folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Selçuk Bayraktar - Yüksek Teknolojide Milli Hamle ...

Selçuk Bayraktar - Yüksek Teknolojide Milli Hamle ...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Doğruların söylenmesi ne zamandır vatan hainliği olmuş ?? 

Türkiye de mikroişlemci üreten bir firma var mı? Yanlış bilmiyor isem yok. Ki bu en kritik parçadır bir uçak için. Sen daha bunu üretemiyorken kim inanır senin drone yaptığına?

Evet hiçbir ülke bir ürünün her parçasını kendisi üretemez. Ama en kritik, can damarı durumundaki parçayı kendisi üretir.

Şimdi ben bunu dedim diye  vatan haini mi oldum?

Son olarak Bayraktar Grubunu tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Mikrochip üreten özel firmalar bile var bırak devleti google sorarsan görürsün bnde bundan bahsediyorum tek tip insan olamaz zaten birileri yapılan işleri eleştirecekki daha iyisi yapılsın eksik çokmu çok ama yapılanlarında başarılarını dilemek kimseyi akp li yapmaz.  Söylediğim bu :) inş daha güzel şeyler yapabiliriz . Kaan arkadaşımız yazmış yine ama 2. Dünya savaşında hitlerin çöp projelere harcadığı paralarla şuan yeni bir dünya kurulurdu :)  türkiye daha şunun şurasında özal döneminden sonra bişeyler yapmaya çalışıyor yapıpr değil bir işe başlamak işin yarısıdır eleştiri kabuledilebilir kötülemek kabul edilemez bnce özgürsek buda benim fikrin ;)

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

Yılmaz Özdil`in şu yazısı aklıma geldi----> http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/yilmaz-ozdil/afet-koordinasyon-1215050/

yazıda 2004 de çıkarılan bi kanun var.

ASTRONOTLARIN KURTARILMASI, ASTRONOTLARIN VE UZAYA FIRLATILMIŞ OLAN ARAÇLARIN GERİ VERİLMELERİ HAKKINDA ANLAŞMANIN ONAYLANMASININ UYGUN BULUNDUĞUNA DAİR KANUN

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/kanunlar_sd.durumu?kanun_no=5153

Adamlar 2004 de uzaydan astronotlar filandan bahsediyor,kanun çıkarıyor bu lambacı maloşlar da bişi oldu zannediyor..küfretmek elde değil ama napalım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    bladex38 bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Türkiye de kim bu işi yapıyor? Gerçekten isim istiyorum. 

Ürettikleri mikroişlemcilere bakacağım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    bladex38 bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Doğruların söylenmesi ne zamandır vatan hainliği olmuş ?? 

Türkiye de mikroişlemci üreten bir firma var mı? Yanlış bilmiyor isem yok. Ki bu en kritik parçadır bir uçak için. Sen daha bunu üretemiyorken kim inanır senin drone yaptığına?

Evet hiçbir ülke bir ürünün her parçasını kendisi üretemez. Ama en kritik, can damarı durumundaki parçayı kendisi üretir.

Şimdi ben bunu dedim diye  vatan haini mi oldum?

Son olarak Bayraktar Grubunu tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Mikrochip üreten özel firmalar bile var bırak devleti google sorarsan görürsün bnde bundan bahsediyorum tek tip insan olamaz zaten birileri yapılan işleri eleştirecekki daha iyisi yapılsın eksik çokmu çok ama yapılanlarında başarılarını dilemek kimseyi akp li yapmaz.  Söylediğim bu :) inş daha güzel şeyler yapabiliriz . Kaan arkadaşımız yazmış yine ama 2. Dünya savaşında hitlerin çöp projelere harcadığı paralarla şuan yeni bir dünya kurulurdu :)  türkiye daha şunun şurasında özal döneminden sonra bişeyler yapmaya çalışıyor yapıpr değil bir işe başlamak işin yarısıdır eleştiri kabuledilebilir kötülemek kabul edilemez bnce özgürsek buda benim fikrin ;)

kaynak mı ? kaynak: götüm.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Birileri vatan hainliği demiş birilerine aklı sıra ama ben bana karşı bir söylem olmamasına karşın ortaya şöyle cevap vermek isterim:

ABD, Büyük Ortadoğu Projesi'nin ilk ayağı olan Irak'a girme hususunu hayata geçirmeye çalışırken Türkiye'den yardım için tezkere talep etti mi? Etti. Başlangıçta yani o dönem bunu kimden talep etti? Ecevit'ten etti. Ecevit kabul etti mi? Etmedi ve ne oldu? Yerine şu an başımızda bulunan asrın lideri geldi ve tezkere hoooooop kabul edildi, ABD Irak'a demokrasi götürdü, tüm petrol yataklarını Amerikan ve İngiliz şirketlere kiraladı, üstüne envai çeşit terör örgütü gruplarını besledi.

