folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sigara Yasağında Geri Sayım Başladı

Sigara Yasağında Geri Sayım Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

DarkSkull bunu yazdı:
    -----------------------------

@Shockman

Sigara içenlerdeki düşüncesizlik derecesini bildiğim için beni anlamanızı da beklemiyordum aslında. Sigara beyninizdeki başkalarını düşünme duygularını etkileyen hücreleri öldürüyor galiba. Beni anlaman için şunu dene ama yine anlamazsın. Bir torba al. Git çöp kutusundan çöpleri doldur sulu olsun biraz da al onu yanına sonra yemek ye bakalım yiyebiliyor musun? Ya da yemek yerken yanına 1 torba tezek koy o kokunun içinde ye bakalım nasıl oluyor.

Sağlığımın hassaslığına gelince her taraf sigara içip havayı kirleten mahlukatlarla dolu. Yani ömrüm boyunca o pisliğe maruz kalınca hassaslık falan hikaye ne olursa olsun etkilenirsin. Senin mantıkla düşününce o zaman ben de bıçak alıp koluna bacağına 2 çizik atayım senin ölmezsin dimi o kadar hassas değilsindir? Benim zevkim de bu insanları kesmek ne olacak şimdi? Olay sadece sağlık da değil. Ter kokusu da öldürmez ama otobüste yanında terden pis kokan biri ile sürtüne sürtüne gidince miden bulanıyor.

Ben Senin Hayat Felsefene Bakarak Yazmadım, Ne Gözle Bakarsan bak, Ama Efendi ol Önce Sigara içmeyen bir Beyinli olarak, Sigara içenlere Mahlukat Demekten bi kendine ayar çek sonrasında Her türlü tatlı tatlı konuşuruzda Tartışırızda...

Ben Olayın Toplumsal Yönüne Dikkat çektim, Seni Anlıyor olmam Sadece Kimsenin Kimseyi Rahatsız etmemesi Gereken Noktaya kadardır. Ben İçerken Seni Rahatsız Etmemeliyim Yada Ben içiyorum diye Senin Beni Rahatsız Etmemen, Bu Toplumsal değil Bireysel Durumdur.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    sigara yasağı başladı aq:s   ....::19.07.2009

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Evet sonunda Uyguladılar yasayı, Bakalım Halkı kalkındıracak bir yasamı değilmi, yoksa Adına Yazılan cezalardan Ötürü Kapatılmış, Lokanta ve Kıraathanelerin hazin sonumu.... Vergimi Verecek bu işsizlikte, Cezasınımı yatıracak...!!

Süper iş imkanına sahip iyi köşeleri işlek yerleri tutmuş esnafı etkilemeyeceği malüm, Ama Yükünü Evini anca kıt kanaat idare edebilecek kadar kaldırabilen Esnafların Durumunu Düşününce Profil Vahim Gözüküyor....

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Ulan oksijen diye soluduğumuz o havanın içinde bin türlü egzos,fabrika dumanı,zehirli atık buharı vs,yediğimiz meyve sebzede kimyasal artık kalıntıları,hormon vs,içtiğimiz suda arsenik,atık madde yokmuş gibi.Yurdumun dört bir yanında kuş giribi ordan atlar kırım konga burdan zıplarken bir tek şu sigara dumanını tenefüs etmemek mi kaldı sağlıklı yaşamak için. ?

Hayır sigara içmeyen adama dumanım ile tecavüz etmek haksızlık olur burası ayrı fakat,bunu abartıp abartıp sanki sigara içilmeyen bir ortamda bulunmak dünyaya kazık çakmakla eş anlamlı zikrediliyor ya ahahaha.Dünyanın dört bir yanında uygulanıyor da,adamların araçlarının egzos dumanlarından yedikleri içtikleri her madde steril...Doğaya ve çevreye zararlı değil.Bizde,sıradan bir kuru temizleme dükkanı bile çarnobil kadar radrasyon yayıyor.Başkasının istemdiği bir şeyi ona dayatma taraftarı değilim de şu,dumansız hava sahasının bin yıl yaşamanın kapılarını açıyor gibi lanse edilmesine de karşıyım.

Sigara dumanından önce yapılması gereken çok daha gerçekci çözümler var.Aynı adam çoluğunun çocuğunun yanında etkilenmesin diye sigara içmiyor fakat,hormonlu,kimyasal madde kalıntılı meyve sebzeyi yediriyor.İşte vahim olan işte sağlığı asıl tehdit eden şey bu ayrıntıdadır.Sigara ambalajı içinde rafta üzerinde içerseniz ölürsünüz diye bas bas bağıran bir maddedir ancak diğeri son derece sinsi bir şekilde poşetlerde,mutfaklarda,çoluk çocuğun elinde....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Sigaradan alınan vergiyle, o ülkenin sigara sonucu ortaya çıkan hastalıkların tedavisinin karşılanmasında ödenen miktar devede kulak kalır. Kapalı alanlarda sigara kullanımının engellenmesi bence çok yerinde bi karar oldu. Bu kararın alınmasında emsal teşkil eden ülkelerden daha örnek alınması gerek şeylerde yok değildir. Mesela sağlık sigortası yaptıran sigara içen kişinin içmeyen kişiye göre 3 misli daha fazla prim ödemesi gibi. Keşke bu da olsa.

