Samsung S3 Mü? - İphone5 Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

@sharp, o yüzden dolayı diyorum ya sadece programlama olarak düşünme diye. :D

neyse kardeşim, zevkler ve renkler tartışılamaz. / hiç biri birbirini tutmaz.. :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

ornegin : http://phandroid.com/2012/06/19/samsung-releases-samsung-galaxy-s3-source-code-for-att-and-t-mobile-variants-let-the-roms-hit-our-phones/

indir kendine gore duzenleme yap. Samsung for developers serisinden ROM icin sourcelara erisip istedigin gibi derliye bilirsin.

Ornegin ben telefonu calisanlarima vereceksem marketi kapatip oyle derliye bilirim.

bu ornek ilk aklima gelen; android mi iphone mu degil mevzu. eger oyle ise ios ile bir halt yiyemezsin sadece o donanima ozel bir sey. APPLE seni zukcem dese bir halt diyemezsin.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

ornegin : http://phandroid.com/2012/06/19/samsung-releases-samsung-galaxy-s3-source-code-for-att-and-t-mobile-variants-let-the-roms-hit-our-phones/

indir kendine gore duzenleme yap. Samsung for developers serisinden ROM icin sourcelara erisip istedigin gibi derliye bilirsin.

Ornegin ben telefonu calisanlarima vereceksem marketi kapatip oyle derliye bilirim.

bu ornek ilk aklima gelen; android mi iphone mu degil mevzu. eger oyle ise ios ile bir halt yiyemezsin sadece o donanima ozel bir sey. APPLE seni zukcem dese bir halt diyemezsin.

örnek çok yanlış olmuş,

ios da default geliyor o özellik :P

beyler eğer programcılığa girecekseniz girelim.

girmiyorsanız da sorularıma cevap please

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Benim en çok merak ettiğim ben bu ios'u alıp arm development boarduma kurabilir miyim?Herifler speech recognization için apimiz var diyorlar bir allahın kulu bilmiyor nasıl kullanılır diye.Robot için lazım.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Benim en çok merak ettiğim ben bu ios'u alıp arm development boarduma kurabilir miyim?Herifler speech recognization için apimiz var diyorlar bir allahın kulu bilmiyor nasıl kullanılır diye.Robot için lazım.

nasıl bi robot yapıcaksın hacım?

arduino ile robotonu yapıp, iphone aracılığı ile falan kontrol edebiliyorsun (bluetooth, wireless)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı
    sandman bunu yazdı

nasıl bi robot yapıcaksın hacım?

arduino ile robotonu yapıp, iphone aracılığı ile falan kontrol edebiliyorsun (bluetooth, wireless)

Opencv çalıştırmalı arduino felan kurtarmaz.Şu anda arm işlemci üzerine yazdığım sistem şunu yapabiliyor.

Bana mavi topu bul dediğimde odada bulup getiriyor ya da birinin resmini çekip upload ettiğimde o resimdeki kişi odaya geldiğinde uyarıyor baya bir olayı var. Kontrolüde androidden yapıcam ama merak ettiğim direk arm üzerine ios koyabilir miyim?Androidi yapmış millet çokta seksi olmuş. Adam robota bsplayer indirip bir yandan film izliyor:S

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

ya sharpcim kardesim bende her boka kod yazdim simdi burda bi sen bu islerden anliyormussun gibi hava atmiyalim bence.

yinede android diyorum, tutturmussun kisitlanmiyorum kisitlanmiyorum diye... ne yazdin peki bi anlatta bilelim, oyun moyun cikarsa simdi bende sana gulerim o zaman.

unutmaki ayni soruyu bende sana sorabilirim, iphone da yapip androidde yuz milyon daha iyisini yapamayacagin ne var allah askina bir soylermisin bakalim?

