folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Türkiye'nin Schengen bölgesine girmesi kabul edilmesi için biraz ab vatandaşlarının kafasında bu hadisenin normalleşmesi lazım. Avrupa'nın her milletinden insan tanıdım da arkadaş oldum vs ama daha bir tanesi ya Türkiye de çok güzel schengene girsin vs dediğini duymadım muhabbet açıldığında. En fantastiği "sizin ülkenin batısı doğusuyla çok alakasız. İstabul, antalya falan ayrılsın o zaman olabilir AB'ye girmesi" demeleri oldu. Herhalde böyle birşey anca Kürdistan kurulur da bir şekilde Ortadoğu'dan ayrılır Türkiye anca öyle kabul edilir. Gerçi buna da inanmıyorum, şu anki hakim ideolojiyle mümkün değil, boş hayaller bunlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Şimdi hocam şöyle bir durum var Türkiye AB şle geri kabul anlaşması yaptı suriyeliler her türlü bizde buraya kadar sorun yok. Ancak über zeki hükümet bunlara ilerde vatandaşlık verme gibi bir zekice hamle yaparsa ki bence oy uğruna yapacaktır, AB'nin yaptığı geri kabul anlaşmasının hiç bir önemi kalmıyor. Şuan ki hükümet de güven vermediğine göre ben adamların bu işi riske edeceklerini düşünmüyor. Keşke kalksa da bizde rahatlasak :(

@archair23 hocam uluslararası taşımacılık yapan firmaları ciddi etkileyecek çümkü transit taşıma yapan söförlerden vize istenecek zaten aynı durumda olan ülkelere bakınca her şey ortada.

geçen bakanın biri demişti sanırım, suriyelilere çalışma izni verilecek diye. Dünyada bir çok ülkede şöyle bi kural var, eğer adam gibi temiz bir sicil ile çalışırsan ve kesintisiz en az 10 yıllık bir oturumun var ise kalıcı oturum daha sonra da vatandaşlığa başvurabilirsin. Evlilik halinde genelde 5 yılda kalıcı oturum daha sonra vatandaşlık hakkı alabilirsin.

Muhtemelen benzer şeyler türkiye'de de var.. Yani gelen suriyelilere belirli süre sonra vatandaşlık verirler diye düşünüyorum.

Suriye politikalarında çok yanlış yapıldı, plansız programsız, kayıtsız insanları içeri aldılar, bunun ceremesi daha çekilmiyor  ama çekilecek.. Kolay değil hocam 3 milyon suriyeli.. 

türkler almanyada 40 yıldan fazladır var ve o kadar zamana kadar 5 milyon nüfusları var (ki fazladır ama korkutmamak için söylenmiyor), buna rağmen hala hazmedilemedi ve hala sıkıntılar yaşıyorlar.. O yüzden 3 milyon suriyenin bir anda türkiye'ye adapte olması iki taraf için de zor. 

Ben bu hükümetin yerinde olsam, geçici oturum verirdim ve suriye'nin düzelmesinden sonra hepsini gönderirdim.. Bu adamlar böyle yapar mı bilmem.. Ama gördüğüm kadarıyla suriyeliler pek gidici değiller.. Sanırım hükümet de öyle göndermeye çok hevesli değil. (Belki bir nevi oy kapısı da olabilir)

Yüksek ihtimalle dediklerin gerçekleşecektir hocam. Almanya büyük aptallık yapıp bir kısım suriyeliyi topraklarına aldı sonuç 35.000 tecavüz vakası bakın taciz demiyorum, şimdi Avrupanın bu olaydan haberi yok mu ? Oranın halkı Suriyelileri ister mi istemez Suriyeli kampı olan Türkiyenin vize muafiyeti hiç istemezler.

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

suriyeliler kadar hırçın hoşnutsuz bir millet görmedim diyordu devamlı olarak ortadoğu ile ticaret yapan bir akrabam .

https://www.59saniye.com/stockholmde-siginmacinin-tekmeledigi-kadin/

ortadoğu hep pislik hayır gelmez. ülkeye sokulan suriyelilerin haddı hesabı yok . calısma ıznı verılecek dedıler ya gotumle guldum :D adamlar calısıyor zaten kacak olarak. 

bugun avrupasından amerıkasına heryerde kacak ıscıler var .

kimse de terketmez turkıyeyı . bugun avrupaya amerıkaya gıden bır cok turk var gerı donuyor mu ? donecek mı tabıkı de hayır . boşa kendımızı kandırmayalım .

