folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bırakma Konusunda Çizdiğim Yol (Fikir Edinme)

Sigarayı Bırakma Konusunda Çizdiğim Yol (Fikir Edinme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Bauer bunu yazdı:
    -----------------------------

bağımlılık kafada biter.

benim astımım var ve arkadaşlarım içerken onlara "sigara içen maldır" derdim. Onlarda bana "bağımlılık yapıyo aga, sende başla görürsün" diyorlardı.

Bende Temmuz 2009 da sırf onlar "bırakamazsın" dedikleri için başladım. 17 Temmuz 2009 - 17 Temmuz 2010 arası 321 tane içtim (Paket değil, tane) ve bıraktım. Şimdi diyeceksiniz "ulan senin içtiğin sigarayı biz 15 günde içiyoruz, sen 1 yılda içmişsin" .. haklısınız tabi. Ama bırakmak istedikten sonra olay tamamen kafada bitiyor. Bende şimdi "ah ulen bi sigara olsa da içsem, şöyle film izlerken bir yandan dumanını tüttürsem, yanına da mis gibi çay olsa" diyorum hatta bazen o kadar arzuluyorum ki gece 3-4'te bakkal açık olsa gidip alasım geliyor. Ama hep erteliyorum, erteliyorum, yarın çıkınca alırım diyorum. Ertesi gün olunca bakkala gidip 5 TL'yi tam ona vermek üzereyken, "ulan 5 liraya 2 tane cips alırım, akşam film izlerken yerim" diyorum. Akşam olunca eve gidince canım sigara çekiyor. Ertesi güne bırakıyorum. Yine  bakkala gidip 5 TL vermek üzereyken "ulan dünde böyle geldik, vazgeçtik, demek ki almadan da durabiliyormuşum 1 gün" diyorum ve ertesi gün yine aynı şeyi +1 gün daha artırarak söylüyorum^^ Yeri geliyor o paraya, daha önceden almak isteyipte alamadıklarımı alıyorum, dergi, cd, şapka ..vs

Yani demek istediğim, +1 gün içmemeyi başarırsan ki, başaramayacak kadar salak değiliz. +günleri deviren devamını da getirebiliyor.

Sonuç başta da yazdığım gibi : bağımlılık kafada biter.

Haklısın gayet güzel açıklamışın işte sorun o zaten :) Gittim bakkala tam sigara istiycem kendimden utandım.

Gittim bayram vakti şeker aldım :). Bunu yerim vakit geçer diye arkasından gittim yemek yedim.

Karnım doyunca sigara aradı gözlerim gene tam bakkala gitmek geldi içimden derken pastahane ye gittim ayıptır söylemesi profiterol aldım.

Ama bu iş canımı sıkmaya başladı nereye kadar erteliycem böyle :D en son dayanamadım 1 tane sigara yaktım sonra 2 derken 10 gündür 3 den fazla sigara içmedim gün boyunca.

Acaba bunun  bana bir yararı varmı diye düşünüyorum şu an

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

hacı sigaradan aldığın nikotini karşılayan vücuda yapıştırılan bantlar var. onları azaltarak kullan. faydasını görürsün. bu arada bende hastanede çalışıyorum. şu anda da sigara bıraktırma polikliniğindeyim ama bende sigara içiyorum :)

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

sigarayı bırakmaya çalışıp tamamen bıraktıktan sonra ne olacak sorusuna odaklanmışsın. en ufak alışılmadık davranışında telaşa düşmüşsün ve ters psikoloji ile sigaraya daha da bağlanmışsın.. başarısız olmuşsun çünkü sigarayı elinden düşürmüş, aklından düşürememişsin..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Eğer bir kız arkadaşın ve ya başının etini yiyen bir annen varsa bakkal orda .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

9 yıl günde 1,5 paket sigara tüketir..konsantrasyon üzüntü ve mutluluk anlarında içmekten çok keyif alırdım

