Sayısal Dersleri Yapamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    TheKorsans bunu yazdı

@Lightsaber hocam ingilizcem gerçekten çok iyi. speaking sınavı olduk pazartesi günü hiç takılmadan gayet tatmin edici düzeyde cevaplar verdim.Hemde koskoca sınıfta hocayla yüz yüze bakışırken ortamla alakasız konuşulan ingilizce baskısına rağmen :D 

@husnuweb  tek korktuğum şey de o zaten =/ dili seçince sayısalım yok diye boşlarım ben kendimi biliyom, ama ygsde çok pis acısını çekicem ve o hatayı da örnek olarak verdim temel matematik bilgim bile yok :D 

hocam ygs kalkacak, yeni gelecek sistem de üst düzey üniversiteler kendi sınavlarını yapacak sonra da başvurduğun bölümde mülakat olunacak, işte amerikadaki m gibi sosyal aktivitelerden , dil bilmeden, toplumsal faaliyetlerden tut da , spor,sanat , not ortalamasına dek birçok etken olacak

torpil olacak yane.

He is finding himself.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

@anarsistherif 1950 kredi + dil anlatımım 50> olması gerekiyormuş en basit geçme şartı bu. 

@lotus ah keşke böyle matematikçide düşünse =/ Geçen beni azarlıyor çabala diye gittim kadına hocam hadi ben belirsizlik içindeyim arkamdaki çocuk asker olmak istiyor sayısal okuması gerek askeriyede köklü işlem mi çözdürücekler dedim önümdeki kız doktor  olmak istiyormuş ameliyatta mutlak değer, kök falan işine mi yarıyıcak ben 2 sezon doktorlar izledim lazım olmuyor dedim sanırım son örneği çok dalgaya aldım ciddiye almadı kadın beni :D 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

bende de aynı dertten var son 3 senedir hakederek aldığım en yüksek not 38 matematikten antremanlarla matematik aldım. sorun en baştaki konuları bilmemekte ve ders çalışmayı sevmemekte gibi duruyo atıyorum 11. sınıfta 9daki fonksiyonu trigonometriyi biliyo olmak gerekiyo herkes sınava çalışcam diye logaritma karmaşık sayı çalışırken fonksiyondan başlıyorum ben temel yokken de başkasının 1 saatte anladığını sen 4 saatte anlıyosun ne kadar erken çalışırsan o kadar iyi o yüzden mf veya tm tercih yapmayı düşünüyosan. dilci olcaksan da sadece kolaya kaçayım diyeyse boşver ben öyle yaptım.

eşit ağırlıkçı olarak bilgisayarla ilgili bişi okursam diye bilgisayar öğretmenliği, işletme bilgi yönetimi, yönetim bilişim sistemleri gibi bölümlere bakmıştım ben araştır sen de istersen

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek
    saqeslanger bunu yazdı

bende de aynı dertten var son 3 senedir hakederek aldığım en yüksek not 38 matematikten antremanlarla matematik aldım. sorun en baştaki konuları bilmemekte ve ders çalışmayı sevmemekte gibi duruyo atıyorum 11. sınıfta 9daki fonksiyonu trigonometriyi biliyo olmak gerekiyo herkes sınava çalışcam diye logaritma karmaşık sayı çalışırken fonksiyondan başlıyorum ben temel yokken de başkasının 1 saatte anladığını sen 4 saatte anlıyosun ne kadar erken çalışırsan o kadar iyi o yüzden mf veya tm tercih yapmayı düşünüyosan. dilci olcaksan da sadece kolaya kaçayım diyeyse boşver ben öyle yaptım.

eşit ağırlıkçı olarak bilgisayarla ilgili bişi okursam diye bilgisayar öğretmenliği, işletme bilgi yönetimi, yönetim bilişim sistemleri gibi bölümlere bakmıştım ben araştır sen de istersen

hocam dil okusam, bi şekilde hadi üniversiteye de girsem üniversitedeki sayısal derslerde sıçarım bilişim okursam.Eşit ağırlık yada sayısal seçsem sınıfta kalma durumum kesinlikle olur hatta atılma bile söz konusu :D 

edit: tam anlamıyla iki ucu boklu değnek oluyor galiba bu durum bende :D 

TheKorsans tarafından 09/Ara/14 20:55 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