Şimdi sorarım size. Memleketin toprağını, elalemin sömürü hırsı için açmak vatan hainliği değil midir? Oradaki insanlar perişan olurken buna katkıda bulunmak vatan hainliği değil midir? Memleketimizin doğusunda varolan terör belasına geçit vermek, tolerans göstermek ve üstüne daha da yapılanmasını sağlamak vatan hainliği değil midir? Ulus devlet anlayışının anasını belleyip, bu memleketin kurucusu olan Atatürk'ün imajını zedelemek, ismini her yerden kazımak, Türklüğü yerin dibine sokmak, TC'yi her yerden çekip, başkanlık hayali ile anlaşma yaptığı terör örgütüyle federasyon/özerklik planları yapmak vatan hainliği değil midir? Bu memleketin parasını kendi arap bataklığı zihniyetinin arzuları için çarçur etmek vatan hainliği değil midir? İsa'dan önce 209'da kurulmuş olan bir orduya sahte davalar kumpas kurup, insanları hapislerde hastalıktan ölünceye kadar tutup, milletin kutsalına zeval getirmek vatan hainliği değil midir? Vatan hainliği doğruyu söylemek midir? Bunlar doğrular ve sizin demenizle ben de vatan haini oluyorum. Yani sözün özü birilerinin damadının babasının yediği haltları savunmak için demin saydığım vatan hainliklerini görmezden gelemezsiniz. Atarken de üsturuplu atmak gerekir.

"Hobi olarak yine yap." gibisinden çocukça mesajlar atıp millete ayar verdiğini sanmak ile bu işler yürümüyor maalesef. "Siyasetle öğrencilerin ilgilenmemesi" hususuna tamamen bullshit demekteyim! Siyaset ile dibine kadar ilgilenmeliyiz! İçtiğiniz suyun çamurlu olup olmamasını bile siyasete olan yeteneğiniz belirler. Afrika iseniz -doğal olarak siyasetle alakanız yoktur- çamurlu su içersiniz; İngiltere, ABD iseniz çamurlu su içtirirsiniz.

Dünyada iki çeşit insan vardır; bir üstüne binilenler ve bunların üstüne binenler. Gündemi, gidişatı, geleceği ve tüm dünyayı takip etmediğimiz sürece üstüne binilenlerden olacağız ama siz halen siyasetle uğraşmayın deyin, o da güzel.

Caliber tarafından 27/May/16 00:26 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ne microchip miş amıına koyayım ya.

https://eksisozluk.com/yital--599636

http://uzay.tubitak.gov.tr/

bknz: itü-eta

birşeyleri savunmak akp lilik ise bunca yenilik bunca şey akp lilik ise yuh ya.

yital 80 de yapıuldı.

microchip üretebiliyoruz sakin olun şampiyonlar.

HeadBanger tarafından 27/May/16 03:19 tarihinde düzenlenmiştir

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı

yital 80 de yapıuldı.

Yaptığımız ürünlerden birkaç örnek verebilir misin? Projelerimizde yerli ürün kullanalım. Öyle link verip kaçmak yok.

Bak mesela sana bir üretici websayfası, http://www.analog.com/en/index.html

80'den bu yana ortada birşey yoksa vay halimize

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    HeadBanger bunu yazdı

yital 80 de yapıuldı.

Yaptığımız ürünlerden birkaç örnek verebilir misin? Projelerimizde yerli ürün kullanalım. Öyle link verip kaçmak yok.

Bak mesela sana bir üretici websayfası, http://www.analog.com/en/index.html

80'den bu yana ortada birşey yoksa vay halimize

Aynen. Hatta iletişime geçip almak istiyorum.  Hiç olmazsa Türk yapımı diye saklarım.

Kağıt üstünde nükleerle çalışan denizaltımız bile var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Birileri vatan hainliği demiş birilerine aklı sıra ama ben bana karşı bir söylem olmamasına karşın ortaya şöyle cevap vermek isterim:

ABD, Büyük Ortadoğu Projesi'nin ilk ayağı olan Irak'a girme hususunu hayata geçirmeye çalışırken Türkiye'den yardım için tezkere talep etti mi? Etti. Başlangıçta yani o dönem bunu kimden talep etti? Ecevit'ten etti. Ecevit kabul etti mi? Etmedi ve ne oldu? Yerine şu an başımızda bulunan asrın lideri geldi ve tezkere hoooooop kabul edildi, ABD Irak'a demokrasi götürdü, tüm petrol yataklarını Amerikan ve İngiliz şirketlere kiraladı, üstüne envai çeşit terör örgütü gruplarını besledi.

