folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sigara Yasağında Geri Sayım Başladı

Sigara Yasağında Geri Sayım Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek
    sigara içmeyen birisi olarak düsünürsem güzel bi uygulama yinede bence yanlıs bir uygulama özellikle cafe bar benzeri yerlerde böyle bi uygulama sacma oluyor biraz bunun yerine cafe veya barlarda iki bölüm yapma zorunluluğu koysalardı daha mantıklıydı sigara içilen bölüm, sigara içilmeyen bölüm diye... yani düsünüyorumda adam gitmis meyhaneye iki duble atayım diye sigara içen biriyse doğal olarak alkolün yanında yakmak isteyecek bunu engellemek biraz garip geliyo bana...sigara yasagının savunulacak tek yeri bence toplu tasıma araçları onun dısındaki her yer  saçma diye düşünüyorum...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

mümkün değil içerim:D

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    ya bi ara 19 mayısta mı ne yasaklanmıştı o neydi peki?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

FAYDALI bunu yazdı:
    -----------------------------
    güzel karar sigaradan nefret ediyorum hayatımı kararttı

Değerli kardeşim Anlamadın sanırım, Söz konusu Vaziyet Senin Sigaraya olan Duygularınla alakalı bir Vaziyet değilki, Bunların yaptığı Kırmızı Rengi Seveni Görürseniz Ceza Yazınla Bir bir mantık... Milletin Sigara Keyfine Heleki Tonla Vergi Kazandığı Bu Tekel Kurumuna Rağmen Yaptırım Yapmalarının altında yatan Namussuz mantığı kavramak zor...

İşyerlerinde Daha Duyarlı Yapılımlara gidilebilir mesela, Yada Şöyle Diyim, Benim Vatandaşım ne zaman Sosyete olduki Sosyetik Yaşamaya Cezalar la Ayak Uydurulmaya uraşıyorlar. Lokantaya Gitmişim Ailecek Oturmuşum Ayda Yılda bir Gitmişsen Amcanın biride yanımda Tüttürmüşse Çocuklarımmı Geberecek.

Bırakın Allahınızı Severseniz Bu Somun Mevzuları... Yumuşakmı Bu Millet. Nedir bu Saçma Yaptırımlar, Ekmeği Yok Yemeğe Anasını Satiyim Lokantada Dumandan Rahatsız olmaması Gereken Vatandaş Hatrına Kes Ordan bir Ceza..... 

İşte Mevzu Körolasıcaların Mevzusu Milletin Alt Yapısı Değil, Üst Yapısı... Nasıl anlatabilirimki, Hayat Felç Haldeyken Dumana Karşı yaptıkları Uygulama Nefret Duyguları uyandıracak İncelikte.

DARKSKUL Hocam Bırak Allahını seversen, Senin sağlığın Sigaradan Etkilenecek Kadar Hassas olsa bile Türkiyenin İnsanının Psikolojisini Bozmak için uraştıklarını neden Görmezden geliyorsun.... Cerzalar Memleketi Türkiye, Bak hele. Her boka Ota boka Ceza....

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

Sİgarayı azaltmaya yardımcı olacağından fena sayılmaz..

Lakin stres basıp, sinir sivrildiğinde, sigara yakmaya meyillendiğimde

yasak diyenin (şahsın değil) sözde sövmedik s!kmedik yerini bırakmam..

Öyle yapınca elime ne mi geçer.. stresim atar ..sinirim körleşir bi nebze :| vs.

Yani ii veya kötü diyemiyorum, orta şeker bi yasak;

denenmesi gereken bir yasak. Pilot YAsak :| 

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

FAYDALI bunu yazdı:

Değerli kardeşim Anlamadın sanırım, Söz konusu Vaziyet Senin Sigaraya olan Duygularınla alakalı bir Vaziyet değilki, Bunların yaptığı Kırmızı Rengi Seveni Görürseniz Ceza Yazınla Bir bir mantık... Milletin Sigara Keyfine Heleki Tonla Vergi Kazandığı Bu Tekel Kurumuna Rağmen Yaptırım Yapmalarının altında yatan Namussuz mantığı kavramak zor...

İşyerlerinde Daha Duyarlı Yapılımlara gidilebilir mesela, Yada Şöyle Diyim, Benim Vatandaşım ne zaman Sosyete olduki Sosyetik Yaşamaya Cezalar la Ayak Uydurulmaya uraşıyorlar. Lokantaya Gitmişim Ailecek Oturmuşum Ayda Yılda bir Gitmişsen Amcanın biride yanımda Tüttürmüşse Çocuklarımmı Geberecek.

Bırakın Allahınızı Severseniz Bu Somun Mevzuları... Yumuşakmı Bu Millet. Nedir bu Saçma Yaptırımlar, Ekmeği Yok Yemeğe Anasını Satiyim Lokantada Dumandan Rahatsız olmaması Gereken Vatandaş Hatrına Kes Ordan bir Ceza..... 

İşte Mevzu Körolasıcaların Mevzusu Milletin Alt Yapısı Değil, Üst Yapısı... Nasıl anlatabilirimki, Hayat Felç Haldeyken Dumana Karşı yaptıkları Uygulama Nefret Duyguları uyandıracak İncelikte.