yok öyle dünya kardeşim öpe öpe yapacaksın. gidiyorsun kırtasiyede fem mat1 ilk adım alıyorsun ve fem simetri 3 lü sarı kitap

eğer almam diyorsan pdfleri var nette testkitap yaz çıkar indir. kırtasiyeye git arkasındaki seri numaraları al teknofem üye ol tüm soruları çözümlü teknofem mat1 konu anlatım yaz youtube torent videolar var izle. ama sen bunu yapmazsın çünkü sende bizim gibisin anca kazık girecek anlıyacan bak abine 19 yaşında halen çalısıyor sınava. senin yaşında kuzenim var ben ders diyorum o call of duty grafiklerini anlatıyor tansiyonum atıyor 

bende ne örnek insan olmuşum peh :D

neyse yardım edebileceğim birşey olursa 150gb ders pdf video not arşivim var mesaj atarsın

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

matematiksiz işin çok zor.temel kitaplardan başla.temel derken en temelden yani 3+2 ye kadar bile inen kitaplardan başla.

zıtlaşma git yapmaya çalış.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı
    saqeslanger bunu yazdı

hocam dil okusam, bi şekilde hadi üniversiteye de girsem üniversitedeki sayısal derslerde sıçarım bilişim okursam.Eşit ağırlık yada sayısal seçsem sınıfta kalma durumum kesinlikle olur hatta atılma bile söz konusu :D 

edit: tam anlamıyla iki ucu boklu değnek oluyor galiba bu durum bende :D 

daha 9. sınıfmışsın hocam benim 9. sınıfta biyoloji,kimya,matematik bide geometri zayıftı sorumlu dersim bile olmadı ortalamayla geçtim 60 küsür ortalamayla hem de sınıfta kalmak çok zor bişey derslerden düşük not alarak. dil okumak hakkında fikirlerin de zamanla değişcek bence senin şu an yapman gereken tek şey ne istediğine karar vermek bide sürekli plan yapmak yerine oturup ders çalışmak hedefin doğrultusunda

slanger tarafından 09/Ara/14 21:03 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    TheKorsans bunu yazdı

@Lightsaber hocam ingilizcem gerçekten çok iyi. speaking sınavı olduk pazartesi günü hiç takılmadan gayet tatmin edici düzeyde cevaplar verdim.Hemde koskoca sınıfta hocayla yüz yüze bakışırken ortamla alakasız konuşulan ingilizce baskısına rağmen :D 

@husnuweb  tek korktuğum şey de o zaten =/ dili seçince sayısalım yok diye boşlarım ben kendimi biliyom, ama ygsde çok pis acısını çekicem ve o hatayı da örnek olarak verdim temel matematik bilgim bile yok :D 

hocam ygs kalkacak, yeni gelecek sistem de üst düzey üniversiteler kendi sınavlarını yapacak sonra da başvurduğun bölümde mülakat olunacak, işte amerikadaki m gibi sosyal aktivitelerden , dil bilmeden, toplumsal faaliyetlerden tut da , spor,sanat , not ortalamasına dek birçok etken olacak

torpil olacak yane.

maalesef çok fazla olacak diye tahmin ediyorum

@TheKorsans hocam beta sizde olmayacak ya 98'lilerde olacak(kesin değil) ya da 99'lularda(bu kesin)

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Sanırım yarın ilk işim kitapevine gidip iyi bir konu anlatımlı testli mestli bi matematik kitabı alıp bi haftasonu full çalışmak anlamaya çalışmak olucak. Veya yarın okuldaki hocaya bu durumu anlatıp kitap önermesini de isteyebilirim ama hocaya söylemek en sağlıklısı gibi gözüküyor. :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

Sanırım yarın ilk işim kitapevine gidip iyi bir konu anlatımlı testli mestli bi matematik kitabı alıp bi haftasonu full çalışmak anlamaya çalışmak olucak. Veya yarın okuldaki hocaya bu durumu anlatıp kitap önermesini de isteyebilirim ama hocaya söylemek en sağlıklısı gibi gözüküyor. :D 

hocalar basında savar , örnek türkçeyi sordum ne alırım güvender dedi 2 hafta sonra hocam bu çok uzun almış dedim ben öğrencilerime güvender tavsiye etmiyorum dedi dahada dersine girmedim :)

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 3345 Toplam Mesaj: 33