folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Savcılıktan Gelen Cevap



Savcılıktan Gelen Cevap

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alli
  alli's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Ağustos/2005
  Erkek

  geçenlerde konusunu açtımıştım r10 da bi dolandırıcılık olayı olmuştu. Kısaca özetlemem gerekirse coca cola kırmızı kasa kampanyasında ucuz bilet satma furyası vardı ve bende birkaç bilet almak için satıcının biriyle irtibata geçtim ve misli'den gönderdim .ödemenin gelmediğini iddia ederek beni oyaladı ve şikayet konusuna cevap yazmadığı için banlandı.

  http://tahribat.com/Forum-Dolandirildim-Mi-171674/

  ben de bunun üstüne tbt konu açarak savcılığa gitmiştim. bu gün ordan kağıt geldi , suçun içeriğinin dolandırıcılık olmadığına karar verilmiş.

   

   

   

   

   

  fotoğrafta da görüldüğü gibi sadece yalan dolandırıcılık için yeterli değilmiş bundan dolayı da dolandırıcılık davası açılmamış.benim sorum şu, bazı arkadaşlar daha önceden bu tür durumlarla karşılaştılar ve davayı kazandılar. Bu konuda tecrübesi olup yardımcı olacak biri var mı ? bundan sonra ne yapmam lazım nereye itiraz etmem edebilirim ? itiraz dilekçesinde r10'un yapısından bahsedip o dönemde ucuz bilet satanların çoğaldığını ve bu şahsın güven ortamını istismar ettiğini yazsam işe yarar mı ? yada ne yazabilirim.

  ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim


  https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Burzum
  Burzum's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Ağustos/2012
  Erkek

  Bence sizin dosyanıza yeterli delil eklemediğinizden dolayı bu tür bir karar verilmiş olabilir.

  Koskoca yargıç hakim savcı senin 30 liranın çalınıp çalınmadığını hileye veya dolandırıcılık suçlarına maruz kalıp kalmadığını ne şekilde bilebilir ? 

  Bilirsin ki onlar da insan ve onlar sadece elle tutulur göz ile görülür ispat ve delillere inanırlar.

  Yinede geçmiş olsun diyorum.

  30 TL için üzülme. 30 TL çok da büyütülecek bir rakam değil. Senin için 30 milyar gibi görünebilir ama 30 TL de mahkemeye verilecek kadar büyütülecek bir rakam değildir.

  Burzum tarafından 24/May/13 21:18 tarihinde düzenlenmiştir
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  pesimistic
  pesimistic's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Eylül/2012
  Erkek

  Hocam eğer miktar 1000 TL'nin altındaysa pek siklemiyorlar diye biliyorum ben. Çünkü birçok dolandırıcılık olayı oluyor hangisine baksınlar?


  Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  baron_27
  baron_27's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek

  arkadaşım sen dilekçeni de buraya koysaydın keşke, bence hakim tam anlayamamış olabilir olayı.dilekçenden,  senin denetleme olanağını ortadan kaldırmamış, hile yapmamış vs vs sen babanın hayrına mı yolladın parayı. 

   

  r10 net sitesinde böyle satış olaylarının olduğunu, ve insanların olumlu sonuç aldığını, bu şahsın da olumlu satış yapmayı beyan ettiğini yazacaksın. yani seni kandırdı hile yaptığını ispat etmelisin. diğer türlü adamın tek sözü ile birine para yollayıp beni kandırdı diyemezsin. 

   

  adama hemen niye güvendin ? yani sitede 100 kişi rahat alışveriş yapmış bende öyle olur sandım, bana böyle böyle dedi vs. vs. gibi senin aklını şaşırttığını yazacaksın. 

