folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Selçuk Bayraktar - Yüksek Teknolojide Milli Hamle ...Selçuk Bayraktar - Yüksek Teknolojide Milli Hamle ...

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ReyiZ
  ReyiZ's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Aralık/2012
  Erkek
  mataramasuko bunu yazdı
  Caliber bunu yazdı

  Birileri vatan hainliği demiş birilerine aklı sıra ama ben bana karşı bir söylem olmamasına karşın ortaya şöyle cevap vermek isterim:

  ABD, Büyük Ortadoğu Projesi'nin ilk ayağı olan Irak'a girme hususunu hayata geçirmeye çalışırken Türkiye'den yardım için tezkere talep etti mi? Etti. Başlangıçta yani o dönem bunu kimden talep etti? Ecevit'ten etti. Ecevit kabul etti mi? Etmedi ve ne oldu? Yerine şu an başımızda bulunan asrın lideri geldi ve tezkere hoooooop kabul edildi, ABD Irak'a demokrasi götürdü, tüm petrol yataklarını Amerikan ve İngiliz şirketlere kiraladı, üstüne envai çeşit terör örgütü gruplarını besledi.

  Şimdi sorarım size. Memleketin toprağını, elalemin sömürü hırsı için açmak vatan hainliği değil midir? Oradaki insanlar perişan olurken buna katkıda bulunmak vatan hainliği değil midir? Memleketimizin doğusunda varolan terör belasına geçit vermek, tolerans göstermek ve üstüne daha da yapılanmasını sağlamak vatan hainliği değil midir? Ulus devlet anlayışının anasını belleyip, bu memleketin kurucusu olan Atatürk'ün imajını zedelemek, ismini her yerden kazımak, Türklüğü yerin dibine sokmak, TC'yi her yerden çekip, başkanlık hayali ile anlaşma yaptığı terör örgütüyle federasyon/özerklik planları yapmak vatan hainliği değil midir? Bu memleketin parasını kendi arap bataklığı zihniyetinin arzuları için çarçur etmek vatan hainliği değil midir? İsa'dan önce 209'da kurulmuş olan bir orduya sahte davalar kumpas kurup, insanları hapislerde hastalıktan ölünceye kadar tutup, milletin kutsalına zeval getirmek vatan hainliği değil midir? Vatan hainliği doğruyu söylemek midir? Bunlar doğrular ve sizin demenizle ben de vatan haini oluyorum. Yani sözün özü birilerinin damadının babasının yediği haltları savunmak için demin saydığım vatan hainliklerini görmezden gelemezsiniz. Atarken de üsturuplu atmak gerekir.

  "Hobi olarak yine yap." gibisinden çocukça mesajlar atıp millete ayar verdiğini sanmak ile bu işler yürümüyor maalesef. "Siyasetle öğrencilerin ilgilenmemesi" hususuna tamamen bullshit demekteyim! Siyaset ile dibine kadar ilgilenmeliyiz! İçtiğiniz suyun çamurlu olup olmamasını bile siyasete olan yeteneğiniz belirler. Afrika iseniz -doğal olarak siyasetle alakanız yoktur- çamurlu su içersiniz; İngiltere, ABD iseniz çamurlu su içtirirsiniz.

  Dünyada iki çeşit insan vardır; bir üstüne binilenler ve bunların üstüne binenler. Gündemi, gidişatı, geleceği ve tüm dünyayı takip etmediğimiz sürece üstüne binilenlerden olacağız ama siz halen siyasetle uğraşmayın deyin, o da güzel.

   

  daha ilk paragrafta sıçmışsın keşke bu kadar uzun yazmaya zorlamasaydın, Irak tezkeresi kabul edilmedi :/

  "hobi olarak yine yap." gibisinden çocukça mesajlar atıp millete ayar verdiğini sanmak ile bu işler yürümüyor maalesef. "Siyasetle öğrencilerin ilgilenmemesi" hususuna tamamen bullshit demekteyim! Siyaset ile dibine kadar ilgilenmeliyiz! "

  hoca teskerenin kabul edilmediğine hala inanmazsa - 4 temmuz 2003 günü süleymaniye'de ödediğimiz bedeli araştırsın.

   

  ReyiZ tarafından 27/May/16 13:38 tarihinde düzenlenmiştir
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  literatur
  literatur's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Nisan/2008
  Erkek

  Irak tezkeresinin geçmediğini bile bilmiyorsunuz.  Allah bilir daha ne kadar böyle cehalet üzerine inşa edilmiş argümanınız var.  