@ShockMan

Hoca bu sağlık alanında atılmış büyük bir adımdır. Madem öyle lokantalar işyerleri vs kapanacak diyorsun yani bunu direk ekonomiye bağlıyorsun ekonomik açıcan ülkemize verdiği maksimum zararı yukarıya yazdım. Daha fazlasıda zaten veremez.

Ben bir sigara tiryakisi olarak bu karara gerçekten çok sevindim. Her ne kadar kendim de sigara kullanıyor olsam başkasının sigara dumanında tiksiniyorum. Sigara zammınıda dört gözle bekliyorum :)

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun vesselam

Solak Cerrah
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Gecement bunu yazdı:

Sigaradan alınan vergiyle, o ülkenin sigara sonucu ortaya çıkan hastalıkların tedavisinin karşılanmasında ödenen miktar devede kulak kalır. Kapalı alanlarda sigara kullanımının engellenmesi bence çok yerinde bi karar oldu. Bu kararın alınmasında emsal teşkil eden ülkelerden daha örnek alınması gerek şeylerde yok değildir. Mesela sağlık sigortası yaptıran sigara içen kişinin içmeyen kişiye göre 3 misli daha fazla prim ödemesi gibi. Keşke bu da olsa.

@ShockMan

Hoca bu sağlık alanında atılmış büyük bir adımdır. Madem öyle lokantalar işyerleri vs kapanacak diyorsun yani bunu direk ekonomiye bağlıyorsun ekonomik açıcan ülkemize verdiği maksimum zararı yukarıya yazdım. Daha fazlasıda zaten veremez.

Ben bir sigara tiryakisi olarak bu karara gerçekten çok sevindim. Her ne kadar kendim de sigara kullanıyor olsam başkasının sigara dumanında tiksiniyorum. Sigara zammınıda dört gözle bekliyorum :)

Kendini Şişirerek Öküz olabileceğini Zanneden Kurbağanın hikayesini biliyormusun, Hikayedeki Kurbağa Sonunda Patlamış Ve Öküz olamadan Ölmüştü.

Avrupai Ülkelerde ki Refah seviyesne bakmadan Türkiyenin Yaşam Felsefesi ile Türkiyeyi Kıyaslaman Enteresan bir yanılgı tipi...   Üstelik bir Tiryaki olarak Kahvede Sigara İçemeyecek olmaya Güzel diyorsun, O Zaman Ya Sen Gerçek anlamda bir Tiryaki değilsin, Yada Tuzun Kuru Maddi olarak Dertsiz vede Tasasız birisin... Yasa Senin Entellektüel Zevklerine Hitap ediyordur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek
    Sigarayı malum yerlerde içmeyi değilde, sigara içmeyi tetikleyen faktörlere çözüm yolları bulunmaya yönelik adımlar

atılsa daha iyi olurdu.

Bu tıpkı Kapalı bir öğrencinin nasıl Üniversiteye girip kendi keyfine göre okumasına engel

insan hakkına müdahale ise, buda sigara içen bir gencin cafeye gidip tavla oynarken veya kafasına göre bir cafede

eğlenirken oraya sigara içildiğini bile bile gelen herkez gibi sigarasını yakıp eğlencesine bakmasınada engel olmak da

insan hakkına müdahaledir.

Sigara içilir ve Sigara İçilmez diye ayrılan salonlar, odalar bunun için yapılmadımı ?

Yasaklar daha cazip gelir insanoğluna..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    Gecement bunu yazdı:

@ShockMan

Kendini Şişirerek Öküz olabileceğini Zanneden Kurbağanın hikayesini biliyormusun, Hikayedeki Kurbağa Sonunda Patlamış Ve Öküz olamadan Ölmüştü.

Avrupai Ülkelerde ki Refah seviyesne bakmadan Türkiyenin Yaşam Felsefesi ile Türkiyeyi Kıyaslaman Enteresan bir yanılgı tipi...   Üstelik bir Tiryaki olarak Kahvede Sigara İçemeyecek olmaya Güzel diyorsun, O Zaman Ya Sen Gerçek anlamda bir Tiryaki değilsin, Yada Tuzun Kuru Maddi olarak Dertsiz vede Tasasız birisin... Yasa Senin Entellektüel Zevklerine Hitap ediyordur.

Çıkarılan bu yasa ile sigara tüketimi, değil kahve, tüm kapalı alanlarda içilmesinin yasaklanması bu ülkeye uzun vadede büyük bir ekonomik yükün altından kaldıracaktır. Benim entellektüel zevkimde ziyade sigara kullanımı azalacaktır.