   

  sen herhalde dilekçeye elemanın parayı almadım demesinden bahsetmişsin. bunu söylemesi bir dolandırıcılık değil tabiki. dolandırıcılığın bir parçası. seni o kodları yollayacağım diye ALDATMASI bir hiledir.  parayı almadım demesi de hilenin tamamlayıcı unsuru.

  baron_27 tarafından 24/May/13 21:36 tarihinde düzenlenmiştir

  ///______________
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Muhalif Yorumcu
  SeRDaR
  SeRDaR's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 09/Kasım/2003
  Erkek

  araya Avukat sokmayınca sağlam bir dilekjçe hazırlassan böyle olur hoca sağlam bir avukat ümüklerini sıktırtır 


  Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nights_judge
  nights_judge's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Nisan/2008
  Erkek

  30tl için değmez ama ben ugrasmak istiyorum diyorsan,  bak son paragrafta yazıyor kanun yolu açık, mahkemeye basvurabilirsin.


  Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tosun
  tosun's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ağustos/2005
  Erkek

  Rize ne alaka?Dolandırıcı Rizedeyse koparayım onu

  tosun tarafından 24/May/13 21:59 tarihinde düzenlenmiştir
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alli
  alli's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Ağustos/2005
  Erkek

  @Burzum


  30 tl bana 50 kuruş gibi geliyor. ancak haksızlığa uğramama bir paha biçemiyorum. bu kişiler yaptıkları cezasız kaldıkça daha da azıtacaklar ve ilerde daha büyük işlere el atacaklar. Kamu davası açarak caymasına sebep olmaya çalışıyorum dolaylı olarak senin de hakkını korumuş oluyorum.Dilekçeye elimdeki tüm delilleri ekledim, aramızda geçen konuşmalar, parayı yatırdığıma dair dekont vs.

   

  @baron_27

  hocam dilekçeyi çok kısa yazdım ama savcı oraya gittiğimde ifademi aldı ve olanları anlattım. dilekçenin eklerinde açık bi şekilde olay anlaşılıyor zaten. 

  dediğin gibi r10 ortamının karşılıklı güvenle alışveriş yaptığını ve o dönemde açılan bilet satış konularındaki satışların çoğunun sorununsuz gerçekleşmesi sebebiyle güvenimi kazanıdığından falan bahsedicem. 

  @SeRDaR

  evet hocam vatandaşın şahsi başvurularında malesef hukuk sisteminin işlemediğinden korkuyorum. 

  @nights_judge


  dediğim gibi hocam amaç haksızlığın giderilmesi ve dolandırıcıların küçük paralara dahi tenezzül etmemesi gerektiği. yoksa dolandırıcılar at koşturuyor forumlarda küçük paralarla alışverişlerde bile şüpheyle yaklaşıyoruz satıcıya

  @tosun

  :) yok hocam ben rizeliyim de suç işlendiği yer rize olduğu için oraya göndermişler dosyayı halbuki alakası yok olay nette oldu, istanbuldayken 

  alli tarafından 24/May/13 22:14 tarihinde düzenlenmiştir

  https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tarikat Şeyhi
  HolyOne
  HolyOne's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2002
  Erkek

  Hocam dekont fln koydunmu dosyaya? uğraşılcak iş deil ya 30 tl için ztn=) iyiki ole demis kararda yani, taksiye binsen 30 tlden fazla yazar adliyeye


  Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kimene
  kimene's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Eylül/2005
  Erkek

  Bu tür alışverişler dolandırıcılığa girmiyor arkadaşlar. yapman gereken bulunduğun yerdeki tüketici hakem heyetine başvur, hakem heyetinden çıkacak kararı icra yolu ile alabilirsin tabii kişi hakkında yeterli bilgi varsa

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  dead_march
  dead_march's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 15/Mart/2008
  Erkek

  birinin insanlarımıza böykle durumlarda 30 tl ile 30 milyon arasındabir fark olmadını anlatması gerekir bu işten az zararlada çıksan çok zaralada sen dolandırılmışsın ve bununn bir cezası olmalı davanın lehine sonuçlanması halinde mahkeme ve avukat masraflarınıda karşıtarafa kitliye biliyorsun diye biliyorum


  bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
Toplam Hit: 3634 Toplam Mesaj: 15