Sayısal Dersleri Yapamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Bilen bilir, her eğitim dönemi bi' tane eğitimimle alakalı bi konu açmazsam yapamıyorum :D Geçen yaz da tercih konusunda baya kafa patlatmıştım sonuç olarak Bakırköy Anadolu Lisesine yerleştim yerleşmesine de asıl sıkıntı şimdi başladı. İlk sınavlarım bitti.şöyle bir grafik dikkatimi çekti sayısal derslerin hepsinden <40 not almışım. Hele matematik 100 üzerinden 2 küfür gibi.Ama sözellerim 50> diyebilirim.

Geçen gün rehber hocasıyla bu durumu konuşurken de dil bölümünü işitiverdim.Derslerini araştırdım ağırlıklı ingilizce dersi ( haftada 13 saat ) hiçbir sayısal ders yok. Eğer ben bi şekilde sorumlulukla falan geçsem sayısal derslerden dil bölümünü seçtikten sonra kurtulurum sayısaldan fakat dil okuyunca pek önü açık şeyler okuyamıyorum gibi gözüküyor.

Sonuç olarak; Ben ne yapayım? Dil bölümünü seçersem ne gibi avantajları/dezavantajları olur? Sayısal derslere nasıl çalışmam gerek? Hadi kimya biyoloji ezber yaparak bi şekilde olurda matematikte 16.8'i falan çarpamadığım da oluyor :D Matematiğe nasıl çalışmam gerekiyor? 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Hocam bildiğim kadarıyla şu anki sistem de bölüm seçme 11.sınıfta, 2 seneki not ortalaman çok önemli çünkü senin üniversiteye gireceğin sene sınav olmayacak, çok çok farklı bir sistem olacak. Eğer gerçekten dile yatkınsan seçebilirsin ama tavsiyem ne yap ne et matematiği adam gibi öğren yoksa çok sıkıntı çekeceksin

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

hocam dil de okusan ygs çözmen gerekiyor, yani <40 aldığın matematik sana lazım.

ayrıca çarpmada falan hata yapıyorsan dikkat eksikliğin olabilir bilemedim.

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

@Lightsaber hocam ingilizcem gerçekten çok iyi. speaking sınavı olduk pazartesi günü hiç takılmadan gayet tatmin edici düzeyde cevaplar verdim.Hemde koskoca sınıfta hocayla yüz yüze bakışırken ortamla alakasız konuşulan ingilizce baskısına rağmen :D 

@husnuweb  tek korktuğum şey de o zaten =/ dili seçince sayısalım yok diye boşlarım ben kendimi biliyom, ama ygsde çok pis acısını çekicem ve o hatayı da örnek olarak verdim temel matematik bilgim bile yok :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

burda anadolu öğretmende okumanın faydasını görüyorum neredeyse 70 puan geliyor sınavıma ek. ingilizce öğretmenliği için

c0nverse tarafından 09/Ara/14 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

Converse giyen uzaylı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

9.sınıfta sayısaldan düşük yapman normal , benimde düşüktü . benim sayısal iyi ama sözel çok kötü. 

bilgisayar istiyorsan sayısal olması gerek hem bölüm kalktı sadece şeçmeli derste ingilizce secersin sınavda gene fen çıkar yapmazsın felan filan bence çalış

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

@Lightsaber hocam ingilizcem gerçekten çok iyi. speaking sınavı olduk pazartesi günü hiç takılmadan gayet tatmin edici düzeyde cevaplar verdim.Hemde koskoca sınıfta hocayla yüz yüze bakışırken ortamla alakasız konuşulan ingilizce baskısına rağmen :D 

@husnuweb  tek korktuğum şey de o zaten =/ dili seçince sayısalım yok diye boşlarım ben kendimi biliyom, ama ygsde çok pis acısını çekicem ve o hatayı da örnek olarak verdim temel matematik bilgim bile yok :D 

ygs her türlü yapacaksın hocam. konu aralığı ve zorluğu korkulacak kadar değil halledersin. ama durumun dediğin gibiyse lys'de matematik çözmeyeceğin bir alana yönelmen gerekiyor.

sanırım artık mesleğe göre çözüyorsun lys'yi. o yüzden meslek odaklı düşünebilirsin.

benim iki kuzenim dil okudu. üniversite'de biri ispanyol diğeri italyan dil ve edebiyatını bitirdiler ve ikisi de dil ile ilgili bir alanda çalışmıyor.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

hocam ygs kalkacak, yeni gelecek sistem de üst düzey üniversiteler kendi sınavlarını yapacak sonra da başvurduğun bölümde mülakat olunacak, işte amerikadaki m gibi sosyal aktivitelerden , dil bilmeden, toplumsal faaliyetlerden tut da , spor,sanat , not ortalamasına dek birçok etken olacak

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

lisede dersleri siktir et en kolay nasıl geçebiliyorsan öyle geç. hiçbir şey öğrendiğin yok zaten. dilden de bitirsen fark etmez.

edit: bu ygs ne zaman kalkıyo bende mezun olmam gereken yaşta gireim bari dfhhfgh

anarsistherif tarafından 09/Ara/14 20:38 tarihinde düzenlenmiştir

=)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ortaokulda matematik sınavlarından en fazla 15 falan alırdım sonra haliyle meslek lisesine gittim oradada mat sınavlarından 10-15 aldım, sonra üniye geçtim kimyadır matematiktir sayısal derslerden hala 10-15 alıyorum hiçte dert etmedim bunu :D arşimet misin sen nabıcan matematiği falan boşver :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

@c0nverse matematiğime +70 gelse ben okulu zirvede bırakırım hocam :D :D ben matematikten en son 70+ aldığımda 6. sınıftaydım. hatta 8. yıl  sonu karnesinde her dersim 5ti müzik 3 ( nota dahi bilmediğim için :D ) matematik 1'di :D teogda da 4 doğru çıkarttım matematikten. 

@Atakan hocam her hoca öyle diyor fakat 19unda ikinci matematik sınavım var. ve yine bi bok öğrenemedim yine 10-20 civarı alsam matematikten kalmam garanti olacak ve ben liseye geçmeden önce bilişim alanında okumak isteyen birisiydim şimdi mezun olsam yeter diyorum :D 

@husnuweb Hocam zaten dediğim gibi tek sorun yaşadığım olay ygs falan ki o sistem de belirsizlik içinde. Ulan 200liler olarak ne şansızız he. teogda betayı yaşadık, 2000liyiz diye dışlandık, üniversiteye yerleşme sınavları da değişirse bizim olduğumuz yıl yine betada olucaz :D 

Toplam Hit: 3335 Toplam Mesaj: 33