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

suriyeliler kadar hırçın hoşnutsuz bir millet görmedim diyordu devamlı olarak ortadoğu ile ticaret yapan bir akrabam .

https://www.59saniye.com/stockholmde-siginmacinin-tekmeledigi-kadin/

ortadoğu hep pislik hayır gelmez. ülkeye sokulan suriyelilerin haddı hesabı yok . calısma ıznı verılecek dedıler ya gotumle guldum :D adamlar calısıyor zaten kacak olarak. 

bugun avrupasından amerıkasına heryerde kacak ıscıler var .

kimse de terketmez turkıyeyı . bugun avrupaya amerıkaya gıden bır cok turk var gerı donuyor mu ? donecek mı tabıkı de hayır . boşa kendımızı kandırmayalım .

hocam şimdi bazı konularda haklısın ama bazılarında değil..

haklı olduğun şeyler, türkiye ile ilgili. Gerçi uzun zaamndır çok haberim yok suriyeliler türkiye'de ne yapıyor ama daha önce gördüğüm kadarıyla dükkanlar v.s. açmışlardı arapça yazılar vardı.. Bir şekilde yerleşiyorlar, hayatlarını devam ettiriyorlar ettirmek zorundalar. Yani onlar doğal olanı yapıyorlar. Yanlış olan şey ise, devletin bu konuda doğru dürüst bir planı-programı olmaması.. Baktı olmuyor 3 milyon suriyeliyi ne yapacaklar.. Yanlış strateji sonucunda bu şekilde bir karar aldılar ve görünen o ki kalıcılar.. Geçmiş olsun hepinize..

Gelelim paylaştığın videoya.. 

öncelikle bunun suriyeli olduğunu nereden çıkardın ? Youtube da tek bir video var bunla ilgili o da "mülteci" demiş ama her hangi bir bilgi yok.. senin paylaştığın şey de suriyeli damgası yapıştırmışsın adama.. 

haberin orjinali burada mevcut http://www.svt.se/nyheter/regionalt/stockholm/misshandlar-och-spottar-mamman-i-ansiktet 

ingiliz gazetesinde de mevcut http://www.dailymail.co.uk/news/article-3410575/Shocking-moment-thief-PUNCHES-mother-face-spits-young-children-stops-stealing-elderly-woman.html#comments

burada haberlerde ne suriyeli ne de göçmen olduğu belirtlilmiş/söylenmiş ya da bir ipucu var bunla ilgili..

Ayrıca eleman suriyelilere de pek benzemiyor.. belki göçmen olabilir ama suriyeli olma ihtimali çok çok düşük.. 

Avrupa medyası bu göçmen olayına baya bir tepkili davranıyor ve halkı galeyana getirecek yayınlar yapılıyor. Avrupa'nın da sonu pek iyi görünmüyor. Ya onlar batacak ya da bu göçmenleri öyle ya da böyle sürecekler, temizleyecekler, başka yol yok gibi.

unbalanced tarafından 26/Oca/16 03:42 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şimdi bazı videolar izledim de olayların böyle olduğunu bilmiyordum avrupa'da da.. tabi vardır bi sebebi ama cidden bu adamlarda hiç utanma yok, birileri diyor ülkenizi fethedeceğiz, bazıları kafa kesme işareti yapıyor millete, kadınlara vuruyorlar v.s. üzüldüm şimdi avrupalılara.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Arapların başına ne geldiyse müstehak.

3 kuruşa analarını satan bir millet.

Türkleri sırtından vurmanın, topraklarını satmalarının bedellerini ödüyorlar.

Tamam Filistin, Suriye çocuklar ölüyor, kadınlara tecavüz ediliyor vs.

Bunun sorumluları babaları dedeleri.

Filistin'i satmadılar mı parayla? Sonra da çıkmıyorlar topraklardan.

Aha buraya yazıyorum yarın bir gün Hatay'daki suriyeliler yarın kürtlerle el ele verip koparmaya çalışacaklar Hatay'ı.

İslam vs geçeceksiniz bu ayakları.

Öyle bir millet düşünün ki, savaşta para için peygamberini dinlememiş, müslümansınız diye takar mı sizi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Aha buraya yazıyorum yarın bir gün Hatay'daki suriyeliler yarın kürtlerle el ele verip koparmaya çalışacaklar Hatay'ı.

Öyle bir millet düşünün ki, savaşta para için peygamberini dinlememiş, müslümansınız diye takar mı sizi?

