Samsung S3 Mü? - İphone5 Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    SharpShooter bunu yazdı
    Amd-x bunu yazdı

pek kullanmadım.. bi kaç kez inceleme fırsatım oldu..

/ açık kaynak sever olduğumdan dolayı, özgürlüğü doya doya yaşamak istiyorsan.

Samsung G III reyiz.

ayfona gidip o parayı verme.

abi lütfen şu açık kaynağı açar mısın biraz?

yenen içilen bir şey mi? böyle kaç tane customize şeyler yaptınız? yoksa çeşit çeşit rom kurup içinde ne olduğunu bilmeden kullanarak mı özgürlüğü tadıyorsunuz?

yoksa sadece "özgürlük abieaeae" mi diyonuz anlamıyorum :(

ben ios da kısıtlanmıyorum, sizi nesi kısıtlıyo?

bluetooth falan derseniz atlarım aşağı..

Istedigim zaman Samsung'n source kodlarini indirip istedigim degisikligi yapabiliyorum.

Kendi donanimim ile entegre edebiliyorum.

Hemen hemen her ucretli uygulamanin; ucretsiz versionunu bulabiliyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı

Hocalar konuyu baltalamak gibi olmasında yeni konu açmayim dedim

s III bataryalı kılıf kullanan varmı ?

Bana lazım böyle bişey. Kullanan varsa neden alabileceğimi söylesin. istanbuldayım. Yurtdışından getirtmek zorunda kalmayayım...

ben buldum 100 lira dedide performans olarak nasıl ? gerckten işe yararsa alacam.

nerede var hocam. Söyle de alıp deneyip test edeyim. Sana yazarım sonucu. Ben birinde gördüm.Arkadaşın babasında. O yurt dışından gelen bir misafirinden almış onu. Ona da durumu bir sorucam göürünce..

hocam adana'da telefon aksesuarları satan bir dükkana girdim sordum var dedi baktım taktı işte.önce telefonun kendi bataryasını harcıyormuş sonra direk otomatik olarak diğeri devreye giriyormuş telefonunki bitince ikisinin şarjı bitince şarj aletini kılıftaki sokete takıyorsun önce telefonu dolduruyor sonra kılıftakini dolduruyormuş.

acaba performans nasıldır 1 gün gidermi :D

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    SharpShooter bunu yazdı
    Amd-x bunu yazdı

Samsung G III reyiz.

yenen içilen bir şey mi? böyle kaç tane customize şeyler yaptınız? yoksa çeşit çeşit rom kurup içinde ne olduğunu bilmeden kullanarak mı özgürlüğü tadıyorsunuz?

Istedigim zaman Samsung'n source kodlarini indirip istedigim degisikligi yapabiliyorum.

Kendi donanimim ile entegre edebiliyorum.

Hemen hemen her ucretli uygulamanin; ucretsiz versionunu bulabiliyorum.

ya hacım şimdi sen o konuya girersen bende programlama konusuna girerim :) o yüzden ben düz kullanıcı için dedim :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı

hocam ios nasıl kısmaz :) ben iphone geliştirmek için neden macOS kullanmak zorundayım? Ya da dolaylı yollarla normal laptoba kurmak için takla atayım? android i macOS da da linuxda da winowsda da geliştirebilrsin aynı IDE de hemde. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    SharpShooter bunu yazdı

hocam ios nasıl kısmaz :) ben iphone geliştirmek için neden macOS kullanmak zorundayım? Ya da dolaylı yollarla normal laptoba kurmak için takla atayım? android i macOS da da linuxda da winowsda da geliştirebilrsin aynı IDE de hemde. 

ya beyler sizin ticari zekanızda yok :) apple niye windows a ide yazsın?

apple gidip windows a ide yazmak zorunda mı? yazmıyor abi, windows idesi yazsa applerine kalitesinin düşeceğini biliyor çünkü. kendine güvenen alır yazar bu kadar basit.

bu tip pazarlama stratejileriyle gelmeyin beyler.