Senin düşündüğünü bende düşünebiliyorum adam kahvede sigara içemeyecek gelip evde içecek yine çoluğunu çocuğunu zehirleyecek. Öte taraftan bu adamın çoluğunun çocuğunun sigara tiryakisi olması , sigaraya başlaması önemli ölçüde engellenecek. Nasıl mı ? Allah aşkına sigara içenlerin bir çoğu buna ben dahil lise yıllarında duman altı olan cafeler de, bilardo salonlarında falan başlamışızdır. Şurda bana okula en yakın çay ocağında çayımı yudumlarken sigara içmedim yada 3 top oynarken vuruştan önce bir fırt çekmedim diyen bir tiryaki olmaz herhalde :) Evde anne baba sigara mı içtin sen diye sorduğunda neydi? "arkadaşlarla bilardo oynadık ortam duman altıydı üstüme sinmiş." yada internet kafede içiliyordu üstüme sinmiş. Artık bunun önüne geçilmiş olacak. Sigaraya başlamanın çevre ve arkadaş ortamının etkisinden bahsetmeme gerek yok herhalde. Bu yasa ile de işte o çevre temizlenmiş oldu.Sende varsın kahvede sigara içme hoca, gelecek neslin sağlığı senin benim sigara keyfimizden önemli...Ben kendi fikirlerimi beyan ettim az çok açıklayıcı olabilmiştir umarım. Umarım bu yasanın; ülke ekonomisine, aktif içicilerin azalmasına, pasif içicilerin azalmasına, sağlıklı madde bağımlısı ( sigara bir madde bağımlılığıdır) olmayan yeni nesillerin yetişmene neler katabileceğini idrak edebilmişsindir.

Kal sağlıcakla...

Solak Cerrah
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Gecement bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:
    Gecement bunu yazdı:

@ShockMan

Çıkarılan bu yasa ile sigara tüketimi, değil kahve, tüm kapalı alanlarda içilmesinin yasaklanması bu ülkeye uzun vadede büyük bir ekonomik yükün altından kaldıracaktır. Benim entellektüel zevkimde ziyade sigara kullanımı azalacaktır.

Senin düşündüğünü bende düşünebiliyorum adam kahvede sigara içemeyecek gelip evde içecek yine çoluğunu çocuğunu zehirleyecek. Öte taraftan bu adamın çoluğunun çocuğunun sigara tiryakisi olması , sigaraya başlaması önemli ölçüde engellenecek. Nasıl mı ? Allah aşkına sigara içenlerin bir çoğu buna ben dahil lise yıllarında duman altı olan cafeler de, bilardo salonlarında falan başlamışızdır. Şurda bana okula en yakın çay ocağında çayımı yudumlarken sigara içmedim yada 3 top oynarken vuruştan önce bir fırt çekmedim diyen bir tiryaki olmaz herhalde :) Evde anne baba sigara mı içtin sen diye sorduğunda neydi? "arkadaşlarla bilardo oynadık ortam duman altıydı üstüme sinmiş." yada internet kafede içiliyordu üstüme sinmiş. Artık bunun önüne geçilmiş olacak. Sigaraya başlamanın çevre ve arkadaş ortamının etkisinden bahsetmeme gerek yok herhalde. Bu yasa ile de işte o çevre temizlenmiş oldu.Sende varsın kahvede sigara içme hoca, gelecek neslin sağlığı senin benim sigara keyfimizden önemli...Ben kendi fikirlerimi beyan ettim az çok açıklayıcı olabilmiştir umarım. Umarım bu yasanın; ülke ekonomisine, aktif içicilerin azalmasına, pasif içicilerin azalmasına, sağlıklı madde bağımlısı ( sigara bir madde bağımlılığıdır) olmayan yeni nesillerin yetişmene neler katabileceğini idrak edebilmişsindir.

Kal sağlıcakla...

Ben Yasanın Doğru olmadığını değil Zamansızlığını Konu ediyorum Söylemlerime, Yasa Zamanlama olarak Oldukça Ters bir Zamanda Yaratıldı....   Türkiyedeki Yaşam Pozisyonu Dikkate alınmadan Özenti Yaşamlar Örnek alındı bu yasa için.... 

Halk İşsizlik Oranı, Suç işleme Dengeleri ve Genel Refah Seviyesinin ortalama Değerlere Çekilmesi İle Dahi Yapılmış olsa idi, Hak Verebilirdim Söylemlerine, Ama Türkiye için Uygun olmayan bir Zamanda Uygun olmayan Şekilde Yürürlüğe Tüm Uygun olmayanların Bizim Kaderimiz miş Gibi Uygunsuzca Bize Yutturlmaya Çalıştıkları Her şey Gibi Yutturmuşlardır.... Sende Kal Sağlıcakla..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kompetan
    kompetan's avatar
    Erkek

Genç Siviller'den sonra "Genç Tiryakiler" de sahnede. Sigara yasağından oldukça rahatsız olan Genç Tiryakiler, yasağın kalkması için çözümü yasanın Anayasa Mahkemesi'ne götürülmesinde buldu. Tiryakiler bu doğrultuda Deniz Baykal'ın kendilerine sahip çıkmasını istiyorlar. Haber

"Benimle oyun oynama oyuncağım olursun."
Toplam Hit: 6463 Toplam Mesaj: 49