Diğer araplar için pek bir şey söyleyemem hocam durumları ortada. Yanlız konuştuğum ve dinlediğim araplar genelde bu tarihi hadiseden dolayı pişman, zaten halktan çok baştakilerle ilgili bir durum. Ama arap milletinde var bir terslik :) Yine de öyle kötülemek istemem..

Filistin'de toprak satma olayına gelince, sultan abulhamid bu olayı anladığı için israillilere 3 aylık vizeler koydu, 3 aydan fazla kalamıyordu, toprak almak için theodor herzl saraya gelir ama abdülhamit bizim parayla satacak toprağımız yok diyip gönderir.. Zaten bu yüzden basel de siyonist kongresi toplanmıştır ve nasıl filistini geri alırız diye planlar yapılmıştır. Bu bana göre çok önemli bir konferans.. Abudülhamit ve daha da ötesi, osmanlı, israil için büyük bir engel olduğu için önce onu yıktılar bir şekilde..  Daha sonra "arap yahudiler" ve kendilerini arap müslümanı gibi göstererek belirli alanlarda topraklar aldılar.. Çoğunluğu ele geçirince de ülkelerini kurdular.. Yani filistinli insanlar, ya bunlar yahudi, biz bunlara para verip evimizi barkımızı satalım dememişlerdir.

Bugün doğuanadolu ağırlık olmak üzere, güneydoğuda bir çok ilde fransız vatandaşları ve bazı yabancı uyruktan insanlar toprak satın alıyor.. Bu adamları araştırırsan hepsinin ermeni kökenli olduğunu görürsün. Türkiye'de artık yabancılara konut satışı serbest (sağolsun tayyip), böyle olunca bu adamlarda 2 gramlık nüfuslarına rağmen 80 milyonluk ülkeden, israil'in filistin'de yaptığı gibi toprak satın alıp çoğunluk olmak istiyorlar..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

O coğrafyanın bugün bu halde olmasının yakın tarihteki en büyük suçlusu Osmanlı hanedanlığı. 7 düveli ele geçirme fantezisini gerçekleştirene kadar ele geçirdiği yerlere ıslah etmeye yeltenseydi ne kopuş yaşanırdı ne de bu kadar hain barınabilirdi. Ankara'nın ötesine geçtin mi Osmanlı döneminde de pisliğe batıyordun. Şimdi yine az biraz reformlarla düzeldi ama postmodern çağa oranla hala daha pisliğe batmış vaziyetteler. Zaten o zamandan beridir o bölge ne zaman ki sömürge hakimiyetine girdi iki yakası bir araya gelmedi gelmez. Oranın kalkınması için anca sömürge ülkelerin ciddi reform çabalarında olmaları lazım ya da ikinci bir Fransız devrimi yaşanıp tamamen o bölge yönetimini ellerine geçirmeleri, reform yapmaları lazım. O da bu cehaletle çok zor. O bölgeyi bugün Türkiye bile sömürüyor. Zannediyor musunuz ki müslüman kardeş masallarıyla el ele tutuşuluyor. O bölgedeki özellikle inşaat işlerini tekeline alacak olan ülke yine Türkiye. Resmen akbaba gibi bekliyoruz, bölgede çatışma bitsin, yenileşme çabası ayağına adamları gönderip ihaleleri kapalım diye. Türkiye'de zannettiğiniz kadar masum bir müslüman ülke değil. Özellikle son dönem meselelerde Türkiye'nin de ciddi parmağı var. Toy sömürgecilik oynuyoruz. İslamcılık masallarıyla sunuldukları için de kardeşlerimizi müdafaa ediyoruz algısı yaratılıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Konu hakkında bu gün ab ülkeleri temsilcileri toplantı yaptı. Dışarı sızdırılan taslak metine göre gene bizi sikmeye dayalı bir politika yürütüyorlar.

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/iste-abnin-turkiyeye-verecegi-vize-cevabi-1141270/

http://www.aljazeera.com/news/2016/03/refugee-crisis-eu-leaders-meet-finalise-turkey-deal-160317052727845.html

http://www.theguardian.com/world/2016/mar/17/eu-leaders-set-for-tense-talks-over-refugee-deal-with-turkey

Anlaşma falan fasa fiso gene bizi toplama kampı gibi kullanıp sonrasında bakarız diyecekler gibi duruyor. Aslında bizdeki mültecileri el altından itelemeye devam edicen geri kabul anlaşması falan da kabul etmeyeceksin, kendi kendilerini yesinler.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    anakaradan uzak ileri toplama karakolu gibiyiz a.ki.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 12149 Toplam Mesaj: 96
vize schengen vize muafiyeti