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@sharp, o bahsetttiğin olay farklı bir şey. yazdığın şey ise kısıtlama. ben ona binaen söyledim. Sonuçta yazılımcıyı kısıtlıyor. apple store a bile atarken yıllık sanırm 100 dolar istiyor, ve yzdığın programın %70 ücretini senden alıyor (sayılarda yanlışlıklar olabilir tam emin değilim hatırladığım kadarıyla böyle) kalite = yüksek fiyat diyorsan bir şey diyemem kaliteli kaliteli takıl :) ama beni kısıtlamıyor diyemezsin android deki özgürlüğe bakarak. olayın ticaretinden çok yazılımcı özgürlüğüne bakmak gerek. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı
    Amd-x bunu yazdı

Samsung G III reyiz.

Hacı bluetooth cok gerekli bir özellik bence.

Ha o özgürlük kavramında tam olarak ne kastettiklerini bende anlamıyorum o tabi ayrı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@sharp, o bahsetttiğin olay farklı bir şey. yazdığın şey ise kısıtlama. ben ona binaen söyledim. Sonuçta yazılımcıyı kısıtlıyor. apple store a bile atarken yıllık sanırm 100 dolar istiyor, ve yzdığın programın %70 ücretini senden alıyor (sayılarda yanlışlıklar olabilir tam emin değilim hatırladığım kadarıyla böyle) kalite = yüksek fiyat diyorsan bir şey diyemem kaliteli kaliteli takıl :) ama beni kısıtlamıyor diyemezsin android deki özgürlüğe bakarak. olayın ticaretinden çok yazılımcı özgürlüğüne bakmak gerek. 

öncelikle,

apple ın sunduğu pazarı kimse sana sunamaz. binlerce liralık reklamla çekeceğin ilgiyi adamlar yıldı 100 $ a veriyor.

%70 değil %30 kesinti sunuyor, winwin yani :)

apple yazılım geliştirme ortamını ücretsiz sunuyor.

onlarca developer var, community açısından.

kalite = yüksek fiyat demiyorum, kalite arttıkça fiyat artacaktır doğal olarak yoksa kaliteli olamaz(paran olacak ki arge yapasın, daima kaliteli olasın)

ios beni hiç bir konuda kısıtlamadı. 3-4 madde yazar mısınız androidin özgürlüğü ve ios un kısıtlaması. (liseli çocuklar gibi bluetooth demeyin, mail diye bir şey var çok güzel deneyin.)

google play de çer çöp içinde,oyuncak gibi menülerle kolay gelsin.

http://www.samsunggalaxys.nl/wp-content/gallery/handsons2/samsunggalaxys2-menu.jpg (aşağıdaki 1-2 yeter)

custom rom falan demeyin beyler allaşkına, ne bok olduğunu bilmeden yüklüyorsunuz.

SharpShooter tarafından 01/Eki/12 22:36 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim kast ettiğim yazılım geliştirme ortamı hocam, adam beni macos a bağımlı kılıyor daha ne olsun? yok ücretsiz geliştirme ortamıymış, bir de para alsınlar bari :) linux + eclipse , tek kuruş ödüyor musun? beni hala anlayamadın. kısıtlamıyor dediğinde ben burayı düşünüyorum ve bariz olarak görülüyor ki android e göre daha kısıtlı. neyse konuyu çok uzatmak istemiyorum. yazdıklarım gayet anlaşılır. kaliteli işinize devam edin. ben mutluyum android ile, arkadaşın konusunu da farklı bir alana çekmek istemiyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

benim kast ettiğim yazılım geliştirme ortamı hocam, adam beni macos a bağımlı kılıyor daha ne olsun? yok ücretsiz geliştirme ortamıymış, bir de para alsınlar bari :) linux + eclipse , tek kuruş ödüyor musun? beni hala anlayamadın. kısıtlamıyor dediğinde ben burayı düşünüyorum ve bariz olarak görülüyor ki android e göre daha kısıtlı. neyse konuyu çok uzatmak istemiyorum. yazdıklarım gayet anlaşılır. kaliteli işinize devam edin. ben mutluyum android ile, arkadaşın konusunu da farklı bir alana çekmek istemiyorum

ahahaha hocam apple insan mı trip atıyorsunuz? :D öyle bi tavır sezdim "beni kısıtlıyo oynamıcaamm". eğer macbook kullanmayı kısıtlamak düşünüyorsan, evet kısıtlanıyorsun :D

Toplam Hit: 11977 Toplam Mesaj: 136