folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

bu iş yatacak.

görürsünüz.

Banada öyle geliyor. Birşeyler dönüyor gibi sanki. Belli esneklikler elde edip yapacaklarını yapıp en sonunda olmadı sağlık olsun diyip dosyayı kapatacaklar sanki.

paranoyak ettiler beni

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

Vizesiz Avrupa hamhayal

Türkiye ile AB arasında sığınmacı konusunda varılan prensip anlaşması Türk vatandaşlarının Haziran sonundan itibaren vizesiz olarak Avrupa'ya gidebilmelerini de içeriyor. Uzmanlar, bunun hayalden ibaret olduğunu zira tüm AB ülkelerinin bu anlaşmayı onaylaması gerektiğini kaydediyor

http://www.yenimesaj.com.tr/gundem/vizesiz-avrupa-hamhayal-h13024163.html

onekine?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Evet arkadaslar bugun AB komisyonu bir kac ulkeyle ilgili vize kaldirilmasi konusunu gorustu (turkiye de dahil) ve tavsiye niteliginde vizelerin kaldirilmasi gerektiginde anlasma saglandi.

Turkiye den beklenen 72 sarttan 5 tanesi eksik, onlar tamamlandiktan sonra haziran ortasinda yapilacak son toplantida kesin karar aciklanacak.  

Tamamlanan ve Tamamlanacak Sartlari incelemek isteyenler buraya bakabilirler http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/european-agenda-migration/background-information/docs/20160504/turkey_progress_visa_liberalisation_roadmap_en.pdf

http://www.ntv.com.tr/dunya/abnin-turkiye-vize-karari-olumlu,LYdQYCoyskigA9eORSBohQ 

http://www.milliyet.com.tr/ab-komisyonu-ndan-beklenen-turkiye-gundem-2239213/

http://www.haberturk.com/dunya/haber/1234679-ab-turkiyeye-vizelerin-kaldirilmasini-tavsiye-etti

Eger vizeler kalkarsa her 180 gunde 90 gun Schengen uye ulkelerinde kalma serbestiyesi gelecek. 

Schengen Uye ulkeleri

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan

unbalanced tarafından 04/May/16 14:19 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Suriyelileri beslemek için AB böyle yol seçti malesef

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek

elimizde çok koz varda avrupaya kullanacak işte lanet olsun içimizdeki insan sevgisine

YalnızAdam
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

herşey çok güzel olacak diyoruz ama bu suriyeliler ne olacak amg

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bakın buraya yazıyorum, sonradan gelip okursunuz.

Vize serbestisi gelirse,

Kol gibi paralarla yeni pasaportlar alacağız.

Türkiye'den schengen bölgesine giderken hepimizi donumuza kadar arayacaklar.

O ülkelere gittiğimizde kapıda 40 türlü soru soracaklar, boka bakar gibi bakacaklar.

Sen gerçekten türk müsün, bu kimlik doğru mu diye araştırılacak.

Adamların tipini beğenmediğini almama şansı doğacak.

Amk çalışma izni veriyor sanki, Türkiye'de kaç kişinin pasaportu var? Kaç kişi yurtdışına gidiyor?

Çıldırtacak bu millet beni arkadaş, adamların ülkesine gidip daha rahat paramızı onlara verebilmemiz için elin tecavüzcüsünü, sapığını, hırsızını, katilini, vatanını milletini savunamayan piçlerini ülkemize alacağız.

Bu millete müstehak ama.

Söylemeden de geçemeyeceğim.

Lise yıllarında onlarca seminer verdim, Aziz Nesin'in söylediği meşhur söz için adama verdim veriştirdim, onlarca genci zehirledim. Öbür tarafta elleri yakamda olacak. Haklıymış amk adam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Bakın buraya yazıyorum, sonradan gelip okursunuz.

Vize serbestisi gelirse,

Kol gibi paralarla yeni pasaportlar alacağız.

Türkiye'den schengen bölgesine giderken hepimizi donumuza kadar arayacaklar.

O ülkelere gittiğimizde kapıda 40 türlü soru soracaklar, boka bakar gibi bakacaklar.

Sen gerçekten türk müsün, bu kimlik doğru mu diye araştırılacak.

Adamların tipini beğenmediğini almama şansı doğacak.

Amk çalışma izni veriyor sanki, Türkiye'de kaç kişinin pasaportu var? Kaç kişi yurtdışına gidiyor?

Çıldırtacak bu millet beni arkadaş, adamların ülkesine gidip daha rahat paramızı onlara verebilmemiz için elin tecavüzcüsünü, sapığını, hırsızını, katilini, vatanını milletini savunamayan piçlerini ülkemize alacağız.

Bu millete müstehak ama.

Söylemeden de geçemeyeceğim.

Lise yıllarında onlarca seminer verdim, Aziz Nesin'in söylediği meşhur söz için adama verdim veriştirdim, onlarca genci zehirledim. Öbür tarafta elleri yakamda olacak. Haklıymış amk adam.

abartmissin hocam :) zamaninda bu vize almak icin neler cektigimi iyi biliyorum, koskoca profesorleri bile bir kac gunluk vize icin madara ettiklerini biliyorum..  (kendi hocalarimdan biriydi),

bazi ulkeler vize kapilarinda surunduyor insani, az cok sen de bunlari yasamissindir..

Pasaportlar degisecek, aciklamalara gore sadece defter parasi verilecek o da sabit zaten 87.5 tl. Bu cipli pasaportlara gecilince, schengen vizesi kalktiginda kullanacagiz demislerdi ama simdi buradaki pasaportlar da degisince mecbur biometrik verilerin oldugu pasaport olmasi lazim, keske ucretsiz verseler sonucta onlarin hatasi.. Ama soyle bir olay da var, yeni cipli kimlikler bu veriler yuklu olacagi icin pasaporta gerek yok :) yani kimlikle girebilirsin hocam o yuzden cok da buyutme :)

kimlikte biometrik bilgiler oldugundan anlik olarak kisi tepsiti yapabilirler hocam :) zaten biometrik kimlik/pasaport kullanmalarinin sebebi bu..

tip olayina gelince, vizen olsa bile tipinde sikinti varsa zaten sikinti cikariyorlar :)  Kapida nasil davranirlar ne ederler bilmiyorum ama turkiye AB ulkelerinin bir cogundan durumu cok daha iyi durumda, o yuzden oyle bakacak adamlar once bir kendilerine baksinlar.

multeciler konusunda daha farkli yollar izlenebilirdi, zaten ilk basta alislari bile hatayla, plansiz programsiz alindi. Bir yandan bu vize olayi iyi bir yandan da kotu.. Benim vize ile ilgili bir sikintim yok, aileminde yok sadece bu sureclerde cok sikinti yasayan insan tanidim onlar adina seviniyorum. Ama getiris/goturusu ne olur bilmiyorum. Senin kafada bu tarafta da insanlar var. Onlar da EU ya kiziyor, nasil boyle aptalca anlasma yaparlar, bu anlasma bizim cok aleyhimize vs diye. Yani bu kafada olan insanlar her yerde var :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

genis aciklamalar icin canli izleyebilirsiniz isteyen varsa http://ec.europa.eu/avservices/ebs/live.cfm?page=1&sitelang=en

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Benim anlamadım anlaşma yok ortada tavsiye diyor yani ben söyledim gerisi siz de bu ben tezek yaptın tavsiyte ettim demek gibi birşey 

Toplam Hit: 12084 Toplam Mesaj: 96
vize schengen vize muafiyeti