DARKSKUL Hocam Bırak Allahını seversen, Senin sağlığın Sigaradan Etkilenecek Kadar Hassas olsa bile Türkiyenin İnsanının Psikolojisini Bozmak için uraştıklarını neden Görmezden geliyorsun.... Cerzalar Memleketi Türkiye, Bak hele. Her boka Ota boka Ceza....

işte meselede bu keske herkes anlasa bu yazdıklarını...yok böyle bi mantık sigara yasakmıs gülerim...bu mantıkla kapattılar heralde adana tekel fabrikasınıda yüzlerce insan işsiz  kaldı...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

grupminor bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

FAYDALI bunu yazdı:

işte meselede bu keske herkes anlasa bu yazdıklarını...yok böyle bi mantık sigara yasakmıs gülerim...bu mantıkla kapattılar heralde adana tekel fabrikasınıda yüzlerce insan işsiz  kaldı...

Halk bu kadar Kuzu olduktan sonra, Yakında Evlerimize Kamerada Sokarlar... Neler neler.  Kimsenin Mahremiyet hayatı kalmayacak demedi demeyin...    Şaka değil Her olmayacak şeye Taktıkları Takma İsimler Ve Kendilerini Haklı Gösterebilecek Nedenler le 3 yada 5 Örneklenmiş Olayı Gösterip 70 Milyon insanın Hayatını Şeee edecekler....

Bir Lokantada Bir Aileyi Rahatsız edecek Düzeyde Sigara içen Densizi Ele Alalım Örneğin 70 Milyonda 100 Örneği olsa ki bu örnek Yıllık Gelişen Olayları Kapsadığı halde Verilebilir. Yinede 70 Milyon insanın Yaşamını Etkileyebilecek Bu Kanun Tasarısını çıkarmaya yeterli Bir neden değildir...

Hal Böyle iken Esnafın Müşterisine Devlet Yasakladı Ağabey Söndürürmüsünüz Sigarayı Demesinin Müşteride yaratacağı etkiyi düşünürsek, O Esnaf iş yapamayacak ama İç babam Rahatına bak, Kontrole Gelirlerse Saklarsın diyen işini Bilen esnaf Kazanmaya devam edecek... Bumu İstedikleri Üç kağıtçı bir Toplum yaratmakmı...?

Esnaf ve Müşterinin Örneğindeki Duruma bakarsak şuda dikkat çekicidir. Bu kanun tasarısını çıkararak Sözde İş yaptığını sanan Hükümet Ehlinin Yaptığı Densizliğin Her gün her dakika Tüm Yurtta Esnafla Müşteri ve Halkın rahatını Bozmak şeklinde ele alırsak, Çoğumuzun Rahatsız edici Şekilde Sigara içen Birinin Densizliğine Nadiren Denk geldiğini de Söylersek, Bu Hükümet Görevlisinin Densizliğini İzah etmeye Kelimeler Kifayetsiz Kalmaktadır....

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@ShockMan

Olayı dramatize etme birader,yasak işte.İçilmeyecek bu zıkkım aile lokantaya gitmiş sigara yakmış falan fistan bunlar boş cümleler.Dünyada yasak,sen rant diyorsun para cezası diyorsun.Fabrikada çalışan insan diyorsun.Ucuz acitasyon yapmayın.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:

@ShockMan

Olayı dramatize etme birader,yasak işte.İçilmeyecek bu zıkkım aile lokantaya gitmiş sigara yakmış falan fistan bunlar boş cümleler.Dünyada yasak,sen rant diyorsun para cezası diyorsun.Fabrikada çalışan insan diyorsun.Ucuz acitasyon yapmayın.

Hocam Dramatize ettiğim yok, Sadece Bu Zamanda bu karar Doğru bir karar değildir diyorum, Çok Rahat etmiş bir Topluluk değiliz, Entel Dantel Durumlara Bizi çekmeleri Garipsenecek Düzeydedir...   Rant diyorum Doğrudur, Çünkü Birileri Böyle olmasını istediği için Bu yasayı uyguluyorlar... Ekonomi Çok iyi değilki Psikolojik olarak bu olayı kaldırabilelim...  

Neyse Sanırım Haklısın Söylememiz Yazmamız Zaten değiştirmeyecek olanları, Bön bön Bakacaz ve Açıklarından faydalanacaz Yasanın...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

@Shockman

Sigara içenlerdeki düşüncesizlik derecesini bildiğim için beni anlamanızı da beklemiyordum aslında. Sigara beyninizdeki başkalarını düşünme duygularını etkileyen hücreleri öldürüyor galiba. Beni anlaman için şunu dene ama yine anlamazsın. Bir torba al. Git çöp kutusundan çöpleri doldur sulu olsun biraz da al onu yanına sonra yemek ye bakalım yiyebiliyor musun? Ya da yemek yerken yanına 1 torba tezek koy o kokunun içinde ye bakalım nasıl oluyor.

Sağlığımın hassaslığına gelince her taraf sigara içip havayı kirleten mahlukatlarla dolu. Yani ömrüm boyunca o pisliğe maruz kalınca hassaslık falan hikaye ne olursa olsun etkilenirsin. Senin mantıkla düşününce o zaman ben de bıçak alıp koluna bacağına 2 çizik atayım senin ölmezsin dimi o kadar hassas değilsindir? Benim zevkim de bu insanları kesmek ne olacak şimdi? Olay sadece sağlık da değil. Ter kokusu da öldürmez ama otobüste yanında terden pis kokan biri ile sürtüne sürtüne gidince miden bulanıyor.

Toplam Hit: 6464 Toplam Mesaj: 49