6 ay önce bıraktım....

bi kaç hafta önce gece depresyon bunalım anında bitane içiyim dedim yaktım..elimde tutuşu bile farklı geldi sanki ilk defa sigara içiyordum..ne olduysa o anda oldu bir anda aşırı derecede terlemeye başladım.yerimden kalkamadım..hemen sigarayı sonuna gelmeden attım.ayağa kalktım direk istifra ettim..vucuttan aşırı derecede ter boşalıyor..gözler dönüyor benim..acayip korktum ulan ben naaptım falan demeye başladım..arkadaşı aradım hemen ılık duşun altına girdim..biraz orda oturdum..

yemin ederim sigara kadar pislik iğrenç bişey olamaz...biri üçü bırak yarım sigara beni ne hale getirdi..

sonra araştırdım o anda vucutta kan şekerim çok süratli bi işekilde düşmüş nikotin vs çarpmış bizi.bu yaşadığım beni sigaradan tamemen uzaklaştırdı..tekrar başlarmıyım sorusu falan kalmadı.çok iyi oldu

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:

9 yıl günde 1,5 paket sigara tüketir..konsantrasyon üzüntü ve mutluluk anlarında içmekten çok keyif alırdım

6 ay önce bıraktım....

bi kaç hafta önce gece depresyon bunalım anında bitane içiyim dedim yaktım..elimde tutuşu bile farklı geldi sanki ilk defa sigara içiyordum..ne olduysa o anda oldu bir anda aşırı derecede terlemeye başladım.yerimden kalkamadım..hemen sigarayı sonuna gelmeden attım.ayağa kalktım direk istifra ettim..vucuttan aşırı derecede ter boşalıyor..gözler dönüyor benim..acayip korktum ulan ben naaptım falan demeye başladım..arkadaşı aradım hemen ılık duşun altına girdim..biraz orda oturdum..

yemin ederim sigara kadar pislik iğrenç bişey olamaz...biri üçü bırak yarım sigara beni ne hale getirdi..

sonra araştırdım o anda vucutta kan şekerim çok süratli bi işekilde düşmüş nikotin vs çarpmış bizi.bu yaşadığım beni sigaradan tamemen uzaklaştırdı..tekrar başlarmıyım sorusu falan kalmadı.çok iyi oldu

bende yeni yeni başlarken aynısı başıma gelmişti. gözlerim kararmıştı ve acayip bir titreme. sanki bayılıyor gibiydim. kulaklarımda cınlama olmuştu. ama o günden sonra daha fazla içmeye başladım, şuan yaklaşık 1 yıl oldu içmeye başlayalı, ama bayram boyunca azalttım günde 5-6 tane içiyorum 2 haftadan beri. inşallah bırakabilirim.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

champix adlı bantı tavsiye ediyor doktorumuz. Bi araştır istersen.

bu bantla beraber akupunktur tedavisiyle kesin sonuç alıyor. Ama en önemli etken tabiki kafada bitirmek.

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

sigara almaya gitme hacı. ona verdiğin paraları koy bir kenara biriksin. sonra o parayla başka şeylerle uğraş. bkz ben başlamadan bıraktım sigarayı :F

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Dün bırkatım hiç içmedim bu gün hiç içmemeyi düşünüyorum sende bırakabilrisin önemli olan bırakabilceğine inan içmemeye çalış zaten ilk 3 saatten bende 5 liralık abur cubur tüketimine neden oldu orası ayrı bir durum

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Sigara bırakılmaz ancak ara verilir hoca, o ara verdiğin sürede ölünce bırakmış oluyosun. Genellikle bırakan kişiler tekrar başlıyo.

Açıkçası mevzu şu, bırakmak için adam gibi sağlam bir sebep bulmazsan bırakamazsın, gerçeken bırakmak istersen de doktora git

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
Toplam Hit: 3247 Toplam Mesaj: 33