   


  The irresistible lightness of getting mad... What an event! Such a great freedom and salvation from all stupid expectations and taboos of unconcious masses which are even not aware of their miserable price and place. Yes, you the stupid people, i'm talking to you and arguing tremendously and in a high confidence that NEŞET ERTAŞ SANATÇI DEĞİLDİR. Moreover, those who listen to him with a profound fervor are KANCIKs not having even a slight respect for themselves.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  satrekarte
  satrekarte's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 11/Ocak/2016
  Erkek

  adam bop başkanı tezkere neki :)


  havada durdum,şahitlerim var
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mataramasuko
  mataramasuko's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Haziran/2006
  Erkek

  tezkere geçmedi derken yanlış anlaşılmasın rte istemesine rağmen geçmedi kamuoyu baskısıyla. şu an olsa jet hızıyla geçer hatta rte bi kaç kez geçmemesi ile ilgili üzüntüsünü dile getirdi. tabi o zamanlar medya bu kadar yalama olmamıştı şu an öyle bir propaganda gücü var ki tezkere çıkartıp yatağınıza bile girebilirler

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sonsabah27
  sonsabah27's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Aralık/2009
  Erkek
  mizahi bunu yazdı
  Ekerci bunu yazdı

  Anlayamadigim birsey var. Bu tarz haberlere donun bak8n sole 2-3yil geriye donuk, hep bunu urettik sunu urettik sooe milli silah bope vuruyor boyle opduruyor vs vs diye 100 bin tane haber var. Sonra bide olaylara ve sonuca bakiyorum, yine sehit veriyoruz. E bu amk teknolojileri helikopteri ucagi ne diye uretiyoruz arkadas? Adamlar daha gelmeden haberimiz olmasi lazim. Bana bu uretilenler hep bos gelio.

  hocam benim bu celiskide bir fikrim var. teknoloji uretmek, bahsettigin turden bir sonuca odaklanmis bir proje degildir. en azindan "sehit haberleri gelmemesi" gibi bir amac varsa, bunun sadece ilk ayagidir teknoloji uretmek. bunun ikinci, ucuncu, dorduncu stepleri de var. Ornegin, "adamlar daha gelmeden haber veren cihaz" urettin varsayalim, ama askere polise yeteri miktarda dagitabildin mi? Dagittinsa, egitimini etraflica verebildin mi? Egitimini verdin, tatbikatini yaptin mi? Onu da yaptin, sahada kullanim raporunu (feedback) aldin mi? Alip da, eksiklerini giderdin mi? vs.vs.vs uzar gider bu.

  Ben sehit meselesi acilirsa, teknoloji uretmekten cok, adam gibi egitim almamis polisler askerlerin bolgeye gonderilmesinden sikayet ederim.

  Bir akrabam Diyarbakir'da polis. Aramizda gecen konusma:

  Ben: EYP'den korunma ile ilgili seminer, egitim, konferans vb. birsey aldiniz mi?  

  Polis: EYP ne abi?

  Ben: El yapimi patlayici dostum. Bircok askerimiz, polisimiz son donemde bu bela yuzunden sehit oluyor. Egitimi verilmiyor mu size?

  Polis: Yok abi, duyuyoruz haberlerden filan tabi de, egitim falan yok yani.

  Ben: Peki ne silah kullaniyorsun? 

  Polis: AK47

  Ben: Tutukluk yapiyor mu? Memnun musun makinenden?

  Polis: Bilmiyorum ki abi, hic atmadim. 

  Ben: Tamam kardesim, tamam.  

  diyarbakırda ki akraban sadece polis.miş..

  operasyonlara katılan tüm asker ve polislerin %90 nı pro.  ak47 EYP filan dediğinde o ney abi demez...

   

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ayhun
  ayhun's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Temmuz/2005
  Erkek

  Yerli cip uretimini soran arkadaslara gelsin

  http://www.kokpit.aero/yerli-cip-imal-edildi 

   

  Okuyun okudugunuzu bi anlatin benmi yanlis anlamisim onu ogreneyim


  delimiyim ben?
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SkynetX
  SkynetX's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Şubat/2015
  Erkek

  Çip üretti, denen firma Ermaksan adında bir firma. İnsan bir soruyor Ermaksan ne alaka? Herifler pres, kesim gibi işlerle meşguller.

  Kastedilen firma buysa http://www.ermaksan.com.tr/tr-TR/

  Heriflerin sayfasında "çip" in ç 's iyok.

   

  Şu firmaysa http://www.ermaksandisli.com.tr/

  Bunun da çiple uzaktan yakından alakası yok.

   

  Şurada bir iki birşey anlatılmış https://eksisozluk.com/ermaksan--1956800

   

  Burada ki linklere gittiğinizde yine resmi bir haber yok. Ne idüğü belirsiz gazetelerin verdiği haberler. "Olacak", "yapılacak" tarzı habercilik.

   

  Belki şu an fabrikasını kurmuşlardır. Gerçi dediğim gibi resmi bir açıklama yok. Saçma salak gazete haberleri. Ermaksan denen optoelektronik ürünler üreten firmayı bulamadım ben.

  Kim ya bu çip üreten Ermaksan ???

