okur kafası bazı şeylere basar diye korkuyorlar ama merak etmesinler türkçe ibadet bile olsa bizim koyun milletin kafası basmaz zaten gene salla başı al maaşı şeklindeki hayatlarını sürdürürler.

hocam kur'an'ı normal bir kitap olarak görüyorsun ve burda bir hata yapıyorsun. işin dini boyutunu hadi bir kenara bırakalım içinde bir sürü sır var ve meali bunların neredeyse çoğunu karşılamıyor aynen ingilizce edebi bir kitabın orijinalinin okunması gerektiği gibi. mealde işin içine bir insan da girer ve olmaz bir sürü meal çıkar ve kur'an orijinalliğini kaybedip bizden sonraki nesillere bozulmuş olarak kalabilir. farklı ülkelerde müslümanlığın farklı şekillerde yaşanmasına da pekala neden olabilir. işin net açıklaması da budur yani.

atatürk'ün de türkçe yapılmasına ilişkin planları yok değildi, amacı farklı olabilir ama işin yol açabileceği sonuçları çok feci. bir insanı bu kadar yüceltmeyin, peygamber dışında herkes hata yapabilir.

. . .. . ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Atatürk'e söylenmemiş inönüye söylenmiş hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxx
    xxx's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

Dinin Türkçeleştirilmesi işlerine gelmez çünkü millet anladığı dilde ibadet ederse anlamadığı birşey halka yutturulmaya çalışılamaz. Ana dilde ibadet demek islamın güçlenmesi demek. Feto ve türevlerinni çıkıp kafasına göre yorumlayıp insanları kandıramamsı demek. Din istismarının bitmesi demek. İşlerine gelmez tabi.

Türkçe ibadet demek her kesimden güzel insanımın ibadeti için toplandığı camilerin sadece yatıp kalkıp 10 dk sonra gittiği yer olmaktan çıkarıp memleket meselerinin konuşulduğu yer olur. Cemmat bilinçlerinir. 

İşte bunları düşünürseniz batılı devletlerin neden menderesi desteklediğini neden menderes zamanında irticanın hat safhaları çıkartıldığını anlayabilirsiniz.

Ana dilde eğitimi destekliyorlar ana dilde ibadete karşılar vay anasını :D

aynen katılıyorum. bazıları gerçekleri saklayıp sadece kendi görüşlerine uygun şeyleri belirtmek için ismet inönü'ye bok atma gereksinimi duyuyorlar. ismet inönü fettoş gibi o.çocuklarının tayyip gibi puştların insanları kandıramaması için bu tür girişimlerde bulundu ondan önce asıl amacı insanları dinleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktı..

Selam ve dua ile(f)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxx
    xxx's avatar
    Erkek

...

Selam ve dua ile(f)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

By_Gizemli bunu yazdı:

ben mesela samanyolu kanalını  ve kanal7'yi tv'den silmişim , boş ve çok ama çok gereksiz iki tv kanalı , sizde öyle yapın bence , no stres , no problem derim ben

tebrik etmek lazım

hocam diğerlerinide silmek lazım ama bu seferde izlenecek kanal olmayacak

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    safaasonmez
    safaasonmez's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

Dinin Türkçeleştirilmesie  işlerine gelmez çünkü millet anladığı dilde ibadet ederse anlamadığı birşey halka yutturulmaya çalışılamaz. Ana dilde ibadet demek islamın güçlenmesi demek. Feto ve türevlerinni çıkıp kafasına göre yorumlayıp insanları kandıramamsı demek. Din istismarının bitmesi demek. İşlerine gelmez tabi.

Türkçe ibadet demek her kesimden güzel insanımın ibadeti için toplandığı camilerin sadece yatıp kalkıp 10 dk sonra gittiği yer olmaktan çıkarıp memleket meselerinin konuşulduğu yer olur. Cemmat bilinçlerinir. 

İşte bunları düşünürseniz batılı devletlerin neden menderesi desteklediğini neden menderes zamanında irticanın hat safhaları çıkartıldığını anlayabilirsiniz.

birincisi Kur'an ın meali var halkımız okumayı sevse onu okur bilinçlenir, kimseye kanmaz.halk cahil olunca ezzan Türkçe olsa ne olur olmasa ne olur

ayrıca sen bilmessin belki ama camide dualar Arapçadır.imam sohbetini Türkçe yapar.Vaazını Türkçe verir.

irtica Arapça olunca mı oluyor, Türkçe ibadeet olunca irticai faaliyette bulunmak daha mı zor?

son olarak ne zaman bırakacaksınız Atatürkün arkasına saklanarak din düşmanlığı yapmayı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

safaasonmez bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Dinin Türkçeleştirilmesie  işlerine gelmez çünkü millet anladığı dilde ibadet ederse anlamadığı birşey halka yutturulmaya çalışılamaz. Ana dilde ibadet demek islamın güçlenmesi demek. Feto ve türevlerinni çıkıp kafasına göre yorumlayıp insanları kandıramamsı demek. Din istismarının bitmesi demek. İşlerine gelmez tabi.

birincisi Kur'an ın meali var halkımız okumayı sevse onu okur bilinçlenir, kimseye kanmaz.halk cahil olunca ezzan Türkçe olsa ne olur olmasa ne olur

ayrıca sen bilmessin belki ama camide dualar Arapçadır.imam sohbetini Türkçe yapar.Vaazını Türkçe verir.

irtica Arapça olunca mı oluyor, Türkçe ibadeet olunca irticai faaliyette bulunmak daha mı zor?

son olarak ne zaman bırakacaksınız Atatürkün arkasına saklanarak din düşmanlığı yapmayı?

arkadaşın üyeliği açık kalmış ben yazdım bunları

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

xxx bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Dinin Türkçeleştirilmesi işlerine gelmez çünkü millet anladığı dilde ibadet ederse anlamadığı birşey halka yutturulmaya çalışılamaz. Ana dilde ibadet demek islamın güçlenmesi demek. Feto ve türevlerinni çıkıp kafasına göre yorumlayıp insanları kandıramamsı demek. Din istismarının bitmesi demek. İşlerine gelmez tabi.

aynen katılıyorum. bazıları gerçekleri saklayıp sadece kendi görüşlerine uygun şeyleri belirtmek için ismet inönü'ye bok atma gereksinimi duyuyorlar. ismet inönü fettoş gibi o.çocuklarının tayyip gibi puştların insanları kandıramaması için bu tür girişimlerde bulundu ondan önce asıl amacı insanları dinleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktı..

ya arkadaşlar sanki sadece türk milleti arapça ezan okuyup ibdet ediyomuş gibi yorum yazıyosunuz... müslüman olan bütün toplumlar ezanı arapça okur sanki herkez anadilinde okuyo sadece biz türkler arapça okyoruz... bu sonradan hristiyan olan bi toplumun biz çan çalmayalım pazar günleri demesi kadar saçma bi durum ibedetleri anadilinize yada kendi dilinize çevirip kendi kültürünüze göre yorumluyamassınız hiç bi toplum böle bişey yapmamıştır...

kuran-ı kerimin zaten türkçe maeli vardır isteyen türkçede okuyabilir bazı arkaşlar sanki kuran'nın türkçe meali yokmuş gibi davranıyo... dualar türçe edilmeliymiş zaten dualarda türkçe ediliyo her camide hoca türkçe dua okur cuma sonrası olsun bayram namazlarında vakit namazlarından sonra hoca türkçe dua eder...

herneyse....
Toplam Hit: 17396 Toplam Mesaj: 147