(simdi push notification diyeceksin dogrudur buyuk sorundu ama yine, eskiden aynen play storeun eskiden kotu olmasi gibi, artik degil sadece push degil bir suru turlu pusht notifikasyon yapma yontemi var artikin androidde, ki kendininkinide yapabilirsin eger cok istiyosan, hem bende iphone var push notification gordummu direk "dont allow" diyorum cunku developter icin guzel kullanici icin boktan bi durum bence push..)

jailbreak olayi ayri tabi, adam alir iphone jb yapar anasini aglatir ona bisey demem.

app store demissin, play stora cer cop tutturmussun gidiyor, hicte cer cop falan degil sen 5 sene oncesinden bahsediyorsun eger farkinda degilsen yeni bir telefon al ve play store gir son 2 yildir sikip atiyor her konuda her kaliteye uygun hem beles hem parali her seyi bulabilecegin bir store iste bi bok fark yok bosuna aglamayin yani appstoreee appstoreee diye...  pazar payi falan diyosun, oda %30 aliyor digeride, haa dersin app store da daha fazla gerizekali mal var bi boktan anlamadan basiyor indiyors uygulamayi daha fazla kazaniyorsun o zaman anlarim ok derim yani :)

kendine guvenen alsin yazsin iphone uygulamasi diyosunda, tassaklarima cok guveniyorum, ama kusura bakma buda benim gorusum;

"apple'da calismayip salt apple'a kod yazan bence koyundur..."

ha dersinki tum mobillere olsun android olsun apple olsun tum uygulamalar olsun o yuzden appleada yazarsin o gayet mantikli tabi... ama birAndroid 4.1 (Jelly Bean) isletim sistemi degilde  iOS 6 isletim sistemi diyorsaniz vallahi billahi sorun var sizde.

ki en basitinden iOSde versyon guncellemesi yapip sonra geri donmen imkansiz :D yani bu en basitinden bi ornek APPLE ILE NELER YAPAMAYACAGIN konusunda.

edit:

bi de karar verdim, eger su applein bu kadar iyi olmasini teknik ozelliklere bagliyorsaniz, aci bir gercegi apple ve iphone un bu kadar sukse yapmasini, EVET o beyenmeyip kabul etmediginiz olduguna inanmadiginiz ozenti erkek ve ozellikle bayanlar oldugunu kabul etmiyorsaniz ben kesinlikle bu tarz tartismalara girmeme karari aldim. sanki o ozentilik sadece turkiyedeymis gidi davraniyorsunuz ama tum dunyada iphoneun ciddi (ki ciddi derken rakkamsal acidan %60a varan oranda kullanicisi demek istiyorum) kullanicisi, EVET, ozenti genclerdir bunu ilk once bi kabul edelim sonra tartisiriz gerisini... sokakta the neeewww iphone diye ciglik atan guzel karilar, babasina bana yeni iphone bana yeni iphone diye aglayan 14 yasinda veletler olmasa iphone iphone olmaz ne burda ne amarikada ne baska bi yerde.

garga tarafından 02/Eki/12 00:26 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Sadece programcı olarak düşünecek olursam,

- Java gibi her platformda ve işletim sisteminde yaygın olarak kullanılan, bir kere öğrendiğinde neredeyse istediğin her ortamda herşeyi yapabileceğin bir dil varken, apple'ın daha wikipedia deki hello programı dışında tek satır koduna denk gelmediğim (objective-C) programlama dilini öğrenmeye uğraşmazdım. (objective-C derleyicisi diğer sistemlerde de var istediğini yaparsın demeyin lütfen, zira fortranla da yaparsın, ama bir şirkete girip, abü bu programı ben linuxda fortranla süper yazarım dersen tekmeyi basarlar bir yerine)

- Sadece iphonuma program yazacağım diye (dili de bir şekilde öğrendim diyelim) kullandığım bilgisayarı ya da işletim sistemimi değiştirmeyi kabullenmezdim.

Bunlar kişisel görüşüm tabi, katılmayabilirsiniz :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

s2 kullaniyorum bir yildan fazladir. gayet memnunum.

s3 u inceleme firsatim henuz olmadi.

iphone 4 kullandim fena degil ancak s2 ye degismem.

alacaksan s3 u siddetle oneririm. memnun kalacagina eminim.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

Bence önce 4S ile 5 arasındaki farkları kavramak gerekli. 

Toplam Hit: 11942 Toplam Mesaj: 136