Şimdi sorarım size. Memleketin toprağını, elalemin sömürü hırsı için açmak vatan hainliği değil midir? Oradaki insanlar perişan olurken buna katkıda bulunmak vatan hainliği değil midir? Memleketimizin doğusunda varolan terör belasına geçit vermek, tolerans göstermek ve üstüne daha da yapılanmasını sağlamak vatan hainliği değil midir? Ulus devlet anlayışının anasını belleyip, bu memleketin kurucusu olan Atatürk'ün imajını zedelemek, ismini her yerden kazımak, Türklüğü yerin dibine sokmak, TC'yi her yerden çekip, başkanlık hayali ile anlaşma yaptığı terör örgütüyle federasyon/özerklik planları yapmak vatan hainliği değil midir? Bu memleketin parasını kendi arap bataklığı zihniyetinin arzuları için çarçur etmek vatan hainliği değil midir? İsa'dan önce 209'da kurulmuş olan bir orduya sahte davalar kumpas kurup, insanları hapislerde hastalıktan ölünceye kadar tutup, milletin kutsalına zeval getirmek vatan hainliği değil midir? Vatan hainliği doğruyu söylemek midir? Bunlar doğrular ve sizin demenizle ben de vatan haini oluyorum. Yani sözün özü birilerinin damadının babasının yediği haltları savunmak için demin saydığım vatan hainliklerini görmezden gelemezsiniz. Atarken de üsturuplu atmak gerekir.

"Hobi olarak yine yap." gibisinden çocukça mesajlar atıp millete ayar verdiğini sanmak ile bu işler yürümüyor maalesef. "Siyasetle öğrencilerin ilgilenmemesi" hususuna tamamen bullshit demekteyim! Siyaset ile dibine kadar ilgilenmeliyiz! İçtiğiniz suyun çamurlu olup olmamasını bile siyasete olan yeteneğiniz belirler. Afrika iseniz -doğal olarak siyasetle alakanız yoktur- çamurlu su içersiniz; İngiltere, ABD iseniz çamurlu su içtirirsiniz.

Dünyada iki çeşit insan vardır; bir üstüne binilenler ve bunların üstüne binenler. Gündemi, gidişatı, geleceği ve tüm dünyayı takip etmediğimiz sürece üstüne binilenlerden olacağız ama siz halen siyasetle uğraşmayın deyin, o da güzel.

daha ilk paragrafta sıçmışsın keşke bu kadar uzun yazmaya zorlamasaydın, Irak tezkeresi kabul edilmedi :/

"hobi olarak yine yap." gibisinden çocukça mesajlar atıp millete ayar verdiğini sanmak ile bu işler yürümüyor maalesef. "Siyasetle öğrencilerin ilgilenmemesi" hususuna tamamen bullshit demekteyim! Siyaset ile dibine kadar ilgilenmeliyiz! "

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    bladex38 bunu yazdı

Kimse üstüne alınmasın ama 18 yaş altındaki kişilerin siyaset hakkında yorum yazmları yasaklanmalı, yani daha hayatı yeni yeni tanımaya başlamış sağdan soldan okuduğu iki kelimyle gelip burdan ahkam kesmesi hiç akıl karı değil. ( istisnalar hatiç) 29 yaşındayım normal zamanda karşıma gelip iki cümle kuramayan insanlar klavye başında siyasetçi , pkklı, mafya , ülkücü sağcı solcu kesiliyor aslına bakarsanız ben hiç bir öğrencinin siyastte karışması taraftarı değilim.

İnsanlar ağaçta zamanla olgunlaşmıyorlar ki sadece yaşına göre muamele yapalım? 18 neyin sınırı? 18'i doldurunca siyaset serbestisi gelir mi? Bir gün önce cahil olan yaşı doldurduğu gibi hop ulema mı oluyor?

Yaşla kıyaslama yapıyorsak liseden sonra 4 sene uluslarası ilişkiler, siyaset, sosyoloji, ekonomi vb. eğitimi alanlar da konuşmasın? Sonuçta 21-22'de ufak bir yaş. Okuduklarını yanlış anlamışlar, dolduruşa gelmişlerdir, mazallah. En iyisi görmüş geçirmiş bir "abimize" danışalım, en iyisini onlar bilirler.

Ne 18'ler var bazı 28'lerden daha aklı başında. Sadece gözlemle, tecrübeyle her şeyi en iyi bildiğini düşünenler yüzünden bugünkü tartışmalar bugünkü hararette yaşanıyor, kutuplaşma bu kadar fazla oluyor.

Toplam Hit: 10189 Toplam Mesaj: 79
iha heron karşı