   

  Bize saçma salak haberler yerine daha kesin, daha resmi kaynaklar verin. Mesela Bilim Teknik gibi dergilerin haberlerini verin. Amacı SEO kasmak olan boş boş sitelerin linkini atmayın buraya.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tabela Fatihi
  kaygusuz
  kaygusuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek

  babası gelmişti buraya. çok bilgili olduğu belli görmüş geçirmiş.

  oğlunada bilgisini vermiş.

  yalnız sizde başlayıp iha yapabilirsiniz

  siz bi başlayın bi yerlerden destek sponsor gelecek. emin olun gelecek. yeterki fikir üretin gelecek.

  selçuk bayraktarın babası baykar firmasının patronu. kale ile ortak. destek fullllllllllllllll

  proje üretin beyler. tek kötü düşüncem selçuk bayraktarı öldürmeleri.

  şu an türkiyenin yerli çok proje atağı mevcut ve savunma sanayi ihale ile gerçekleştiriyor. gelecekte biz ne yaptık diyeceğimize yaptık demek adına iyi şeyler oluyor.

  azim ve istek ülkemizde zayıf  neden çünkü gençlerin durumu iyi değil. para için çalışıyor ve tamamen herşey paraya endeksli para yoksa ev yemek giyecek vs  hiçbişey yok görüntüsü var

  az daha memleket iyi olsaydı bizden önceki nesilden iyi şeyler çıksaydı bizim gençlik şimdi proje teknoloji üzerine yoğunlaşırdı onların acısını şimdiki gençlik çekiyor


  Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  bladex38
  bladex38's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2005
  Erkek
  SkynetX bunu yazdı

  Çip üretti, denen firma Ermaksan adında bir firma. İnsan bir soruyor Ermaksan ne alaka? Herifler pres, kesim gibi işlerle meşguller.

  Kastedilen firma buysa http://www.ermaksan.com.tr/tr-TR/

  Heriflerin sayfasında "çip" in ç 's iyok.

   

  Şu firmaysa http://www.ermaksandisli.com.tr/

  Bunun da çiple uzaktan yakından alakası yok.

   

  Şurada bir iki birşey anlatılmış https://eksisozluk.com/ermaksan--1956800

   

  Burada ki linklere gittiğinizde yine resmi bir haber yok. Ne idüğü belirsiz gazetelerin verdiği haberler. "Olacak", "yapılacak" tarzı habercilik.

   

  Belki şu an fabrikasını kurmuşlardır. Gerçi dediğim gibi resmi bir açıklama yok. Saçma salak gazete haberleri. Ermaksan denen optoelektronik ürünler üreten firmayı bulamadım ben.

  Kim ya bu çip üreten Ermaksan ???

   

  Bize saçma salak haberler yerine daha kesin, daha resmi kaynaklar verin. Mesela Bilim Teknik gibi dergilerin haberlerini verin. Amacı SEO kasmak olan boş boş sitelerin linkini atmayın buraya.

  http://www.ermaksan.com.tr/tr-TR/Ermak/Basin/Ermag

  BURADA SAĞ ALT KÖŞEDE ROBOT OTOMASYON UYGULAMALARI  na tıklarsanız pdf formatında bilgilendirmeler mevcut. chip üretimini gerçekten yapıyorlar bu kadar küçük şeylere takılmayalım. TEKRAR SÖYLİYORUM BİZ İŞİN UZMANI DEĞİLİZ EVET SÜPER GÜÇ DEĞİLİZ DOĞRU , BİZ BU KÜÇÜKTE OLSA YAPILAN İŞLERE DESTEK ÇIKMAZSAK DAHA BAŞLAMADAN BİTER BU SEVDA. ŞİRKETİ ARAŞTIRIP YAPTIKLARINI ELEŞTİREBİLİRİZ AMA HAKARET ETMEK YAKIŞMAZ SANIRIM ? BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM BU EN BAŞINDAN BERİ !


  Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Hyundai'yi bilirsiniz. Güney Koreli araba markası. Bu abiler ilk kurulduğunda Honda ve Toyota'dan motor alır, sadece arabanın şaseyi üretirdi. Zamanla adamlar işi büyüttü, Japon motorlarına bakarak kendi motorlarını üretti ve günümüzde sonuç ortada. 

  Bizimkiler doğru yolda ancak devamı gelmeli. Proje bu düzeyde kalırsa olmaz. 


  Geçinmeye gönlü olan geçinir, anlaşmak isteyen orta yolu bulur, telafi etmek isteyen eder, önemseyen gösterir. Kısacası ben böyleyim diye bir şey yok,ben sana karşı böyleyim diye bir şey var. Dikenine katlanamadığın gülü incitme, zorluğuna göğüs geremediğin yari sevme.
Toplam Hit: 8220 Toplam Mesaj: 79
iha heron karşı