folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bırakma Konusunda Çizdiğim Yol (Fikir Edinme)

Sigarayı Bırakma Konusunda Çizdiğim Yol (Fikir Edinme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bayramdan önce aldığım ani bir kararla kendi kendime bundan sonra sigara içmeyeceğim dedim.

Bıraktıktan sonraki 2 gün veya 72 saat sürekli baş ağrısı çektim bu normalmidir?

Daha sonra ise geceleri uyuyamaz hale geldim aşırı gergin oldum.

En sonunda bu semptomlarım azalmaya başladı.

Aşırı tatlı tüketmeye başladım.Fazla kola içmezdim fakat kola arar oldum.Sonraki gün ise günde 2 sigara ve 3 sigara içmeye başladım.

Şimdi  size sormak istedigim asıl soru

Günde 2 sigara içmem ile 10 Sigara içmenin arasında büyük bir fark oynar mı? 

Günde 2 sigara içme düzenini korursam eğer ileride bırakma şansım artabilirmi yoksa arttırabilme ihtimalim varmı?Sağlık yönünden faydalarını ileriki günlerde görebilirmiyim?

Son olarak :) yarın paket almalımıyım?Dayanamazsam ne yapıcağım :) Teşekkürler hepinize

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Hacı bırakamamışsın işte. sigara tamamen alışkanlıktır. O 72 saat başının ağrımasının sebebi vücüdun nikotin isteği. 2-3 gün sonunda (yani sana tam uyuyor) gidiyor o istekte. Gerisi iradene kalmış, yemek yedin ne yapıcaksın? uzun yılların getirdiği alışkanlık aşırı bi boşluk hissi oluşturuyor. yoksa bağımlılık kısmı hikaye yani o 2-3 günü full uyuyarak geçirmiştim son bıraktığımda. 2 hafta içmedim tekrar başladım. Günde 2 dal filan demişsin koruyabilirsen problem yok. Hiç sanmıyorum tabi başına en ufak kötü bişey gelse eski içtiğinden daha fazla içmeye başladığını görüceksin. O yüzden ya tam bırak, yada içmeye devam et.

Altan naptın oğlum :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

sigarayı bıraktığını sanıyorsun

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boyfromsmyrna
    boyfromsmyrna's avatar
    Erkek

walla yazık sana bizzat sakız çiğneyip bant takılı iken sigara içmiş adamım yol gösteremem:).. ha istersen al bi paket monte yak bi tanexD.. bırakmak çok zor be:s.. nikotini geçtim o 2 parmak arasında durmazsa tuhaf oluor:)..

bu gün biri bana 67. yorumumu yapçak.... :p çok klasik adamım.. kalsın böle.. en az bi yıldır bu deişmedi:).. yapıver sende şu yorumu:p..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

sigarayı bırakma diye bişey yoktur sadece 2 duman arasındaki ızdıraplı zamandır :D

bende bıraktım bıraktırın kişi tarafından oyuna gelince başladım tekrar inat olsun diye :D banada kriz tutcak felan demişlerdi aklıma bile gelmiyodu saçmalık herşey beyinde bitiyo aga

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

hocam beyninde bitmiş olsaydı konuyu açmazdın zaten bittiğinde sende bırakmış olurdun ,)

tabiki bırakılabilir sonuçta doğuştan içmioruz ama herşey beynimizde bitio sen şuanki durumda ara wermiş gibi durumdasın we psikolojini etkiliosun en azından 2 3 tane içiim diosun ama yine zehri almış oluosun ,)

kendine iice telkin yapıp tamamen beynini inandırdığında otomatik biticek ,))

benim beynimde açıkcası bitmedi we ben hala içmekteyim 

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Hocam, 2 arkadaşım sigarayı lazerle bıraktı. biri günde 2 paket diğeri 3 paket içiyordu hala hayret ediyorum nasıl bıraktılar diye, 300 liraya lazerle 2 yıl garantili tedavi varmış, bi araştır istersen.

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

yazin rizeye gittiydim 2.5hafta sigaranin s si bile yoktu hayatimda agzima surmedim ohh biraktim diodum ne olduysa ist. geldim gibi basladim ayni tempo devam(= he tavsiye bnden ole gunde 2dal icim fln hikaye siktin sene birakamazsin ole 2dal bigun gider 2.gun koy gitsin dersin icersin yine. biraktinmi artik dayancan komple birakcan bayaa zor olcak ilk ayi atlattinmi kanimca dahada bisi olmas sana(=

imza
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Yazıları okudumda acı ama gerçek olmuş sanırım.En iyisi komple bırakmak demekki 2-3 tane içince azıck morallim düzeliyordu bıraktım diye ama en ufak bir sıkıntıda arttırıcam diye korkuyorum

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Sigaraya o kadar çok anlam yüklerseniz sora ayrılmasıda bir o kadar zor olur. Nefret etmeye çalış

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bauer
    Bauer's avatar
    Erkek

bağımlılık kafada biter.

benim astımım var ve arkadaşlarım içerken onlara "sigara içen maldır" derdim. Onlarda bana "bağımlılık yapıyo aga, sende başla görürsün" diyorlardı.

Bende Temmuz 2009 da sırf onlar "bırakamazsın" dedikleri için başladım. 17 Temmuz 2009 - 17 Temmuz 2010 arası 321 tane içtim (Paket değil, tane) ve bıraktım. Şimdi diyeceksiniz "ulan senin içtiğin sigarayı biz 15 günde içiyoruz, sen 1 yılda içmişsin" .. haklısınız tabi. Ama bırakmak istedikten sonra olay tamamen kafada bitiyor. Bende şimdi "ah ulen bi sigara olsa da içsem, şöyle film izlerken bir yandan dumanını tüttürsem, yanına da mis gibi çay olsa" diyorum hatta bazen o kadar arzuluyorum ki gece 3-4'te bakkal açık olsa gidip alasım geliyor. Ama hep erteliyorum, erteliyorum, yarın çıkınca alırım diyorum. Ertesi gün olunca bakkala gidip 5 TL'yi tam ona vermek üzereyken, "ulan 5 liraya 2 tane cips alırım, akşam film izlerken yerim" diyorum. Akşam olunca eve gidince canım sigara çekiyor. Ertesi güne bırakıyorum. Yine  bakkala gidip 5 TL vermek üzereyken "ulan dünde böyle geldik, vazgeçtik, demek ki almadan da durabiliyormuşum 1 gün" diyorum ve ertesi gün yine aynı şeyi +1 gün daha artırarak söylüyorum^^ Yeri geliyor o paraya, daha önceden almak isteyipte alamadıklarımı alıyorum, dergi, cd, şapka ..vs

Yani demek istediğim, +1 gün içmemeyi başarırsan ki, başaramayacak kadar salak değiliz. +günleri deviren devamını da getirebiliyor.

Sonuç başta da yazdığım gibi : bağımlılık kafada biter.

Toplam Hit: 3597 Toplam Mesaj: 33